Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici19

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

http://dl2.glitter-graphics.net/pub/495/495032t7g3zah26e.gif[/img][/url]
Pt voi fetelor cu mult drag!!
Va multumesc ca nu m-ati uitat,si imi cer scuze ca nu am mai intrat de mult timp, dar stau cam prost cu timpul, deoarece dau o petrecere in cinstea meaca doar odata schimb prefixul la 30, si am avut treaba cu organizarea. Plus ca sapt viitoare facem chef de chef,. Iar apoi la munca cu mine, din pacate mi s-a terminat concediul(aici e 1 an). De luni il duc pe Dennis part time la daycare, si pana vineri sa stea o zi intreaga. Imi va fi foarte greu, dar n-am ce face.
Am vazut poze noi cu piticii, sunt minunati
Sa va spun de noi: avem 7.640kg, 67.5 cm(mic mic dar creste el), cu mancatul sunt zile si zile, vom vedea de sapt viitoare cum va fi. Merge de-a busilea incet da' sigur, il gasesc pe sub scaunele din bucatarie, merge in picioare sustinut, se ridica singur daca are de ce sa se prinda Vorbeste pe limba lui ma-ma, da-da , na-na, si mai nou tipa (e foarte funny pt el....dar si pt noi). Am trecut printr-o experienta foarte neplacuta sapt trecuta cand statea langa taicaso se juca (statea in fundulet), si la un moment dat s-a aruncat pe spate si s-a lovit de galetusa cu cuburi. S-a lovit la cap, de fapt si-a prins urechea in cazatura, si a lesinat pt cateva secunde. Am crezut ca-mi cade cerul pe mine cand l-am simtit moale la mine in brate, dar si-a revenit si a fost ok. Parerea mea a pediatrei si a altei dr a fost ca din cauza durerii a lesinat, deoarece a plans foarte tare, plus ca avea urma la ureche.
Speram sa nu se mai intample asa ceva.
Am pus poze noi daca vreti sa ne vedeti http://picasaweb.google.com/mihaelamold/11luni#
Crislo, sa stii ca nu te-am uitat, sper sa reusesc zilele astea sa scanez si sa ti le trimit
Merg la culcare ca e tarziu si sunt cam franta.
Pupici la toate fetele si bebeii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Mikaela ne bucuram ca sunteti bine si ca ai putut sa intri,multam pt floricele .Petrecere frumoasa sa va distrati bine ca doar odata faci 30 anisori
Maine ,poimine va pleca si Denis in picioare nici nu o sa iti dai seama cand ai sa vezi,apoi sa te tii misuneala prin toata casa si nazbatii cu duiumu de acuma incepe adevaratul sou ce a fost pana la 1an a fost doar o gluma
Iar cu experienta neplacuta,bun ca a fost doar atata si nimica mai grav.Am admirat si pozele un zambet tot ma uitam ca inca mai tine jucaria deasupra patutului Luca a demontato a facuto praf,iar cu berea zi ca inca nui pentru el.Vad ca tu ai mocheta pe jos(s-au asa pare)esti multumita de ea?Eu intreb acuma ca as vrea la baiat in camera sa ii pun mocheta nu parchet mi se pare mie mai buna...(a asta cu mocheta versus parchet intrebare pentru toate)
Te mai asteptam pe la noi chiar daca asa mai rar.si aveti grija la petrecere.

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Buna la toata lumea,intru si eu dupa o absenta mai mare,dar v-am urmarit ce ati mai facut voi si piticii vostri.Bun venit la mamicile noi,sa va creasca bebeii mari si sanatosi,La Multi Ani Mikaelamulta sanatate,fericire si tot ce e mai frumos pe lume.Si acum sa va spun si despre noi,am facut 8lunite,avem 7320kg si 74cm,papam aproape orice,am inceput sa-i dau iaurtel facut in casa,e incantata de el si daca ar fi dupa ea ar manca non-stop,cand ne vede la masa sau cu o cana in mana lasa tot si intinde mainile sa-i dam si ei,mai nou am inceput sa vb.pe limba bebelusilor,zice incotinuu dadada,tata,sta bine in fundulet si da sa se ridice singurica,ma uit la ea si nu-mi vine sa cred ce mare s-a facut,ce repede a trecut timpul,ne place f.mult si muzica,fug si revin ca s-a trezit.va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Wow, ce evolutii super aveti! Felicitari Mikaela si Mirela!
Mikaela la multi ani cu ocazia schimbarii prefixului.
Aveti grija la cazaturi ca de acum vor fi tot mai dese, dar macar sa fie asa grave. am vazut pozele, ce frumoasa e camera lui Denis, iar el e un mare smecher dulce, cu ochii mari, si ce fetisoare simpatice face.




Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudyyya spune:

din pacate noi avem mari pb cu cazaturile,vrea sa plece singura si cum nu vede bn se loveste de tot si cade,asa k sunt mai tot timpul pe langa ea.acum avem o noua pasiune:tastatura si scaunul pt k se invarte


http://picasaweb.google.com/claudyyya/Printeselehttp://picasaweb.google.com/claudyyya/Printesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mihaela, ma bucur sa aud ca sunteti bine. Iti doresc petrecere frumoasa. Referitor la cazatura trebuie avut mare grija. E bine sa urmaresti in zilele urmatoare reactiile lui.

Mirela, Ana Maria a crescut frumos!

Claudia, ti-am admirat printesele. Tare scumpe sunt. Bineinteles ca trebuie sa fii dupa ea tot timpul dar mai trebuie si lasati sa cada uneori ca sa isi dezvolte unele reflexe.

Valy, referitor la mocheta vs. parchet, eu nu am mocheta decat in bucatarie in rest am parchet si covoare doar asa sa nu spun ca nu am.

Fetelor, eu am facut curat in dulapul Karlei si am vreo doua plase de hainite marimi 56-68 pe care le-as da. Problema e ca aici nu am cunostiinte cu copii asa mici si care sa aiba nevoie de ele. Deasemenea am si scoica de masina a Karlei pe care nu o mai folosim. Am scris si la sectiunea "Ajutor umanitar" dar inca nu se anunta nici un doritor. Vreau sa va intreb voi nu stiti pe cineva care chiar ar avea nevoie de lucrurile astea?



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crislo spune:

Salut mamici!
La multi ani Mihaela si asteptam poze de la party :)

Alexutul meu la 11 luni are 6.7 kg si 71 de cm. Stagnam de vreo 2 sapt la aceasta greutate, ba 6.68, ba 6,72, etc... De mancat a inceput sa pape mai bine, dar nu inteleg de ce nu asimileaza. Am fost la control la inimioara si este bine, s-a inchis DSV-ul. Profesorul mi-a recomandat niste analize mai amanuntite sa vedem de ce nu creste in greutate. O sa le facem si pe astea. In rest el este f bine, sta bine in fund , dar inca nu se ridica singurel de pe spate in fundulet. Ref la mersul de-a busilea, se pune in pozitia corecta, in 4 labe, dar dupa aia nu stie ce sa mai faca si se enerveaza :)

Asteptam Mihaela exercitiile, si abia astept sa vad ce jucarii primeste Denis la taiatul motului!

Jolk, eu toate hainutele le-am impartit la prietenele care au nascut recent, iar pe cele mici le-am dat la maternitatea unde s-a nascut.S-au bucurat mult...

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia77 spune:

Multumesc pt primire
N-am mai apucat sa intru ca am fost la controale pt urechiuse, la mulaje pt aparate si o injectie impotriva VSR-ului, un virus foarte periculos pt prematurii nostri.
M-am mai linisit acum, o sa ii punem aparate, dar as vrea sa ii fac si un consult pe-aici pe aproape, poate Budapesta sau Viena. Stie careva dintre voi vreo clinica pediatrica buna pe acolo?

Va pupam si multumim inca o data de urari si primire.

Bianca, mami de Teo, aproape 8 ani, si Mihai, 9 luni(6 corectate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Bianca, mai jos iti pun site-ul clinicii universitare de pediatrie din Viena, acolo gasesti si date de contact.

https://www.meduniwien.ac.at/kinderklinik/kontaktlageplan/

Eu ma intreb doar daca de fapt nu ar trebui sa incercati la o clinica orl?
Daca ai nevoie de ajutor cu limba spune-mi!



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?page=2&sqldtl=73157" target="_blank"> pozele noastre
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140113" target="_blank"> Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
http://community.webshots.com/user/joklk78" target="_blank">universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Buna fetele.Mirela v-a dat detaliile si eu vin cu pozeleNe facem mari

Mergi la inceput