Puiuti de Randunici 2008 !! (354)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Stela, s-a vaccinat Alin aseara si in afara de o mica jena la locul intepaturii, n-are nimic...

V-am zis ca Matei a inceput sa tuseasca din nou??? De sambata a inceput, dar o data- de doua ori pe zi...Nu e nimic grav, dar eu care am tras atata cu tusea, ma zbarlesc si la cel mai mic semn de tuse. Si deci, nu e de la gradi...

Luny, cum stai cu condusul? sa stii ca ma tin de capul tau sa continui ce ai inceput....

Hai sa mai fac un sondaj, ca mai am o problema; trezitul lui Matei noaptea ( o singura data, din fericire). Care dintre copiii vostri se MAI trezesc noaptea???
- Matei
- Muffy
- ...
Problema cu 3 biberoane s-a rezolvat..Au mai ramas doar 2..
Si acum ( sper sa nu-l deochi) mananca foarte bine, atat la gradi, cat si acasa...Are si el 12.6 kg...Saptamana asta am facut varza si la inceput am zis ca nu-i dau, dar a vazut ca mancam noi si a cerut...Si a mancat in vreo 2 zile cu mare placere...

Bai, AMR max 3 saptamani, va dati seama????? Mai e putin si scoatem prafuitele....

Intrebati de Sovi: a avut Craciunul si probabil se reface...

Valentina cu Matei si 36+ cu Luca; DPN: 3.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Alin l-a bagat pe Matei la somn acu vreo ora si n-a mai iesit din dormitor..Cred ca a fost invers... M-as duce si eu la somn, dar stiu ca o sa ma uit pe pereti, ca nu ma ia somnul...Si daca mai fac si un dus inainte de somn, s-a dus tot... Abia astept sa nasc, macar atunci voi avea motive de insomnie...

Aseara, dupa ce si-a baut biberonul, era in forma si m-a strigat. L-am luat in patul nostru si m-am facut ca dorm. S-a frichinit destul, dar doar in pat, si din cand in cand venea la mine si ma pupa: pe fata, pe nas, pe unde nimerea...Imi venea sa-l mananc...

Simo, nu ne-ai spus ce inseamna MIC la ala Micu'..Cat are adica?

Gecko, ne tii in suspans: stii ce e sau nu?

Miha, pai daca esti purtator de cuvand ( parca) inseamna ca o sa te vedem la tv, nu? Sa ne anunti din timp

Mihutza, treaba cu obezitatea tine , dupa citatul unui mare clasic in viata, de obiceiurile parintilor...Si noi inainte de Matei rontaiam seara la greu..Acum, am lasat-o mai moale, iar cand ne e pofta rau de ceva, asteptam sa adoarma copilul...

Valentina cu Matei si 36+ cu Luca; DPN: 3.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Se vede ca nu mi-e somn, da? Haideti, tineti-mi companie...

Valentina cu Matei si 36+ cu Luca; DPN: 3.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Mimo, uitai sa-ti spui ca mie nu mi se pare provocatoare tinuta aia...Sincer, trebuie sa-si gaseasca alta daca vrea sa fie provocatoare... ( Nu ma injura...)

Valentina cu Matei si 36+ cu Luca; DPN: 3.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Hai ca ma duc sa ma intind, ca stau in fund de ceva timp si Luca ma suteaza...


Valentina cu Matei si 36+ cu Luca; DPN: 3.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

hi

am intrat si eu,am citit pe diagonala de unde am ramas, si daca mai am ceva memorie, mai scriu si eu ceva din amintiri

Luny, pai ce faci fata, la orele astea ne lovesti cu asa ceva, arata mega delicios , la fel am balit si frumoasele imagini aratate de Bubu , dar oare le-a facut pe toate intr-o zi???

Naty, sunt de acord cu tine la tot ce ai zis de Tamiflu si antibiotic si tot. Mooor cand aud ca Iulia se trezeste si adoarme singurica in patutul ei, noi inca am ramas tot in 3, love is all around, dar asa de bine e cateodata.

Misha, welcome pe crengutza, din partea mea, ca inca nu ti-am zis nika.
Eheeee, as avea asa de multe de zis referitor la mesajul tau cu Tamiflu si Avelox, dar nu vreau sa fac pe desteapta si nici sa starnesc discutii, dar ceva tot zic, poti lua la intamplare orice medicament , orice antibiotic, orice si daca citesti prospectul, vezi ce grozavii de reactii secundare pot produce, si daca " vrei " , deep dowm in your brain le faci, ca asa e omul.... si sotul meu a luat Avelox , conform antibiogramei, a fost ok, ca la orice antibiotic.
Offffffff, cate as mai zice, dar nu mai vreau, oricum nu stiu daca am fost coerenta cu ce am scris mai sus, ca ma mananca limba sa spun multe si m-am limitat.

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Nicoleta A fost frumos,cat a fost frumos.A fost muuult si bine! Nu te intrista,bucura-te de ce ai avut! Crede-ma ca uneori si eu as vrea sa incheiem socotelile.Probabil ca inceperea serviciului va fi primul pas..Mihai bea orice fel de lapte,din orice recipient.Daca ii dau un pahar cu lapte,cere si tzatza,dar doar de alint asa..Trage de doua,trei ori si gata.

Citat:
citat din mesajul lui natynic
Ce i-am spus Zozelei era o gluma (pe care a si inteles-o) nicidecum nu ma gandeam ca va ajunge Mihai la scoala sugand cu spor


Stai asa,nu zice "hop"
Ce mi-a placut faza cu paranteza!!

Mai,va dati seama ca domnul cu ciocolata nu zice bine.Corect mi se pare sa-i spui copilului ca pleci la servici,ca o sa te intorci repede,ca o sa va jucati impreuna la intoarcere,ca-l iubesti,ii dai un pup/imbratisare,va faceti cu mana...si gata! Mihai,la inceput,plangea,apoi a inceput sa priceapa cum sta treaba.Cand intreaba de Dan ii spun ca e la servici,bate la masina aia de scris,la care se joaca el atunci cand mergem in vizita(),mai adauga una alta pe limba lui si gata!Oricum,nu-l mai jeleste deloc

Citat:
citat din mesajul lui luny
zoze prin analogie: deci daca sunt fan kinder bueno, tre sa ma imbrac in majoreta?!


Numai daca esti obeza,n-ai voie sa mananci porcaria dupa pranz si te vinzi la om pentru ea
Oaaa!!

Mama Mihutza ce le-a trecut prin cap,americanilor!! La firma de catering-dietetica,ma refer!
N-am ghicit nimic!
Of,pupici multi-sa iasa repede caninul!!

Valen tu ai cezariana? Cum nasti,pe unde-l scoti?!
Pune-l pe lista trezitorilor nocturni-si pe Mihai El nu doarme cu noi-niciodata!Macar de asta-s multumita!
Bai ce nasol mi-a fost cu insomniile in sarcina si-acum ce-as mai dormiii!!Ooff
Faataa..ce putin mai ai!!
Uite ca invidiez si eu-va invidiez pe voi,cele cu 2/3 copii,pt.curaj,putere si dragoste nemarginita!!

Edit,ca nu vazusem mesajul Livicai:





Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!
@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:




Aseara, dupa ce si-a baut biberonul, era in forma si m-a strigat. L-am luat in patul nostru si m-am facut ca dorm. S-a frichinit destul, dar doar in pat, si din cand in cand venea la mine si ma pupa: pe fata, pe nas, pe unde nimerea...Imi venea sa-l mananc...


Valentina cu Matei si 36+ cu Luca; DPN: 3.02.2010
[/quote]

EXACT asa decurg lucrurile la noi in fiecare noapte, in general..cateodata mai da si o tura scurta prin casa..dar atata ne calareste si se asewaza in capul nostru si ne pupa..nasol e ca tine toata treaba, vreo ora, poate mai mult, rar mai putin
-cu condusul, nu s-a mai intamplat de atunci ca nu am avut ocazia, dar nu renunt
-noi inca putem sa mancam orice si oricat si oricand de fata cu Mufa, ca nu-l intereseaza

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Tulai Doamne Valentina, numa 3 saptamani ??????
Hai ca scot eu una , nu mai e mult

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Oare ce msi vroiam sa zic....aha... ca multumesc la toate radunicile care mi-au felicitat puiul

Mihutza, m-am facut verde cand am vazut pozele cu before si after, m-ai dat pe spate, cum sa reusesc si eu sa slabesc, nu stiu, oare sa mai fac si eu miscare, sa nu mai poftesc mereu, hm.... chiar nu stiu

Mimo, lasa muica doftoriile de slabit ca te dau peste cap, kg pe care le salbesti sub medicatie, la intreruperea ei, le pui dublu inapoi, sau chiar mai rau, iti spun tie , ce imi spun si mie mereu : schimbarea stilului de viata, adoptarea unei alimentatii sanatoase si echilibrate si mult sport (deci, nu deloc ), eu stau fff rau la capitolul ambitie, am vazut ca atunci cand am vrut, am putut, dar sunt slabaaaaaaa .... la ambitie , hai ca nu te mai zapacesc
As zice de un medicament, dar nu public, eventual iti dau PM, daca vrei.

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput