Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Babyangel pe fetita noastra o sa o cheme Veronica Joy:)

Jeni bine ai venit! nu stiu de ce am avem doctori care ne chinuie fara medicamente! ziccea si Delia, e mult mai rau sa chinui tu decat sa iei medicamente sa treaca! Cum te-ai petrecut de Craciun?

Kossir fa-ti o oala mica sa iti treaca pofta!



In 10 saptamani ne intalnim cu Joy:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Ca ai adus aminte de dovlecei, Cris, eu as manca dovlecei cu lapte!

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Aia cum sunt?

Cristina +22 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miria_cristina

Aia cum sunt?

Cristina +22 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Cu riscul de a muri pe tastatura... ca mor de pofta...
~ eu folosesc dovleac turcesc si iese un vis
~ se cureta dovleacul de coaja si seminte;se taie in cubulete continutul
~ se pun la fiert cubuletele de dovleac; cand au dat in cateva clocote si s-au inmuiat se scot
~ se caleste ceapa si se adauga dovleceii (se pot pune la calit si cateva fasii de ardei gras rosu)
~ se adauga rantas de faina (ajuta la ingrosare) si se amesteca bine
~ deasupra compozitiei se toarna lapte batut (eu il primesc de la tara in pet-uri si-l agit bine de tot inainte de a-l adauga) si se lasa la fiert.
~ Se mai pun si bete de marar (se scot dupa ce mancarea e gata) iar la final marar verde tocat
Sper ca am explicat bine... eu-s topita! Asta si loboda cu lapte sunt singurele pe care le servesc cu lapte batut (eu nu mananc nici iaurt)

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Buna fetele si de la mine,
Vad ca azi toata lumea e cu chef de facut curatenie, mancare, spalat...subscriu si eu, sunt la a treia tura de .
Mi-ati facut si mie pofta de supa de salata, deja mi-am trimis consortul dupa salata verde..., chiar nu aveam idee ca sa gatesc asa ...mai light, ca mi-e frica sa ma apropiu de cantar, daramite sa ma mai si urc pe el...

Miria, aceeasi problema o am si eu cu sangerarea gingiilor, ginecologul meu a zis ca nu e iesit din comun, e din cauza sarcinii, mie mi-a recomandat sa-mi clatesc des gura cu apa si bicarbonat si s-a mai redus inflamatia.

Andra si Diana, ma rog sa fie totul ok si sa-i mai tineti pe bebei la caldurica cat mai mult

Jeni,aveti grija de voi!

Tiramisu am facut si eu 2 portii de Craciun,iar de Rev urmeaza inca 2, sotul meu e mort dupa prajitura asta...zicea cineva,scuze ca n-am retinut exact, ca nu a iesit cu frisca Hulala, eu doar cu Hulala fac, cand am schimbat marca nu mi-a iesit de nici o treaba...

Merg sa mai citesc din urma si revin.

pe toata lumea


Ramona, 28+ Briana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Eu eram cascata aia cu hulala.... Vad ca la toata lumea a ramas tapana, numai la mine a intrat in piscoturi... nu stiu ce am gresit. Acum de revelion ma gandeam sa cumpar frisca de la cofetarie pt tiramisu

www.brizamarii.sunphoto.ro/bebe/" target="_blank">poze

24+ Eric Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

ce harnicute sunteti toate cu curatenia si mancarea! eu mai lenevesc inca. de la vreme cred. am facut si treaba pt servici, si inca mai am, dar acum am facut o pauza.

denisa, am pus poze cu cangurul, la semnatura, si inca 2 mai recente,

oana, am pus o poza pt album. mercic ca te ocupi

imi pare bine ca ati petrecut de sarbatori, si la noi a fost bine dar eu ma simt cam obosita, mai ales ca noaptea nu dorm prea bine si se simte. am stat mult pe scaun si ma dureau toate alea zilele astea. in rest cu treburile pt servici, ca la mine nu e vacanta, si mai trebaluiesc pe aici.

va pupic,

vio asteptand pe bebe 23+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Buna Gabi (Hila) ,

eu sunt din nou, sfatul meu e sa-ti cumperi de amandoua, si uscator de rufe electric si masina de spalat vase... a noastra a fost 1 saptamana stricata si tare greu a fost; e o adevarata binecuvantare la casa omului numia iti trebuie un set mai mare de farfurii, fara copil spalam o data la 2-3 zile, depinde si cat de mare e masima (in latime ma refder, sunt de 45 cm si de 65 cm). Aici se spune ca la masina de spalat vase economisesti apa... oricum e foarte fain cu ea, imediat ai scapat de farfuriile si tacamurile murdare, le-ai pus inauntru si gata totul e curat, numai daca ii dai drumul mai rar e bien sa le clatesti putin inainte de resturile mai mari de mancare, ca altfel tot mai miroase ceva... in rest cu masina de uscat in baie chiar nu e nici o problema... noi le avem in keller( subsolul casei), dar sunt altii care le au in baie.

P.S. Indemnata de mesajele voastre am facut si eu un tiramisu cu reteta de la un blog postat aici si a fost foarte faina... n-am pus cafea mai tare sau expresso si a iesit parca putin anemica ( e reteta de pe blogul laurei Adamache) si cred ca si cu lichior de cafea ar fi iesit si mai buna.... da n-avem voie acum asa ceva asa ca, o sa mai fac... pnetru prima data ma declar multumita.

Un timp bun,


Cristina 26+ Ingrid Evelina si Magnus Tiberius (7.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Vio - imi place salopeta. e genul de rosu care ma incanta. Mie mi se pare ca esti din ce in ce mai slaba si cu burtica.

Denisa, 26 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

suntem si noi alaturi de gravidutele cu probleme, Andra si Diana, speram sa fie totul bine si sa mai stea bebeii la caldurica cat mai mult.

Multa sanatate si gravidutelor bolnave, IOana si Denisa.

Chef de facut mancare sau praji eu nu am, noroc ca le face mama pe toate, sa-i dea Dumnezeu sanatate, noi mergem doar si le luam. si mai sta si cu Daria care nu prea o lasa sa faca nimic, vrea ea toata atentia.

Gingiile si mie imi mai sangereaza cateodata, am avut probleme si in sarcina trecuta. am incercat o data sa ma spal cu parodontax, dar are un gust oribil.





Mari de Daria Maria(29.01.2008) 26+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput