Copilasi de Iulie - August 2004 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

hai ca am revenit ..azi a plouat , nu am bucatarit nimik ..dar m-am uitat la pozele Roxanei si mi-a plouat in gura ...maine fac si eu niste turta dulce ...dai reteta Roxi ? asa ca am avuttimp sa mai citesc cateva pag din urma si sa vad si cateva poze ...Pe Pat cel stirb , pe Eva gogosica si pe Daria pe patine ...
mai sa nu vorbiti de puzzle ca iar imi ploua in gura ...mie imi place la nebunie sportul asta si profit de fiecare data cand ii mai iau lui Luca cate unul ...
Roxi , te intorci la munci ??? brrr...macar program scurt sau full ?
nu-mi vine sa cred ca mai am si eu putin ...m-am obisnuit acasa si cred ca o sa-mi vina tare greu ..dupa 2 ani ..care au zburat ...
Daria , cand citesc ma umplu de energie ..ca sa fac ce faci tu ar trebui ca ziua sa aiba 30 de ore ...
Ioana eu cred ca-ti sta bine si asa ...
Gabi , v-ati mutat??? cum este la noua casuta ? ai avut curaj si de caine ..eu te admir ..cine are grija de el ?
Andreea cu e cu 2 baieti ???
Monica ce zici tu acolo este deja fictiune pentru Ro ...
eu am renuntat sa mai sper ca ne mai facem bine ...
am inceput sa fac tatonari ptr scoala si mi s-a ridicat parul in cap la ce-am auzit ...


sa va zic si de noi ...pai suntem bine , am avut ceva emotii de Craciun cu o febra trecatoare la Coco ..de ma gandeam ca se repeta istoria ...dar a trecut repede si ad hoc ne-am hoatarat sa plecam la Cta ...unde i-am mai lasat si noi pe copii cu ai mei si am mai evadat putin ...prn magazine si baruri
de Revelion ne-am facut de cap de-a dreptul ..a fost fain dar eu cred ca m-as fi distrat si intr-un garaj ...numai sa fiu inconjurata de prieteni ...

la capitolul mancare si la noi e jale ..
Luca papa dimineata lapte cu cereale (daca s-ar putea in cant nelimitate ) apoi mananca la gradi (cred ca bine ca asa zic educatoarele si el are 21 kg ) dar acasa e jale ...nu-i place nimic , nu vrea decat paine cu pateu si cartofi copti ...ahha , si ciorba o mai inghite cu chiu cu vai ...m-a disperat ..ii fac toate minunatiile care mai de care aratoase ...
crenvusti si alte mezeluri nu mai cumpar ...avem un magazin cu produse traditionale , naturale ..sunt mai scumpe ... si tare gustoase
i-am gfacut analizeel si este ok ..dar trebuie sa -i mai fac copro

Coco e un mare pofticios ... trepideaza pana ii pun mancarea in fata , ia cateva linguri iar apoi vrea jos de la masa si mananca doar in miscare ...

daca vreti sa ne vedeti am actualizat si site-ul cu pozici mai vechi si mai noi ...
eu sunt ok ... parca putin lipsita de vlaga , motiv [pentru care m-am intepat si eu ...
mi-am propus multe pentru anul asta ..sa vedem si ce voi realiza din ele ...si parca simt nevoia sa-mi acord mai mult timp ...
m,a intreba cineva daca nu fac si o fetita ....si mi s-a pus un gol in stomac ...

voi ce v-ati propus pentru 2010 ... in-afara de sanatate, normal ...
pupici mii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

pozici din Dec
http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu/Decembrie09#

pozici de la Revelion
http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu/Revelion2010#

si din Ianuarie la mare
http://picasaweb.google.ro/dinu4dinu/Ianuarie2010#



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Meii io bruneta ma vad in oglinda..cam asa arata dupa prima spalare:))http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/craciun%20revel%202009/?action=view¤t=PC312281.jpg
Simo superbe pozele,imi place nuanta ta de par, din noaptea de revelion
AndreeaP vrem poze noi cu voi..
Cand ma lasa mandra am sa zic si eu ce-mi propun pentru 2010....interesant subiect, Simo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Ioana , mie imi place cum iti sta ..iti ies ochii in evidenta ...

vad ca nu au mai aparut bb2 pe la noi ...de bb3 nici nu mai vb

apropo de titulatura ..ar tebui sa o schimb si eu ..dar nu am puncte de ajuns ...vinde careva ?

Olivia , cat stati pe la Palazu ?
pupam
noapte frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:



Cu intirziere ...intru si eu sa va urez din suflet sa vi sa indeplineasca toate dorintele - sufletesti si profesionale, mult noroc sanatate si dragoste!
Va multumesc ca existati - stiu ca nu scriu - dar ma bucur alaturi de voi si ma intristez .Voi imi sunteti legatura cu 'acasa' prin voi traiesc si imi iamginezi viata de acasa.

Am avut sarbatori linistite.... copilul a mers cu noi la prieteni si au avut 'middnight feast' la ora 8pm ( ca tot nu au idee de miezul noptii ) cu tot felul de prostioare de mincat , tort cu luminarele..si asa au mers fericiti la culcare si fara povesti dar incintati ca au 'sleepover' care aici e in verva - adica esti baiat mare daca te lasa parintii. Asa ei au fost fericiti si noi linistiti ptr restul serii.


A inceput scoala pr 5 jan si azi dupa ce am avut 3cm zapada am primit sms la 7am ca scoala e inchisa....asa ca am profitat de zapada. Va imaginati zapada la Londra - ii paralizeaza pe astia. Nu va vine sa credeti.Si mai stam si miine acasa ...daca nu toata sapt.

Nici nu imi vine sa cred ca voi vorbiti de gradinita si saracu copilul meu are 'spelling' 10 cuvinte pe sapt ... adunari /scaderi si in curind incep tabla inmultirii. Dar sunt fericita ca-i place, merge cu drag la scoala... de sta la masa sa-si fac temele e mai cu cintec dar citeste acum singur , a inceput seria Thomas .. Nu prea le da teme. Dar in schimb sta cu orele sa faca lego si pina nu il termina, nu-i trebuie nimic. Deci ...daca vrea poate sa se concetreze. Nu desenaeaza, de-abia acum a incepu sa coloreze superb...

Cu mincare...dim maninca 2 felii de piine cu unt si sunca/ sau un ou fiert/cerale. La prinz maninca la scoala au masa calda ( meniul arata bine ) - nu stiu cit ca la 3.15 cind il iau baga un castronel de ciorba sau sandwich si al 6.30 mincam toti 3. Aici vreau sa-i multumesc lui soacra-mea care de cind l-am trecut la mincare , mi-a spus sa nu-i mai gatesc separat, sa manince cu noi. Si a mers. Mai face figuri ...yack - nu-mi place asta doar din ochi , fara sa o guste si il lasam in pace, dar nici altceva nu-i dam Si se termina cu 'mami ...e delicioasa' .

Scuze ca nu raspund personal la fiecare - dar va pe rind !!!
Hai ca poate anul asta ma revansez fata de voi si intru mai des. Macar la cafea de dimineata ...sau ati trecut la ceai si capucino?

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, ioni si ioane, sanatate, bucurii, sa vi se implineasca toate dorintele

edit, citeva poze aci http://family.webshots.com/album/575456868GzjTid?start=12 si aci filmuletele de la serbarea ionului cu cupiii de la after school unde au pus in scena adaptare dupa poveste de craciun http://www.doxamus.ro/blog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!!
la multi ani Ionilor si Ioanelor, sa fiti sanatosi, norocosi si fericiti!!
revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

LA MULTI ANI Ioane si Ionici !!! Tuturor o zi frumoasa si petrecere faina !!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata si La multi ani celor care isi serbeaza onomastica astazi
Am vazut poze cu Ioana si Simona, sunteti frumoase amandoua, de copii nici nu mai spun Ioana parerea mea e ca iti sta mai bine satena... sau m-oi fi defectat eu din cauza de prea multe blonde pe aici in orice caz mie imi place nuanta.
Daria i-am aratat Evei pozele de la pati ca sa o incurajez sa mearga si ea si normal ca a trebuit sa vada tot albumul... acum e mare fan Giulia si Sela, vrea catel, vrea par lung, vrea tort Barbie... auzi, cred ca ti-o trimit pachet!
Dana si eu sunt incepatoare cu masina de paine si am dat gres de cateva ori urmand exact retetele lor. Iesea mereu indesata painea. Acum pun ceva mai putina faina decat dau ei si mai multa apa si drojdie si iese chiar bine. retele mele sunt in dl nu in grame asa ca am scapat de cumparat cantar deocamdata.
Mani cum asa Alex merge la scoala si are lectii deja? ce copii harnici, la noi mai urmeaza un an pregatitor in care nu au decat joaca, si abia la 7 ani incep clasa 1
O zi frumoasa, invatati-ma si pe mine unde sa fac cont pt poze, ca am uitat parola la cel vechi, varsta deh..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

tuturor ce-si serbeaza onomastica azi

Vazut doo mame cochete rrrau de tot Blue (ce nebunatica esti) si Ioanag, vazut in sfarsit Ilinca si Ionut

Eu pt 2010 imi doresc muuulta energie si sanatate si bani Nu stiu inca de ultimele doo, da` le rezolv cumva Deci nu`st deloc pretentioasa, chiar nu-mi doresc altceva decat sa-mi petrec timpul cu Giulik si sa ne dixtram muuult

Si sa vin si io cu beleaua: am fost la gradi, am primit reclamatii pe meritate, Giulia este extrem de inceata si dezinteresata ... asta deja o stiam, din pacate si nu stiu cum sa o conving sa faca totusi ce are de facut ... cand nu are chef ... Vi-am mai zis ca mi-e groaza de scoala ?! ...

Corina, daaa, trimite-o Promit dixtractzie
Io vi-am zis, eu am nevoie de relax asa ca am timp nelimitat pentru dixtractzii ... ca sa nu zic ca ma simt bine la 5 ani

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
BOGDAN

si
DAVID

Mergi la inceput