Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *125*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric
Monica, imi place tare mult pagina GG. Apreciez hobbyul tau, e placut, relaxant si nou. Bravo!

castigatoare e Muc cel MIc ca sa nu spun "Muca".

Wow, You touched my soul mersi mult pt amandoua aprecierile.
Si mie imi place pagina din GG, chiar daca nu e opera mea, multe din ele, si desigur cele mai frumoase, sunt lucrarile prietenului meu King Tito, din pacate nici nu va stii ca am scris aici despre el.
Am gasit un fel de a-mi exterioriza iubirea pt Alma, ma bucur pt fiecare graphic cu numele ei. E ceva, stiu, de neinteles.
Apropo, am facut pt voi la semnatura un clip cu melodie, l-ati vazut?

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=155635897" target="_blank">The Christmas Story
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Vroaim sa va intreb daca vreti asa ceva cu numele copilului

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=155635897" target="_blank">The Christmas Story
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

KEA, pai nu am fost suparata ca nu au venit musafirii, ci pt ca a fost o atmosfera foarte tampa intre noi si socrii. Ei nu au vrut sa manance, pt ca noi nu am pregatit nimic de data asta, fiind inainte de sarbatori cand toti se vor ghiftui am zis sa comandam pizza, ca e mai light. Cred ca i-a deranjat ca nu am aranjat ca atunci cand vin nasii si finii, dar si daca veneau ei era exact acelasi lucru, doar ca ei ar fi vrut pizza nu ar fi facut pe simandicosii...In fine...Mama era si ea in toane proaste, nu a fost prea reusita toata treaba.

Cat despre friptura, cea de vita imi iese si mie talpa, habar n-am sa o fac. La cea de pui ung puiul cu un pic de ulei de masline si diverse ierburi, plus sare si se fragezeste (sigur, pun si apa in tava), iar porc nu prea fac. Acum cred ca am bagat prima friptura de porc din viata mea, ca avem carne multicica. Am impanat-o cu usturoi, am presarat verdeturi, sare si am stropit-o cu vin rosu. Am pus si cateva felii de portocala in tava, sa vedem ce iese

MONICA, f frumos GC cu ALMA. Cred ca o sa mai vreau si eu 2 frame-uri, iti trimit pe mail

Of, Ana a dormit azi in reprize f scurte, sigur o sa fie mataita la zapada. Dar si eu am cam "abandonat-o" azi, am fost cam denaturata, ca am avut multa treaba si am lasat-o sa isi faca de lucru prin patut.

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Of, vroiam sa scriu multe, despre poze vazute, despre primii pasi (bravo, mutzu!!) dar parca am uitat totul de supararea ce mi-a pricinuit-o Floric!! Ce facusi, tufato, sa-l trezesti noaptea pe Raru bun si scump numa fiindca-si sugea degetelul?! Of si vai, tu vrei na-na la funduletz, ca sa zic asa! Sophiphi de la 3 luni a inlocuit suzeta cu degetele, acum le suge in 2 situatii: 1)cand ii e foame, in semn de aluzie, si atunci se uita tzinta in ochii mei, gen:"sari cu tzitza, femeie, incepi sa ma enervezi"; 2) cand vrea sa adoarma, mai ales seara, de cand nu mai adoarme in timp ce suge adoarme in 70% din dati cu degetelul in gura. E normal ca bebelusii sa-si suga degetul, o fac ca auto-linistire sau cateodata chiar de fun
Sa nu uit sa dau raportul la meniul zilei:
1) Sophiphi iaurt- asta e descoperire noua, de ieri am vazut ca-i place iaurtul "numa' bun"...na, e mai ieftin ca Humana, si ala nu-i mai placea!
2) Io dimineata am terminat "numa' bunul" pe care nu l-a biruit Sophiphi apoi am plecat la shopping si m-am intors la 13 rupta de foame. Nevrand sa stric ce-am inceput cu lactatele, am mancat juma de botz de mozzarella (sau juma de motz de botzarella) si o bucatica mica de svaizer. Pe la 16 iar am ajuns in oras si am vazut ca s-a deschis un restaurant chinezesc si am mancat o portie maaare de orez cu legume. Gata! Adica bag deseara un mar, asa, de vitamine si digestie.
Nikoleta, nu fi suparata; io stiu cat il iubesti pe Mario si-s sigura ca vei reusi sa-l "aduci pe calea cea buna" cu papa, ca te stiu ambitioasa! Am vazut ca azi ai si reusit!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

primii pasi; sa nu radeti de noi... ca nu prea ne pricepem... da' avem vointa

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

cand ne plictisim de toate jucariile din casa cam asta facem:
http://www.youtube.com/watch?v=kSl23Y74NyQ

acum ma duc iar la joaca. recuperez diseara dupa ce adoarme Vladimir.

Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

cand ne plictisim de toate jucariile din casa cam asta facem:
http://www.youtube.com/watch?v=kSl23Y74NyQ

acum ma duc iar la joaca. recuperez diseara dupa ce adoarme Vladimir.

Va


Sunteti mortali!
Si noua ne place cel mai mult sa ne jucam cu manusile cu mascote.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Salutare!

RALUCA maersi pentru aprecieri si comentariile webshots.
KEA multumesc si tie.
DIANA felicitari pentru primii pasi.
BIANCA super distractia voastra.
AYLA superba ALMA.

KEA tu intrebi de friptura pentru voi sau pentru Keutu? De vita sau de porc?

Magdy, de Gabriel mititel (05.03.2009) si Theodora ingeras dragalas.
Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui Floric
Monica, imi place tare mult pagina GG. Apreciez hobbyul tau, e placut, relaxant si nou. Bravo!

castigatoare e Muc cel MIc ca sa nu spun "Muca".

Wow, You touched my soul mersi mult pt amandoua aprecierile.
Si mie imi place pagina din GG, chiar daca nu e opera mea, multe din ele, si desigur cele mai frumoase, sunt lucrarile prietenului meu King Tito, din pacate nici nu va stii ca am scris aici despre el.
Am gasit un fel de a-mi exterioriza iubirea pt Alma, ma bucur pt fiecare graphic cu numele ei. E ceva, stiu, de neinteles.
Apropo, am facut pt voi la semnatura un clip cu melodie, l-ati vazut?

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=155635897" target="_blank">The Christmas Story
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma


Pai tu ce crezi, ca treci asa neobservata???
E foarte frumos filmuletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

primii pasi; sa nu radeti de noi... ca nu prea ne pricepem... da' avem vointa

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume


Nu radem, cum sa radem cand noi ne mandrim cu "performante" asemanatoare
Nici nu stiu de ce am pus ghilimelele ...
De fapt, chiar sunt PERFORMANTE!
Bravo Davidutzu' Mutzu!

Mergi la inceput