Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie


Deci Boc prim ministru.

Revenim. Boc a fost demis de parlament, este prim ministru interimar, s-a facut alta majoritate parlamentara si acum presedintele, dupa "consultari" il desemneaza tot pe Boc.

Cei care sint pro Basescu probabil vad in asta solutia care va "salva" tara de criza, primul pas pentru reconciliere, pentru a rezolva criza politica. Nu ma astept sa dea cineva vreun argument valabil pe aici.




nici eu nu ma astept sa-l intelegi.

e evident ca-i un guvern de sacrificiu. cei carora li se pare cea mai proasta varianta, poate-mi explica logica in a sacrifica ceva mai valoros in locul a ceva mai putin valoros.

parlamentul care-l va vota acum - si care are fix aceeasi componenta ca in toamna - nu ma va convinge ca ala a fost un gest sincer si manat de interesul fata de tara si popor, si nu o manevra electorala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Da Mianna,acum sa-i vedem ce pozitie or sa ia?
Sa vezi ce frumusel or sa treaca guvernul de frica anticipatelor!Nu cred ca isi risca locsoarele caldute de dragul consecventei!
Le-a facut-o Basescu!Sa-i vezi pe psd-isti si pe pnl-isti strangand din dinti dar votand guvernul Boc,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Asa cum am mai spus, eu sunt pro Basescu. Insa nu cred ca Bocutz cel micut va face ceva, asa cum n-a facut nici pana acum, de Udrea si de Videanu mi-e cam sila, am si uitat cum ii chema pe ceilalti incompetenti.
Nici cu guvernul tariceanu nu mi-a fost rusine (vezi Cioroianu, si... iar ma inseala memoria), insa una peste alta, intrarea PNL-ului la guvernare ar fi fost, dupa parerea mea, cea mai buna solutie pentru tara.

Asa ca iar sunt in asentimentul lui Base. Sincer, ma doare la basca de interesele lor electorale, si de faptul ca se vede Crinut presedinte in 2014 (noi sa fim sanatosi pana atunci...).
Interesul national asta era. Un guvern tinut in frau de liberali, sa se aplice masurile lor, si sa se supravegheze unii pe altii sa nu fure prea mult.
Parerea mea.

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

PDL se duce cu propunerea ca Boc sa ramina prim ministru. Se bazeaza pe tradatori si pe UDMR ca sa obtina majoritatea mult dorita. Scandalul continua.

Nu stiu ce drame traiesc altii dar mie mi-e teama ca si noi vom incepe sa traim in curind drame legate de alegerile astea. Cit de curind. Pina in Craciun.



Deci Boc prim ministru.

Revenim. Boc a fost demis de parlament, este prim ministru interimar, s-a facut alta majoritate parlamentara si acum presedintele, dupa "consultari" il desemneaza tot pe Boc.

Cei care sint pro Basescu probabil vad in asta solutia care va "salva" tara de criza, primul pas pentru reconciliere, pentru a rezolva criza politica. Nu ma astept sa dea cineva vreun argument valabil pe aici.

As vrea o opinie pozitiva de la ceilalti despre asta ca ma cuprinde o mare deznadejde 5 ani de acum incolo, si eu aveam planuri mari

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Cica PNL a anuntat ca nu voteaza acest guvern. Vai, deci nu le e frica de anticipate?
Daca nu voteaza, tradatorii n-au in vedere binili natiunii; daca voteaza, le e frica sa nu-si piarda posturile. Deja bateti campii..

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Ingrid, chiar nu vreau sa intru intr-o polemica. Majoritatea este deja facuta, guvernul va trece. Si va avea o majoritate - e drept, firava, in Parlament. Eu vorbeam strict despre faptul ca as fi preferat ca PNL sa intre la guvernare, chiar daca stiam ca PDL-ul s-a miscat repede si si-a facut majoritate.

Cei de la PDL nu sunt sinucigasi, nu pot guverna tara daca nu au majoritate parlamentara. Celelalte doua partide au anuntat ca trec in opozitie, asa ca se vor opune oricarei masuri luate de actualul guvern. Se numeste democratie, deci care-i discutia?

Iar anticipatele se declanseaza daca nu trec trei guverne la rand. Tuturor le e frica de anticipate. Vorbim vorbe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui astrojunkie

Celelalte doua partide au anuntat ca trec in opozitie, asa ca se vor opune oricarei masuri luate de actualul guvern. Se numeste democratie, deci care-i discutia?

Opozitie nu inseamna ca "se vor opune oricarei masuri luate de actualul guvern".



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui astrojunkie

Celelalte doua partide au anuntat ca trec in opozitie, asa ca se vor opune oricarei masuri luate de actualul guvern. Se numeste democratie, deci care-i discutia?

Opozitie nu inseamna ca "se vor opune oricarei masuri luate de actualul guvern".


Ai dreptate, opozitie nu inseamna ca "se vor opune oricarei masuri luate de actualul guvern", dar avand in vedere antecedentele dintre ei, nu vad ca opozitia sa sustina ceva. Asa cum li s-a parut normal ca pentru un ministru (Nica) sa dea jos un guvern si sa staaaaaaam asa cu un prim-ministru desemnat timp de mai bine de o luna asteptand sa le iasa cartile la alegeri. Le era greu sa-l respinga pe Negoita? Tehnic, nu. A zis-o si Geoana. Doar ca nu stiau cum sa joace mai departe si au ales sa astepte. Tocmai de-aia nu ii vad sa sustina ceva, ca nu a contat ca nu avem buget pentru anul viitor. Ba, mai mult, au vrut ca guvernul demis sa faca bugetul pe 2010 si sa-l depuna in parlament , dupa ce tot ei au zis ca guvernul nu-i bun de nimic .

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Asta-i deja teoria drobului de sare.

Linisteste-te, ca nu-s cretini.
Ce e bine facut si de trecut, o sa treaca fara probleme. Au si zis-o.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

No, da-mi voie sa am dubiile mele. Eu n-am zis ca-s cretini, dar ii intereseaza binele tarii cam tot atat cat ii acuza pe ceilalti ca i-ar interesa. Sa inteleg ca bugetul nu era, asa, o chestie importanta ? Iar faptul ca au cerut unui guvern demis (dat jos pe motive de incompetenta) sa faca bugetul nu stiu in ce categorie ii incadreaza .

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

In ultimul timp dai numai replici inteligente. Opreste-te, ca ma sperii.




Ma gandeam...oare nu-ti poti sustine loserii tai fara sa te iei de mine?
Hai, te rog, ignora replicile mele daca nu-ti plac...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput