Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (183)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crlp spune:

sotul meu s-a dus sa schimbe cauciucurile de la masina
cica e mai lejer noaptea
e plecat deja de 2 ore
ma rog....
fetelor va rog a-mi spuneti de unde pot nota niste nr. de tel sa va anunt cand o sa nasc?


37+ cu ingerasul Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

neataa..am avut o noapte maraita rau..asa ca nu's in apele mele


Din capitolu reminescente din gravidenie..eu am ramas cu sforaialaAm inceput sa sforai cand eram gravida..si acum spune al meu ca mai sforai inca..eu care eram o finutaa..Am ramas si cu 10kg in plus..am ramas si cu burta lasata si plina de vergeturi..sa continui??e clar..azi sunt neprietenoasa rau..

PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

rechinas in pozici


partea cu sforaiala o sa iti treaca cam dupa 1 luna si ceva, aproape 2...deci saracu' sot mai are putin de asteptat

Betty78de Eric-Daniel 20 oct 2009 si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Pentru cine vrea sa ne admire
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Betty78de Eric-Daniel 20 oct 2009 si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Pentru cine vrea sa ne admire
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

dymomo eu folosesc apa plata "bucovina"..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Crlp nu iti mai face ganduri aiurea..poate e aglomerat ,acum cu ninsoarea asta..

vizavi de nr. telefon , intra pe gmail si la contacte gasesti numerele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Eu folosesc apa plata Dorna, dar si pe asta o fierb inainte si o pun in termos. Insa de azi noapte am lasat termosul deschis, ca statea prea fierbinte si dureaza prea mult pana se raceste si urla prea mult piciul meu. Asa ca mai bine o las rece si bag biberonul la imcalzitor si in max 2 min e calda papica.
Si eu stiam ca trebuie sa le gasesti formula de lapte cea mai apropiata de laptele matern, dar in acelasi timp si ca nu e bine sa le prea schimbi. Voi cum ati ales formula de lapte, v-a sugerat-o pediatrul sau dupa capul vostru = alte considerente? eu nu am sprijin nici in aceasta problema din partea pediatrei. O sunai azi sa-i zic de un ganglion din spatele urechii, vroiam sa-i zic si de lapte si de vaccin si m-o repezit "lasa ca trec eu pe la voi". Cand - la anu'????? Bucurii peste bucurii.

Si eu il mai pun la san, dar se necajeste tare ca nu iese nimic, asa ca seara pe la 11-12-1, depinde cand e ultima masa incerc sa-i dau mai mult lapte praf fara san, beau juma de l de ceai de lactatie si asa reusesc sa-i dau la urmatoarea masa de la 3-4-5, depinde, numai san. Fiind in pat langa mine, cand cere papa, imediat tzitzi in gura, papa si adoarme cu sfarcul in gura, fara sa-l mai ridic sa eructeze si asa am si eu o noapte mai linistita, cat de cat. Oare cand nu mai e laptic nici la masa aia de noapte, ce ma fac???
Am incercat si sa ma mulg si sa-l bag in frigider si sa-l dau la urmatoarele mese, dar nu il mai vrea incalzit. Oare asa tare i se schimba gustul??? Ca daca il tin la temp camerei si i-l dau peste 1-2 -3 ore il papa, dar scos din frigi, nicidecum.

Referitor la gurita alba, stiam si eu de ciuperca, insa doar dupa ce papa lapte praf e asa. Daca reusesc sa ii dau o masa completa de san revine la rozul ei normal. Oare mai e ciuperca sau nu??

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI




Eu cand ii mai dau completare, asta chiar si lui Mario nu am fiert apa niciodata. Am folosit apa plata de la Dorna si pot chiar sa iti spun ca nici unul dintre ei nu a patit nimic. Daca apa aia nu este imbuteliata sterila atunci dezvolta bacterii si nu ar mai avea termen de valabilitate 1 an de zile. Ca si formula, in spital au folosit Nan 1, asa ca tot cu asta am continuat. Gata gagici, am disparut sa imi culc feciorul nervos, ca avem un nou tabiet si anume sa adoarma lipit de mami in pat si cu tzitzii in gura.


Betty78de Eric-Daniel 20 oct 2009 si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Pentru cine vrea sa ne admire
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Cand sa scriu si eu,a inceput sa maraie,dar o mai las pana se enerveaza....macar am reusit sa fac o baie buna! Tati a fost foarte ocupat astazi,si a adormit si el.
Mi-e atat de dor de voi!!!!!
Andre,incantata de cunostinta,sunteti foarte frumosi! Chiara e o minunatie!!!!
Simonette,felicitari pt micutul Nicholas,sa-ti traiasca!

Va multumesc mult la toate,abia astept sa petrec!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


RamoC,ce s-a intamplat,nu mai ai laptic??????????

Ca vorbiti de ape,noi am folosit Borsec de la inceput,dar am fiert-o si o fierb in continuare.

Ups,se enerveaza!!!

Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

mai, Flavius noaptea doarme la el in patut...si eu cu taicasu in patul nostru...ideea e ca nu pot sa fac nimic cu el...chiar daca ziua il adorm, daca plec de langa el in cateva minute (maxim 5..pe ceas!) incepe si urla...nu inteleg de ce este atat de urlator si dependent de mine...
Abia astept sa vina odata ziua de 24, sa stea si Cristi acasa...ca nu ami pot de obosita...am ajuns sa-l iau pe Flavius la w cu mine, il pun in wrap si il iau, ca altfel vin vecinii la noi si ma intreaba ce-i fac

offfffff...degeaba incerc sa-i fac program..la noi nu tine..

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Simina, si a mea are mofturi,nu vrea deloc la orizontala,doar pe umar ii place!!!


Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Simina, si a mea are mofturi,nu vrea deloc la orizontala,doar pe umar ii place!!!


Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise


si Sabinei ii place mult la verticala...eu o tin intre picioarele mele, in fundulet sprijinita cu capusorul de burta mea ...si ne uitam amandoua la TV... e fascinata de televizor si ii place in special fotbalul


Anca HAPPY MUMMY de SABINA IOANA

MI-AM DESCOPERIT

POZE

Mergi la inceput