Fulgusori de nov-dec 2009 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie
Dar te chinui cu picuratorul? Eu ii dau toate picaturile cu lingurita de bebe, nu ai incercat e mult mai usor.

Probat si lingurita, in care mulgeam cateva picaturi de laptic plus picaturile, dar tot ramaneau picaturile lipite de linguritaAsa ca am renuntat, ca si asa nu imi placea sa ma mulg singura de nici un fel, si dau direct cu sticluta!E mai simplu si mai rapid, chit ca misca rechinasa capu..

PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Apropos de asta, in urma consultului de la 2 luni, pe noi pediatrul ne-a trecut de la 2 la 3 picaturi de Vigantol. Mai administreaza cineva 3 pic?


io..ca rechinila mea misca capu, si ori nimeresc ori nu nimeresc in gurita, ori dau pe buze si se prelinge, asa ca mai suplimentez cateodat, sa fiu sigura ca a ajuns ceva si in gurita ei
PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

rechinas in pozici


Eu ii dau seara, cand e mai marait si il prind mai ales cand plange. Si daca plange si daca nu, il tin cu o mana de falcutze, a.i. sa aiba gurita deschisa si sa stea locului si ii dau f clar 2 picaturi, acum 3.
Dar intrebarea mea este daca a mai recomandat doctorul cuiva 3 picaturi si pe ce baza.

Rgagapie - noi am mai tot discutat de Vigantol cu lingurita, ca fiind uleios, ramane aderent la lingurita si nu stii cat administrezi de fapt. De aia se da cu picuratorul.


monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Rgagapie - noi am mai tot discutat de Vigantol cu lingurita, ca fiind uleios, ramane aderent la lingurita si nu stii cat administrezi de fapt. De aia se da cu picuratorul.

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

Scuze ca nuam citit, dar eu ii dau impreumna cu Sab Simplex si pun inainte Sab si peste Vigantolu si atunci nu mai am riscu de a nu-l lua. Mai nou ii fac coktail, adica Ca cu Fe, Vigantol si putin ceiut si il bea fara probleme cu biberonul.
am reusit sa facem kk, normal dupa glicerina .

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Ramona de Maya Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Monis -noi dadeam 3 picaturi de vigantol, recomandat de pediatru, medicul de fam zice ca merg si 4 pic la greutatea asta, avea 5300g. Multumim frumos de urari

Michelle cu Tudor Mateo 18.11.2009 si MARIO DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Sincer noua ne-a spus neonatoloaga ce si cat sa luam, pediatra doar a aprobat. Inca merg la amandoua, inca o parere nu strica, mai ales la problemele pe care le-a avut. Fetelor care dati Fe cate picaturi dati la bb? Stiu ca Fe si noi luam deja 6 pic. Dai sa scapi de una si te bagi in alta

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Ramona de Maya Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Buna seara si de la noi.
Sint tare vesela ca am vazut niste fetite tare frumusele in seara asta - Ruxi care a crescut mare si frumoasa, Sabina care seamana mult cu mami si are un costumas mov pe care sint tare invidioasa si Maya fetita maricica cu perishor lung si frumos
Monis mie mi-a zis pediatra ca daca imi recomanda medicul de familie sau altcineva sa cresc doza de Vigantol sa nu fac asta pt ca doza de 2 pic e suficienta pt orice bebelus si ca o doza mai mare are efecte naspa gen insuficienta renala si alte alea. Zic si eu ce mi s-a spus... Eu ii dau si Ca 10 zile pe luna - asa ne-a recomandat dupa ce a obs ca tresare violent cam mult; adevarul e ca isi cam da cu miinile in fatza si ca sa doarma profund mai multe ore legate tb s-o infas sau s-o pun linga mine si sa stau cu mina pe minutzele ei. Nu mi-ai zis daca zimbeste Iulianul,he he poate iti face surpriza la botez ca sa dea bine in poza
Referitor la dosarul de CIC,mie imi expira concediul pe 31 ianuarie stii cumva daca pot depune dosarul inainte de 31 sau tb sa astept sa mi se termine concediul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

lili_a multumim, esti dragutza
costumasul l-a primit de Sf Ioan de la nasii nostri de cununie, si mie imi este tare drag

ps: i-am pus o poza nud din seara asta la baita


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit
"Mama este numele lui Dumnezeu pe buzele si in inimile copiilor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Monis si eu ii dau lui David 3 picaturi de vigantol ,asa mi-a recomandat pediatra ( nu ii placea cum arata fontanela)...

simina ,ramonika felicitari pt luarea in greutate...

laurairina


am pus si eu cateva pozici mai noi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

inseamna ca medicul meu pediatru e o dobitoaca...niciodata nu zice nimic...vreau sa o schimb...

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

DIANAR, LAURAIRINA, DANKUTZA, LILI_A multumesc pt sfaturi . Tare bine mi-au prins. Mi-am facut azi analizele si rezulta ca trebuie sa fac vaccin.

IONELAMARIA

MIANY ce mi-a placut poza de la botez unde pe masa sunt vreo patru bebei asteptand sa fie botezati.

Mergi la inceput