Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (135)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Cleo, pai in prima faza sa ia ceva care se lasa jos 180grade. Ca este copilasul mic si sta doar orizontal la inceput. Sa se duca la Kidex sau babyexpo si sa faca o prospectiune de piata. Depinde mult de buget, daca vrea mai sport sau landou, sau set cu cosulet de masina.

Am fost dimineata la Carrefour sa iau continutul ciorapeilor de Mos Nicolae Si am aruncat un ochi si la jucarii pentru Craciun. Andrei ne-a zis clar ca el vrea o masina "mare de tot" si un autocar. Masina am gasit, dar ce ma fac de autocar, ca asa ceva n-am vazut. Cu Raducu scap mai ieftin, el se bucura de orice


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Cleo nu stiu daca prietena ta isi permite, dar eu am avut un regret ca n-am avut landou, sa stea bebe mai cuibarit si cu fata spre mine. Mereu ma gandesc ca poate il/ ne ajuta cu urlatul la greu de afara. Cum ea va naste in iarna, zic ca e important in prima faza landou.Acum depinde de bani, de spatiu in casa, masina, multe. Eu am invatat multe din cresterea lui Robert (hihi..pana la bb6 voi fi perfecta) si as lua landou la bb2.

Ylari

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Buna,
Carut, eu votez pentru landou pt bb mic. Noi am avut de la chicco cu 3 roti cu landou, scoica si sport... mare rau pentru mine, noroc ca-l tineam in masina, dar comod pentru fata, ma uit cum se zdruncina acum in mclaren.

Legat de kk noi avem o alta problema, face 1 data pe zi dar tare rau, imi e asa mila de ea... nu stiu de la ce ca lichide bea... supa nu papa, de la asta o fi?

Ylari cica nu iaurtul e bun ci laptele batut.

Adriana, numarul ala zice ca 'mama are 34 si e cool' Legat de casa crede-ma ca iau in calcul tot, dar cel mai important e pretu... ca doar de, banii ne omoara

Gabita, saru-mana pentru filmulete, Daria a fost super incantata, usor usor o introduc in atmosfera craciunului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Hello fetele,

Am fugit de la servici la Cora si am luat cadouri pt pitici adica pt Vlad: un pian enorm cu tot felul de butoane si butonase si o table de scris ca lumea de data asta, 3 carti, enciclopedii cu spatiul cosmic de care e el pasionat si una cu magneti pe care ii lipesti peste animalutele prezentate in carte, mi se pare interesanta ideea. MAi avem niste Lego duplo acasa, 2 bucati, una mare, una mica si sa vedem daca mai luam ceva sau nu. Hainute nu ca sper sa mergem in ianuarie la Viena.
Lui Cosmi, varul lui de 3 ani jumate i-am luat un circuit de masini si un trenulet enorm pe sine. Si un trening.

Zburdam de bucurie cand am ajuns acasa. Abia astept sa le impachetez, sa le pun funde si funditze, abia asteeeeeeeeeeeeept!

Laurita , pai ma duc si singura iubita, ce sa fac? Prefer asa decat stresata. M-am dus cu un maxi taxi si m-am intors acasa cu taxiul. E singura varianta acceptabila.



ALI, mami de Vlady si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Dollores o sa ivete Patrick sa faca si mai mai la fetitze, de asta poti fi sigura! Tiberiu la fel imi face figuri cand vreau sa il schimb si nu numai, iar cu ceilalti e mult mai ascultator !

Crinaandreea uff imi pare rau sa citesc ca esti deprimata, chiar ma bucuram de fericirea cu care ai povestit tu acolo cum ai fost singura cu taxiul la cumparaturi si te-ai descurcat de minune ! Pupam si sa treaca norii astia negrii cat mai repede !

Luminel moama a cerut singurica la olitza!!!! Pai inseamna ca tu ai fetitza mareeeeee ! Bravoooo si sa se repete cat mai des evenimentul !

Desiree mai ce domnisorica ai tu acolo si isteata si curata si frumoasa. Asa nora sa tot ai! Misto faza cu farfuria zburatoare!

Alysh cred ca daca ma vedeai ce fatza am facut cand ai scris ca ii dai madarine cu tot cu coaja ca fix la coaja portocalie m-am gandit !

Stephany la noi tot un kk pe zi, doar cand mananca ffff mult ajungem la 2.

Cleo noi primul carutz care l-am avut a fost de la chicco, dupa care am luat inglesina. Ca si comparatie intre cele doua, chicco mi-a placut muuuuult!!! La chicco am avut 3 in 1 insa la partea sport de stat in fundulet lipsea husa de deasupra ca nu a fost nou ci primit si deh s-a pierdut de la un bebe la altul (Tiberiu a fost al treilea bebe care a folosit carutzul si acum e la al 4-lea bebe). Mi-a placut mult landoul ca avea loc berechet in el si multe mamici mi-l laudau in parc.

Gabitzam parca vazusem un autocar in Cora, rasfoieste si tu catalogul de jucarii de pe site-ul de la cora!

Stiti ca Tiberiu nu are decat 4 dinti sus si 4 jos si atat. E acum are tooooate gingiile umflate la maxim si e binenteles marait! Mi se rupe inima ca ma gandesc cat il doare! Abia astept sa iasa toate masutezele!Eu am facut ditamai lista cu ce as vrea sa ii de Craciun iar acum ma tot framant care din ele, poate imi dati o sugestie la ce sa ma opresc:

1. http://www.aukro.ro/item841495114-girafa-go-baby-go.html#gallery cel mai ieftin am gasit-o la 170 ron
2. http://www.jucariidejucarii.ro/locomotiva-thomas/locomotive/locomotiva-thomas-cu-melodii-si-baloane-de-sapun/ ar mai fi aici inca una care scoate aburi in loc de baloane si alta care are si cd-uri cu muzica adica asta http://www.jucariidejucarii.ro/locomotiva-thomas/locomotive/locomotiva-thomas-muzicala/

3. http://www.jucariidejucarii.ro/locomotiva-thomas/seturi-trenulete/set-aventura-sodor/

4. un aspirator de jucarie care ii iau sigur ca e innebunit sa dea cu aspiratorul, imi fura teava si da cu ea peste tot, inclusiv pe pereti. Am vazut unele la 40 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Alysh bravooo pt cumparaturi! Cum se numeste cartea cu magneti, cat costa ??? suna fff interesant, poate o gasesc pe si pe net!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Alysh cred ca daca ma vedeai ce fatza am facut cand ai scris ca ii dai madarine cu tot cu coaja ca fix la coaja portocalie m-am gandit !

[/quote]



Dispun asa de o lene de la un timp ca as fi in stare sa-i dau si cu tot cu coaja dar ma abtin

ALI, mami de Vlady si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrada79

Alysh bravooo pt cumparaturi! Cum se numeste cartea cu magneti, cat costa ??? suna fff interesant, poate o gasesc pe si pe net!


Scrie asa: ma joc + invat , CULORI, cu magneti de la editura RAO. Costa 24.99 lei. Din aceeasi gama mai sunt si ANIMALE si CIFRE parca. Eu am luat CULORI ca ar si culori si animale, le imbina pe-amandoua.

ALI, mami de Vlady si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Alysh sunt ff frumoase cartile!Mercic de raspuns. Ai luat cadouri ff frumoase si atractive, tabla de scris e mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Andrada, la helpnet am vazut Tomy – Set aventura Sodor cu 159lei, vezi pe site. Ca si eu tot cu ochii dupa cadouri sunt.
Alysh carticele cu magneti avem si noi, distractia e cam asa eu le aranjez frumos la locurile lor, Daria le da jos, inca nu m-am plictisit

Eu i-am luat Dariei set mic dejun ca e inebunita sa ne faca cafeua la filtru, ea pune filtru si cafeua si tac-su apa... parca e mai savuroasa asa.
As vrea sa ajung maine la kidex dar imi e ca iar cheltui o caruta de bani.

Mergi la inceput