Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Acum ca tot doarme Victoria, va pove ca am dus-o ieri la un loc de joaca; numai noi eram acolo, din pacate, cat am stat noi vreo ora si un pic nu a mai venit nici un copilas. Aveau bucatarie de jucarie, i-am aratat-o Victoriei, s-a dus la ea, mi-a aratat cu degetelul ca e murdara, a zis "Dity!" (adica 'dirty'), a facut stanga-mprejur si a plecat. Ma bucur ca nu se joaca cu jucarii pe care le vede murdare. Apoi ne-a dus daddy la restaurant, unde Victoria a facut 'zburatino' dintr-o farfurie dupa care facea "O!" adica "Oops!"
Daca va amintiti, acu' vreo 2 sapt. ma laudam pe-aici ca a dormit toata noaptea fara tzitzi... ma rog, minunile dureaza, in general 3 zile... la noi a durat o noapte! Acum o pun la ea in patut, dar se trezeste si o iau in patul mare cu mine. Asta e, intr-un final va invata ea sa doarma singura, ca inca nu am auzit de copil de scoala sa nu doarma singur... iaca mai vreo 5 ani si pot sa ma intorc in patul meu


Ylari special ptr. tine, ma bucur mult ca ati demarat planul 'casa'; noi acum vorbeam acu' cateva seri sa cumparam o casa mai mare, undeva la tara, ca mi-e scarba de orasul asta murdar. Dar mi-e groaza, ca sa cumparam o casa pe gustul nostru in zona unde vrem boi, dupa ce vindem casa asta si adunam noi bani vreo 5 ani de-acum incolo tot va trebui sa mai luam vreo 200 mii $ de la banca... om vedea peste 5 ani ce mai hotaram.


Ma duc si eu la culcare. pe toate.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

'Neata fetele!
Am avut o noapte cam...alba. Cred ca pe la 1 a adormit si mandra mea, apoi s-a foit toata noaptea, acum spre dimineata a tusit un pic. De-abia astept seara sa dorm si eu ca lumea.....in week-end o adoarme taica-su, apoi revine in dormitorul nostru. Eu de multe ori adorm inaintea ei si....deci dorm cu ea.
Aseara n-am apucat sa impodobim bradul, dar am ales globurile nespargacioase, deja 2 mi le-a stricat Delia....of, of....


Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna dimineata la o !

Gata, ultima zi de job. 80% imi pare bine, 20% regret, in sensul ca mai faceam si altceva. Dar m-a obosit destul perioada asta, mai ales cu transportul in comun, + venit de la job si luat de proaspata pt Vlad....totusi per ansamblu as pune-o la chestii pozitive.

Ylari, nu prea ne pricepem la pb de constipatie, dar eu il umflu pe Vlad cu mandarine si clementine cu coaja cu tot si are baiatu' un tranzit.....
Pardon, in sensul ca nu-i decojesc fiecare fliutza, dar coaja mare de deasupra nu i-o dau

Doloress, pup, asa te vreau Mama Omida

Simo, sa-ti fie de bine spovedania.....abia astept si eu sa ajung. Ai tinut post, nu?

Laurita

Stefany, Vlady face kk de 2 ori/zi

Crina



ALI, mami de Vlady si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Alysh, lasa regretele la o parte...priveste partea buna: vei avea timp de pregatiri pentru Craciun,de joaca pentru Vlady si de rasfat pentru tine mai ales. Eu fac pe 13 decembrie 2 ani de cand sunt acasa si ma gandesc cu groaza sa ma intorc la munci(bine ca nu la muncile de dinainte).....bine, la mine e alta situatia, eu o voi avea pe Delia cu mine, chiar daca poate va fi la alta grupa...

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna dmineata!

Mi_bebelina si noi am avut noapte nu alba, da proasta.

Annikai ii ies caninii si mai e si un pic infundata, doarme asa prost -- de fapt, ea in gen. doarme prost, se trezeste de cel putin 3 ori sa suga la san, apoi se mai frichineste, habar n-am de ce -- dorm groaznic, ce mai!

Nici sotul meu nu se omoara cu mersul la cump. Eu fac cumparaturile singura, ma lupt cu bidoanele de 5 l de apa si cu sacosele, insa numai de la masina pana in casa

Stefany, la noi e un caca pe zi. Daca mananca mai mult si mai des, putem ajunge la 2-3.

Doloress, cum e munca de acasa?

Simona, cred ca traficul nu se va schimba prea curand in Buc. Asa ca cat planuiesti sa stai acasa?


Fetelor, viitoare mamici, matusi, nase, prietene ale mamicilor cu nou nascuti avem un scaunel auto de vanzare fol. un an de Annika
Maxy Cosy Cabrio impreuna cu baza Easy Fix Base, cu sistem isofix.
Sistem de prindere semi-universal, prindere pe sistem Isofix si se poate folosi impreuna cu scaunul tip cosulet Cabrio de la Maxi Cosi, sanse minime de instalare incorecta: indicatorii pe baza de culori care arata clar si imediat daca instalarea este corecta sau nu, se prinde printr-un sistem click.
Este singurul scaun de masina pentru copii din lume care a obtinut 5 stele la testele de siguranta auto.

Maxi-Cosi Easy Fix 60900080 – baza de prindere pentru Maxi-Cosi CabrioFix, Pret nou EUR 144,90

Maxi-Cosi CabrioFix Black Reflection 61700091 (Colectia 2008) – Scaun auto Grupa 0+ (pana la 13 kg), de la nastere pana la 15 luni, Pret nou: 189,90

Alte detalii si poze pe
http://www.miniblu.ro/Categorii/Articole_calatorie/Scaune_auto/Maxi-Cosi/Sistem_de_prindere_semiuniversal_-_Maxi-Cosi


pt. cine este interesant astept propuneri de pret

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata.

Ms de cafea Alysh.

Ii dau si eu sa pape lui Mirci cu okii in calc, ca altfel nu vrea.

Alysh gata, felicitari pentru finalizarea perioadei lucratoare o asteptam cu interes. Cum te duci la Cora singura??
Intr-adevar seamana astia, ooof, ce ne facem cu ei?
Stefany si Mirci face de 4-5 ori kkuta pe zi, dar e normal, nu face apa, nu miroase urat, asa ca nu ma sperii. Mananca si face.
Doloress ooo, ce bine ca a inceput sa ceara singur la toaleta...pai voi ma faceti sa regret ca Mirci nu merge la cresa.
Mi_bebelina ce bine de tine ca vei fi langa Delia, maare lucru. eu ma gandesc cu groaza cand o sa incep ce fac, cu gandul numai la ei. Parca sunt singura mamica ce a trecut prin asa ceva


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 19+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Adriana scaunul de la 0+ e 189 RON? sau EUR?
o sa -l intreb si eu pe B, ca m-ar interesa asta, dar el e acum in operatie, nu raspunde la tel. Il sun mai incolo si-ti spun

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 19+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Laura, nu e graba, scaunul nu pleaca nicaieri.
189 Euro, am uitat eu sa trec si jos.
Insa asta e pretul de magazin, noi l-am cumparat in Austria, nu stiu cat sunt in RO, si oricum el nu e nou, deci il vom da mai ieftin. Nu stiu exact cam cat ar trebui sa cerem, de aceea asteptam propuneri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

fetelor, am o prietena gravidutza, naste peste 2 luni.
ce carut ii recomandati sa isi ia? io i-am recomandat maclaren-urile.. dar is cam scumpele, parerea mea.
HAC




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor.
Tocmai m-am adunat de pe drumuri. Am fost la Primarie sa depun cererea ptr nr postal. La un moment dat imi venea sa ma impusc...... In primul rand a trebuit sa ma duc la o adresa sa mi se dea o dispozitie de plata, apoi cu aia m-am dus la primaria mare sa o achit si apoi la o cu totul alta adresa, la libraria eminescu am fost sa depun dosarul M-am enervat ptr ca aia de la Planificare Urbana nu primesc dosare in decembrie, deci din 4 ianuarie incolo pot sa de pun la ei o cerere, din start pierd 2 luni (o luna pana in ianuarie, o luna pana imi raspund ei) imi vine sa moooooor in ce tzara traim..........
Ieri i-am dat Evei pe la pranz o mandarina (decojita si de coaja exterioara si de coaja de la felii ) si a facut pe seara caca. Deci 2 zile, 2 kk, suntem pe drumul cel bun. Lass Baby ii mai dau dar cred ca e frectie la piciorul de lemn... Stefany... nu stiu ce sa iti raspund, eu ca si Desiree ma lupt cu constipatia Evei, dupa cum vezi...
Desiree, ca de obicei, m-ai facut sa zambesc cu Dity pe care il spune Victoria! Ce scumpa
Laura si eu ca si tine, un calvar va fi sa incep munca......
Cleo eu nu neaparat il recomand, dar eu am avut un mare regret ca n-am cumparat caruciorul de la chicco cu 3 piese. Muream de ciuda cand vedeam bebelaci in Landou prin parc si eu imi rupeam mainile cu porcaria de cangoroo...........

Pupici tuturor. Fug sa dorm cu fata ca sunt rupta, pe strazi de dimineatza si tramvaiele si autobuzele au traseele schimbate Am mers o gramada pe jos, sunt rupta...........

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput