Diaspora injurata. De ce pina la urma?

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Ca daca facem media intre votantii lui Geoana iese IQ-ul egal cu votantii lui Base

Iar in caz de egalitate intre IQ-urile medii ale votantilor este declarat castigator candidatul cu IQ-ul mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Am si eu o familie plecata dincolo, de prin '95. Si habar nu au aia cine e presedintele Romaniei, darmite cine e candidat. Deja e un efort prea mare. Si ca ei sunt multi. Foarte multi.

Dar de cand familia asta este etalonul familiilor romanesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Ca daca facem media intre votantii lui Geoana iese IQ-ul egal cu votantii lui Base

Iar in caz de egalitate intre IQ-urile medii ale votantilor este declarat castigator candidatul cu IQ-ul mai mare.



Dar cu numar mai mic de diplome.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui d_melli

Niciodata nu ai fost diplomata insa aici depasesti limita bunului simt.Pt cunostintele tale personale nu lucrez in primarie, asta una la mama , daca tot tineai sa afle tot forumul iar a doua la mana eu una nu mi-am permis sa te intreb ce interes ai tu sa votezi cu x sau cu y in ideea de a afla toata lumea dc vrei sa scapi de spalat podele si wc-uri.Intelegi?Ca sa nu mai spun ca nu mi-am permis sa spun ca scrii aiurea sau...E doar o chestie de ...4 clase..sau echivalentul a 7 ani de acasa.
Julie dc tot nu te poti abtine eu te sfatuiesc sa cauti o toaleta prin apropiere ca totusi la varsta ta nu ar da bine
Cel mai destept intotdeauna cedeaza!
Irina 34+ cu

Educatia vad ca iti lipseste tie, este treaba mea si nu fac o problema din asta ca tin singura un restaurant curat. Nu imi este rusine cu munca, nu am stat acasa pe banii barbatului cum stateai tu cand erai in diaspora.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Stiu ca spune multe ca doar tot el a spus de "camioane" de probe si au depus doar niste dosare.

Insa chiar mi se pare ciudat ca toti cetatenii din diaspora au trebuit sa dea declaratii pe proprie raspundere la vot nu doar sa prezinte pasaport/ CI.
Asa ca intrebarea ramane


da,am dat declaratii la ambele tururi,cum ca nu am mai votat in alta parte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Multumesc foarte mult, Cl!! Nu stiam nimic-nimicuta :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Doamnelor ce ati votat in strainatate a trebuit sa dati declaratie scrisa sau ati votat cu pasaport/ CI ?

Intreb deoarece dl Dragnea tot spune de declaratii in momentul acesta la Realitatea si nu stiu daca spune brasoave


Vad ca nu a raspuns nimeni , asa ca iti raspund eu.
Am votat in Stuttgart si este adevarat ca trebuia sa completam o declaratie. Asa a fost si in turul I si in turul II . Erau niste declaratii tipizate pe care le completai si le semnai. Trebuia sa treci adresa ,numele , prenumele , serie pasaport sau carte de identitate , domiciliu ( iar in cazul in care aveai pe pasaport stampila cu cetatean cu domiciliul in strainatate treceai domiciliul din tara de resedinta) , CNP . Apoi semnai . Dupa asta mergeai la o persoana din comisie ce iti verifica daca datele din declaratie sunt conforme cu actul de identitate. Daca totul era in regula mergeai mai departe la urmatoarea persoana care te trecea intr-un tabel unde semnai din nou. Treceai mai departe la seful de comisie care iti punea stampila cu nr sectiei de votare pe ultima pagina abuletinului de vot si primeai stampila cu votat. Mergeai in cabina de vot si la intoarcere primeai inapoi buletinul pe care iti era scris ca ai votat si data.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui d_melli

Sa inteleg ca in diaspora nu exista oameni cu 4 clase ci doar crema cremelor.In cazul asta imi cer scuze ca nu mi-am dat seama la timp ca in afara nu pleci decat dc ai de la facultate in sus.Probabil la maturat strada iti tb facultatea si la menaj doctoratul.Mai departe cred ca o sa conteze cate facultati si cat mai mult edoctorate ca s aprinzi un post.
"adica stiu ei mai bine decat cei din diaspora ce se intampla in politica?" Extraordinar , da-mi voie sa spun.Da chiar s epoate sa il compari ep unul cu 2 clase cu unul care sta in afara? Dar chiar s epoate? ce jignire...Pai ala logic ca stie mai multe din afara ca doar a plecat cu trenul sau cu avionul in cel mai bun caz si deja e cu un pas inaintea prostului de la sapa.Hai sa fim seriosi.
Asta e rasism.
Eu una nu imi mai bat capul.Oricum se pare ca subiectul e strict pt diaspora,ceva de genul hai sa ne plangem de mila ca s-au supara x si y.Foatre bine.
O zi buna si o viata tot mai buna.


Cel mai destept intotdeauna cedeaza!
Irina 33+ cu


Mey, ce faci tu aici este exact ce doresc tovarasii ce erau sa fie alesii, si care au inceput circoteca asta in presa si la tv: kko intr-o mare masa de romani, la gramada, ca asa vrea muschiu meu referitor la diaspora; urit bre, unde-i bila aia neagra

semnat xuleasca din diaspora ce nu a maturat vreodata decit in bucataria proprie si personala si care l-a votat pe Basescu.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Multumesc mult doamnelor

Dl Dragnea spunea ca este imposibil ca 1500-2000 de votanti sa completeze declaratiile si sa voteze in aceiasi zi, in aceiasi sectie. Sectia avand 5 cabine de vot.

Nu imi dau seama daca este sau nu adevarat.

Pe de alta parte vad ca BEC-ul le-a respins aceasta contestatie cu exceptia unei sectii de vot din Italia unde se face acum renumararea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_ka

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Doamnelor ce ati votat in strainatate a trebuit sa dati declaratie scrisa sau ati votat cu pasaport/ CI ?

Intreb deoarece dl Dragnea tot spune de declaratii in momentul acesta la Realitatea si nu stiu daca spune brasoave


Vad ca nu a raspuns nimeni , asa ca iti raspund eu.
Am votat in Stuttgart si este adevarat ca trebuia sa completam o declaratie. Asa a fost si in turul I si in turul II . Erau niste declaratii tipizate pe care le completai si le semnai. Trebuia sa treci adresa ,numele , prenumele , serie pasaport sau carte de identitate , domiciliu ( iar in cazul in care aveai pe pasaport stampila cu cetatean cu domiciliul in strainatate treceai domiciliul din tara de resedinta) , CNP . Apoi semnai . Dupa asta mergeai la o persoana din comisie ce iti verifica daca datele din declaratie sunt conforme cu actul de identitate. Daca totul era in regula mergeai mai departe la urmatoarea persoana care te trecea intr-un tabel unde semnai din nou. Treceai mai departe la seful de comisie care iti punea stampila cu nr sectiei de votare pe ultima pagina abuletinului de vot si primeai stampila cu votat. Mergeai in cabina de vot si la intoarcere primeai inapoi buletinul pe care iti era scris ca ai votat si data. lili_ka


Aceiasi procedura si la Montréal, numai ca eu am votat cu pasaportul, am fost doar la turul I, sotul meu a fost la amblele. Si la turul II trebuia semnata alta declaratie tipizata, completata cu toate datele de identificare, CNP inclusiv, semnai la sfarsit.

Ce faci te si face. Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput