Diaspora injurata. De ce pina la urma?

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Inca una si ma duc: nu mi-a raspuns nimeni la intrebarea cine a votat in strainatate? Nu ma intereseaza cu cine, doar daca au fost la vot. Cei mai inversunati sunt taman aia care au stat acasa, mda.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ingrid in situatia de fata putea sa vina si Tepes ca tot un ... facea.

Irina 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
...
Pe bune acuma :), cine e, domle, Julie????
Vaz ca lumea se bucura* ca Julie a aparut, lumea ii da flori si inimioare Juliei, care, in sfarsiiiit a reaparut :).



Nu ai citit absolut nimic scris de Julie????? Nimic, nimic???
Vai, ce ai ratat!!!!!
Deschideam in fiecare dimineata, cu sufletul la gura, "calatoriile sufletului" sa vad daca a mai scris ceva. Ce fericita eram daca gaseam si ce nefericita daca nu era pus nimic! Toata ziua dadeam "refresh"-uri, sperand sa apara un nou episod . A, pe langa asta Julie e si o foarte buna pictorita (Julie, , am citit despre tine si m-am bucurat pentru tine! Felicitari! Inca ceva, ce mai face Matei? ).

edit: Julie, ai scos vreo carte? Daca da, ne spui si noua numele si unde o gasim, te rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl

Citat:
citat din mesajul lui denizel
...
Pe bune acuma :), cine e, domle, Julie????
Vaz ca lumea se bucura* ca Julie a aparut, lumea ii da flori si inimioare Juliei, care, in sfarsiiiit a reaparut :).



Nu ai citit absolut nimic scris de Julie????? Nimic, nimic???
Vai, ce ai ratat!!!!!
Deschideam in fiecare dimineata, cu sufletul la gura, "calatoriile sufletului" sa vad daca a mai scris ceva. Ce fericita eram daca gaseam si ce nefericita daca nu era pus nimic! Toata ziua dadeam "refresh"-uri, sperand sa apara un nou episod . A, pe langa asta Julie e si o foarte buna pictorita (Julie, , am citit despre tine si m-am bucurat pentru tine! Felicitari! Inca ceva, ce mai face Matei? ).

edit: Julie, ai scos vreo carte? Daca da, ne spui si noua numele si unde o gasim, te rog?


eu nu stiam de toate acestea, dar oricum, mie mi-a placut recentul îndemn însufletitor adresat altui user (un Pacatos), citez cu aproximatie siscuze daca nu e mot-ŕ-mot: "mars înapoi în cocina, porcule".

...recunosc ca m-am shokat un pic, apoi am întrebat daca unPacatos e cumva sotul Juliei (parea singura explicatie posibila a unei astfel de familiaritati)... la care amândoi au izbucnit în râs (ca sa zic asa), iar eu mi-am zis ca cei care se agreeaza se tachineaza si nu m-am mai gândit la gratioasa exprimare a drei Julie, cea cu multe valente artistice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Citat:
citat din mesajul lui cl

Citat:
citat din mesajul lui denizel
...
Pe bune acuma :), cine e, domle, Julie????
Vaz ca lumea se bucura* ca Julie a aparut, lumea ii da flori si inimioare Juliei, care, in sfarsiiiit a reaparut :).



Nu ai citit absolut nimic scris de Julie????? Nimic, nimic???
Vai, ce ai ratat!!!!!
Deschideam in fiecare dimineata, cu sufletul la gura, "calatoriile sufletului" sa vad daca a mai scris ceva. Ce fericita eram daca gaseam si ce nefericita daca nu era pus nimic! Toata ziua dadeam "refresh"-uri, sperand sa apara un nou episod . A, pe langa asta Julie e si o foarte buna pictorita (Julie, , am citit despre tine si m-am bucurat pentru tine! Felicitari! Inca ceva, ce mai face Matei? ).

edit: Julie, ai scos vreo carte? Daca da, ne spui si noua numele si unde o gasim, te rog?


eu nu stiam de toate acestea, dar oricum, mie mi-a placut recentul îndemn însufletitor adresat altui user (un Pacatos), citez cu aproximatie siscuze daca nu e mot-ŕ-mot: "mars înapoi în cocina, porcule".

...recunosc ca m-am shokat un pic, apoi am întrebat daca unPacatos e cumva sotul Juliei (parea singura explicatie posibila a unei astfel de familiaritati)... la care amândoi au izbucnit în râs (ca sa zic asa), iar eu mi-am zis ca cei care se agreeaza se tachineaza si nu m-am mai gândit la gratioasa exprimare a drei Julie, cea cu multe valente artistice.



Hmmm, limbajul domnului UnPacatos nu te-a mai socat de loc, nu dai nici un citat din el? Nu, deoarece impartasiti acealeasi teluri politice, nu-i asa? Probabil ca si opiniile lui Ciutacu ti se par ok, nu? Stii, tonul face muzica. Julie a fost iritata si a raspuns, stiind ca va lua un cartonas. Si asta e problema ei. Inca ceva, nu cred ca exista om pe lumea asta care, la nervi, sa nu fi spus ceva urat. Asa ca mai usor cu catalogarile, te rog frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Legat de ce prezinta acuma INSOMARUL,am si eu o curiozitate :ei prezinta defalcarea legata de exit-poll-ul nesimtit sau defalcare legata de date reale in care cumva sunt cuprinsi si cei din diaspora??E doar o curiozitate.
Atatea gratulari ce am primit in aceasta campanie numai pentru ca mi-am exercitat dreptul democratic de a vota:cei care l-am votat pe TB am fost facuti in toate felurile posibile si imposibile.Deja cred ca este prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Doamnelor ce ati votat in strainatate a trebuit sa dati declaratie scrisa sau ati votat cu pasaport/ CI ?

Intreb deoarece dl Dragnea tot spune de declaratii in momentul acesta la Realitatea si nu stiu daca spune brasoave

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Domnul Dragnea spune multe,mai putin ce face el in judetul Teleorman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui d_melli

Sa inteleg ca in diaspora nu exista oameni cu 4 clase ci doar crema cremelor.In cazul asta imi cer scuze ca nu mi-am dat seama la timp ca in afara nu pleci decat dc ai de la facultate in sus.Probabil la maturat strada iti tb facultatea si la menaj doctoratul.Mai departe cred ca o sa conteze cate facultati si cat mai mult edoctorate ca s aprinzi un post.
"adica stiu ei mai bine decat cei din diaspora ce se intampla in politica?" Extraordinar , da-mi voie sa spun.Da chiar s epoate sa il compari ep unul cu 2 clase cu unul care sta in afara? Dar chiar s epoate? ce jignire...Pai ala logic ca stie mai multe din afara ca doar a plecat cu trenul sau cu avionul in cel mai bun caz si deja e cu un pas inaintea prostului de la sapa.Hai sa fim seriosi.
Asta e rasism.
Eu una nu imi mai bat capul.Oricum se pare ca subiectul e strict pt diaspora,ceva de genul hai sa ne plangem de mila ca s-au supara x si y.Foatre bine.
O zi buna si o viata tot mai buna.


Cel mai destept intotdeauna cedeaza!
Irina 33+ cu


Rasismul e altceva :).
Eu n-am zis ca toti sunt prosti aici si nici ca cei care au votat cu Geoana sunt prosti. Cred ca cei din diaspora au acces la mai toate canalele media, sa nu mai vorbim de rudele / prietenii din RO. Nu vreau sa jignesc, dar in RO sunt o gramada care n-au habar de numele presedintelui tarii.

Statistic vorbind, n-as sti sa-ti spun exact ce procent din cei plecati sunt la curent cu realitatea romanesca fata de cei ramasi, dar nu cred ca e mai mic; e poate acelasi. Atunci de ce sa consideram ca ei nu au voie sa se exprime vizavi de tara lor? De ce sa nu lesi luam cetatenia atunci ?

Iar Crin cel Fals e... din ce in ce mai strident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Stiu ca spune multe ca doar tot el a spus de "camioane" de probe si au depus doar niste dosare.

Insa chiar mi se pare ciudat ca toti cetatenii din diaspora au trebuit sa dea declaratii pe proprie raspundere la vot nu doar sa prezinte pasaport/ CI.
Asa ca intrebarea ramane

Mergi la inceput