Fulgusori de nov-dec 2009 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Mda, nu stiu ce sa zic cu nr de picaturi de vigantol.... cati doctori intrebi, atatea idei auzi . Ca sa zic de ce am intrebat, noua ne-a recomandat pediatrul in urma consultatiei - mi-a aratat si mie, m-a pus sa-i palpez coastele cumva.... si cica "semnul" asta indica nevoia de 3 pic...

Ca idee, pe Santiago doar pediatrul lui il vede (e dr de fam pediatru si l-am inscris la el, dr noastra de familie e alta si cu ea nu vorbesc de copil ), asa ca eu alte pareri nu culeg decat de pe net... Insa asa la bun simt... cred ca o cantitate mare de substantz care ajuta la osificare nu e f buna... prospectul zice 1 pic, dr a zis initial 2 musai, acum a ajuns la 3... DianaR tu ce zici de domnul vigantol?

Lili_a - am uitat... Santiago zambeste, dar asa... mai rar. Azi a bagat cateva zambete pe masa de infasat ca ala e locul unde aparent se simte cel mai bine din toata casa (poate pt ca ala e locul unde sta mult cu funduletul gol ), dar cand ma maimutaresc eu la el, ma studiaza f serios
Ca sa depui pt CIC trebuie sa termini cu medicalul mai intai

Andre spor la gatit si sa petreceti frumos. S-o pupi pe mami de la mine. Si pe Chiara, da?

Miany - toti copilasii au fost botezati in aceeasi apa, asa e?

Lidia -

Lylyana - nu am depus pt CIC, ma duc maine din nou, ca adeverinta pt veniturile din drepturile de autor nu era chiar ok. Dar sa nu crezi ca functionarele care preiau dosarele stiu f multe... mama ei de tara si de legislatie si de functionare prost pregatiti

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

apoi Monis, cate bordee atatea obicee, tu sector 1 eu 2...cred ca ma duc si eu luni-marti, dupa ce intru in posesia adeverintelor, inarmata cu mult calm

a depus cineva CIC la sector 2?

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:



KISSES AND HUGS

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

ANCUTZA din pacate ,da ..asa se face pe la noi ..toti la gramada..poate daca alegeam o alta biserica ,beneficiam de alt 'tratament'...that's it...

LIDIA sunt frumosi bb-i ,dar cred ca ar fi mai frumos daca nu s-ar desfasura totul pe banda rulanta..
Multumim de filmulete...very touching ...sa-ti dea DD numai bucurii ..ai un suflet minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Miany - toti copilasii au fost botezati in aceeasi apa, asa e?


monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri



nu au fost bagati in apa ,au fost doar stropiti cu apa sfintita..fiecare din "ulceaua" lui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ziua a trecut cu bine, speram sa fie asa... tata are si zile proaste si mi-ar pune greu la incercare nervii o zi cu bebe marait si tata intr-o zi proasta. Sper sa ii apuce pe rand si gata.

Despre musafira noastra ruxandra_sb am si eu o dilema. Inteleg ca suntem lipsite de imaginatie, sau lipsite de ceva, ca am pus ca nume comun copiilor nostri cel de fulgusori . ok. asa o fi... in acest caz inteleg ca dumneaei i-a pus copilului propriu un nume unic, si l-a inregistrat la drepturi de autor, ca doar nu e lipsita de imaginatie si i-a pus un nume pe care il mai poarta si alt copil

Vigantol si noua ne-a dat 3 picaturi ( cred ca monis stie... eu asa retin) cred ca tot din cauza de fontanela. Calciu nu i-am mai dat ca se lasa cu urlete mari. Eu nu ii dau nici ceai nici nimic la bibe... iar daca ii dau cu seringa Ca iese mare panarama. In gurita lui ramane maxim 1 ml restul scuipa si apoi ii e greata... Sa nu credeti ca fug cu seringa dupa el... deschide gurita singur cand vede seringa si spune: a a a... cu seringa ii dau infacol si tot cu seringa ii dadeam si colic baby. Ambele ii placeau deci e fericit sa vada seringa. Cand simte gustul de Ca se termina lumea si apoi plange cu ochii la mine de parca m-ar certa... si ii curg lacrimile... cum sa-i mai dau? In fine sper sa nu regret

Biara
Gia

Multumesc tuturor pentru sustinere


Cuscra pai Ruxica l-a depasit pe Mihnea si la greutate in prima luna... hmmmm... pustoaica ta ne face sa devenim ambitiosi

Merg si eu sa dorm putin


Mami fericita de Mihnea Mihnea creste mare
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Laurairina
Rgagapie


Mami fericita de Mihnea Mihnea creste mare
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna fetelor!
Azi am descoperit ce scria pe cutia de D3! Cand am inceput sa ii dau eram chiauna, iar cutia am pus-o in sertar, sticluta sta pe afara.

D3 expira la 20 de zile dupa ce se deschide sticluta!

A fost discutat subiectul si mi se pare f f important.
Monis, pe prospectul lui D3 srie ca se administreaza 2 sau 3 picaturi.

Lili, multumesc mult pt pontul cu hotelul sir, inca nu am depus dosarul la sector 2, te tin la curent.
Abia astept sa vad ce zice Monis cu adeverintele astea buclucase...

Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LA MULTI ANI LAURAIRINA

LA MULTI RGAGAPIE

SA FITI FERICITE SI IUBITE!!!

Mergi la inceput