Copilasi de Iulie - August 2004 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Oliv, super, inca o data dovada a faptului ca daca deschidem gura si ne spunem parerea se imbunatatesc lucrurile. nu m-am uitat la decoratiunile de craciun. (dar eu mi-am luat 3 tricouri, o camasa si o fusta :) - acum mai trebuie sa slabesc )
Cristal, asaaa doar de paine a facut Maria burtica? si noi facem puzzle doar cand doarme Eva, altfel nu se poate. lui Patrick ii plac, dar mai mult sa le fac eu
Danule, sa iti treaca durerea de gat.
Gabi succes la vaccinat catelu', e tare funny.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roller, mult succes la munca si sa vina Vic acasa sa-i poti pupaci pe amandoi pana te saturi

Kim, ce zice Luca acum, dc nu se impaca cu gradi ?
Nu merge nimic-nimic sa-l impaci ?

Da, Giulik si ritmul ei printesesc se vede peste tot. Si pe role si patine
E si bleguta, dar si precauta tot din acelasi motiv Nici nu vreau sa o auziti vreodata plangand din vreun motiv, te scoate afara din galaxie, asa hoanga are
Ieri a jelit pt doo belituri minuscule pe dejte, fara sange, i-am turnat apa oxigenata si am uns cu alifie, dar pana sa termin a ofticat de zici ca cine stie ce pateste si mereu, dar mereu e acelasi scenariu, desi stie ca nu are motiv.
E asa o diferenta intre fetite si baieti, de la cer la pamant !
Asta nu cade pe gheata, prefera sa se tarasca pe langa gard, in timp ce baietii fac 50 de ture si mai fac misto de ea de genul ca si ea are 5 ani si na, e inceata.
Da`si facuse un slogan "cine face treaba lunga, chishtiga`" Asa pronunta ea Eu ii spun ca cine termina treaba face o treaba buna, ea a transformat trebile in conformitate cu ea insasi

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Daria..Luca se arunca ca berbecul..asa ca eu as prefera calea de mijloc ..cu ceva precautie sa zicem..Luca plinge ca nu vrea sa doarma acolo...sa vin la 1 sa-l iau,ceea ce nu pot face ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Olivia, bravo!
Eu tot nu inteleg, statul ar trebui sa investeasca in viitor, un sistem de sanatate bun, un sistem educational bun...astea la noi zici ca sunt de umplutura. offf

Roxana, nunu, ca mananca bine si multe, nu ma plang, dar ei de la paine i se trage. (acum in vacanta dupa ce manca bine la pranz si seara mai fura de pe masa o felie de paine si primea si desert o felie de cozonac...Maria in principiu manca doua, si pe a ei si pe a Ioanei ...Intre mese mai avea grija bunica sa nu le lase cu burta goala ...s-a pus...:)))

Daria, intr-adevar acum 2 ani daca imi spunea cineva ca o sa zic ca-i micsorez Mariei portia as fi zis ca e nebun...hehehe

Dana, succes la prezentare.

Gabi, credeam ca i se trage de la vaccin, n-am fost atenta.
S-a invatzat la carnitza...hihihi. Ii trece, e mic (dar eu nu sunt experta...)

Simona, nu ne suparam..:)

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Kim – catelul va sta din primavara exclusive in curte! Deocamdata e prea mic si desi e ciine de munte, pina in primavera nu am cum sa-l tin afara. Momentan doarme in garaj, iar ziua sta si in casa si in garaj. La primavara trebuie sa-i facem si cusca…

Deci ziceti ca s-a "dedulcit" la carnitza? Doar dupa o masa de carne?? Mai dar ce smecher de caine....

Apropos de mic-dejun, Stefan maninca doar in weekend omleta sau crenvusti, in timpul saptaminii maninca micul dejun la gradi asa ca nu-mi fac griji de asta. Oricum se apropie si el de 18 kg...dupa indelungi eforturi! Pe el il apuca foamea seara, dar mie nu-mi place ca nu sta sa manince ca lumea, sa se sature - el maninca citeva felioare de salam, peste citva timp imi cere iaurt, apoi vine taica-su si mai maninca doua linguri de ciorba sau salata si apoi iar cere salam... dar eu sunt multumita doar ca maninca ceva, oricit de haotic...


Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,la raportul de pranz..meii io o vreme la noi,ploua de rupe...ieri cand au iesit de la gradi s-au rostogolit prin zapada si s-au bulgarit,azi in virtutea inertiei,dupa ce erau imbracati,mandra le dadea startul la tavalit prin zapada...noroc ca s-au oprit la timp ca altfel se faceau purcelusi
Daria,pe mine ma uimeste Giulik in fiecare zi...imi place cum si-a adaptat ea proverbele...a mea este ca Uka,se arunca cu capul inainte, fara sa constientizeze pericolul...in schimb miorlaie la cea mai mica zgarietura de zici ca-i operata...noroc ca o mai invata tacsu ca un rugbist adevarat nu plange ci sufera in tacere
Roxi vad ca ai avut succes la shoping..daca o inveti pe Eva de pe acum la supermarchet este cam nasol...a mea este maestra la shoping,ieri am testat piatza poate-s ceva reduceri pentru mine si tot domnisoarei i-am luat ghete
Cristalina felicitari pentru nepofta de cafea...io daca nu beau o cafelutza dimineatza nu vad bine
Roller spor la treburi si pupicei sa-ti treaca dorul de Victor
Vivia suntem surori de suferinta pentru ca si mandra face inca circ dimineatza(si din cauza asta nu mananca bine cand stie ca trebuie sa mearga la gradi)...ce ma enerveaza este ca odata intrata in clasa nu mai are nici un stres si ca majoritatea cupiilor au renuntat la sandwish in favoarea prajiturelelor barni si 7days...iar io-s total impotriva lor...asa incat, ca sa fiu sigura ca mananca ceva pana la 12 ii cumpar si eu
Meii nu stiu daca v-am povestit cum mi-am schimbat io look-ul in ultima zi a anului...mi-am luat o vopsea blond roscat la fel ca si parul meu...si am avut surpriza sa ies o bruneta focoasa..n-am patit pana acum asa ceva...inca nu m-am obisnuit cu mine cand ma uit in oglinda
hai pupicei sunt in zona,cam plouata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

IOANA, si eu am parul ciocolata, dar am premeditat macar
Acum ma tot gandesc la o noua titulatura pe aici, ca am fost blonda si m-am tratat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Robipune poze sa te vedem
Btw de puzzle,noi nu prea servim,da' nu ducem lipsa ca facem la greu lego...ieri am muncit cu mandra vreo doua ore la o casa...si a iesit super dar..ne-au mai ramas piese...asa ca a venit tati ingineru' si a zis ca am uitat sa punem nu stiu ce..da' ce conteza bine ca sta in picioare...oricum cosmarul vietii mele este format de omuletii din lego,o sa ma urmareasca toata viatza...unde-i mana..unde-i sapca,da' nu i-ai vazut pantalonii??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Eu m-am distrat de dimineata, cand am vazut pozele Dariei cu puzzle-ul camy... care mie mi-a mancat zielele de sarbatori. Dar varsta isi spune cuvantul
Cu lego am patit si eu, am facut un super avion si mi-au ramas piese... A venit finutzul nostru (are 6 ani) si l-a terminat in doua minute.

Ioana, pun poze cat de curand... Promit!!

Azi dimineata, Matei a inceput sa planga in fata gradinitei ca i-a promis tati ca ii lipeste picioarele la un omulet, sa nu ii mai cada. Asa ca tati m-a lasat cu copilul si a fugit sa cumpere super-glue, iar eu si Matei am strabatut 20 de metri in 5 minute, era gheata acoperita cu apa iar eu sunt incaltata cu super-tocuri


Eu visez cu ochii deschisi la casuta noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Ioana, culoarea e aia din ultimele poze? ca e mistom, nu esti bruneta.
Rob, vreau sa te vad si pe tine
Daria, super Giulik si chiar ca-i ca o printesa.
va pupam

Mergi la inceput