Burtici de fluturasi de Mar-Apr 2010 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Carmen deci nu te lasi?! Sunt convinsa ca totul va fi bine.
Cum poate Domne sa isi poata da seama din masurarea burtii cate sapt are bebe????

Oana 28+ Eric Nicholas
AMR 11+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!



Oana a facut un calcul de genul cat face 6*4? 24, burtica mea are 25cm, masurata de la osul pubian pana unde simtea el ca este uterul, sus. 6 reprezinta lunile mele pana azi, iar 4 presupun ca nr. de cm cu care creste burta lunar. Cred, eram in mari discutii si am omis sa intreb.


Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 27+

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara
burta o masoara pe verticala

Ahaaa... dumiriti mai si nebuna ... ca sparsei oglinda uitandu-ma la burta (marime, forma.. una-alta)

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

... si dr mea verifica, inainte de a face eco, pana unde a crescut uterul si spune varsta sarcinii in luni. Nu masoara propriu-zis, apasa burtica si apoi in functie de ceea ce observa stabileste varsta.

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27

Citat:
citat din mesajul lui dayanara
burta o masoara pe verticala

Ahaaa... dumiriti mai si nebuna ... ca sparsei oglinda uitandu-ma la burta (marime, forma.. una-alta)

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana


I can't fake with dignity so i'll not try!!


vai ce am ras.
Carmen,Roxana, multumesc de lamuriri. La mine procedura asta o face dra de familie.

Roxana e mai scumpa protectia decat lenjeria pe care am luat-o. Mersi pt link dar mai caut.

Oana 28+ Eric Nicholas
AMR 11+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Oana, Babyangel, Lindal, Andra, Rebiana, Dayanara multumim de aprecierile la poze. Intr-adevar la sarcina asta n-am pus deloc pe mine, numai pe burtica (deocamdata am 3 - 3,5 kg+), insa mie mi se pare f mare burta mea la 24s, cred ca asa o aveam la sarcina cealalta pe la 30s.
Oana, anunta-ma cand vii in zona noastra si ne intalnim. Daca vrei ne putem vedea si in Iulius Mall, noua nu ne e greu sa venim in partea cealalta a orasului, ori ne aduce tati, ori luam autobuzul.
Freedelia sa le porti sanatoasa! Te cred si eu ca esti bucuroasa cu noile achizitii, eu si cand imi iau o singura bluzita ma bucur ca un copil, d-apoi tu la atatea gramezi de haine!
Sensibila, felicitari pt. !
Andra, eu de obicei stau treaza pana la ora aia fiindca atunci am liber la calculator, ziua nu am cum sa intru. Nicholas se culca abia intre 11-12 noaptea, dup-aia pot si eu sa ma dezmat pe net, mai ales ca acum am de facut niste referate pentru facultate si numai dupa ce doarme el pot sta linistita. Dar tinand cont ca ne trezim tarziu, adica pe la 10-11, imi permit. Acum e o exceptie ca sunt la ora asta pe net.
Bianka, tare frumoase lucrusoare are bebe! Sa stii ca si noi avem la Nicholas steluta de vise (doar ca e galbena) si e un adevarat succes, numai cu aia adoarme, e asa de linistitoare. Noi avem 3 lucruri fara de care el nu doarme:paturica lui preferata, suzeta si steluta cantatoare, ori pe unde mergem si dormim peste noapte, trebuie sa le luam cu noi ca altfel e jale.
Honeybaby, pupam bebeluna rusinoasa!
Oanka, vezi? Cel mai bine e sa fii relax, nu-ti mai face griji degeaba!
Asteropipan, felicitari pt rezultatele bune la ecograf! Sa-ti traiasca fetita lungana!
Dayanara, inca ridic caruciorul, nu e chiar asa greu 3 trepte, dar prin casa incerc sa ma feresc sa-l mai iau in brate, cu toate ca n-are inca 10 kg.
Oana, finet la metru? Ma gandesc ca la orice magazin de tesaturi la metru ar trebui sa fie...


Adriana 24+ Denis Alin si mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Adriana, pai si unde sunt magazine din alea? Ca la mine aici in zona nu am vazut.
Zici ca sotul meu a ales Gheorgheniul anume. Nu e nici un magazin de bebelusi, haine inafara de mall care e destul de departe pt o plimbare pe jos.
Ne auzim marti si poate ne vedem.

Oana 28+ Eric Nicholas
AMR 11+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara!

Am reusit sa recuperez ce s-a scris
Rebiana Ioanei nu i-a facut gauri in maternitate, dar i-am facut noi cand avea 3 luni la o bijuterie din CT. Pt inceput(1 luna de zile) i-am pus 'cercei medicinali', dupa care i-am schimbat cu cei primiti de la nasa, la botez..asa stiu ca se procedeaza.
asteropipan Felicitari pt , si pt vestile extraordinare de la eco!
Eu o lasam pe Ioana de la 6 luni, cate 30' singura in patut/tarc si imi faceam tb, dupa ce a mai crescut (8-9 luni) o lasam si cate 1 h, iar cand ma duceam la ea, ea dormea..se juca cat se juca si se culca, av in vd ca de la 8 luni doarme singura. Nu a fost nevoie sa mut tarcul dupa mine, dar nu-i rau si asa!
Denisa imi plac pozele de la eco. Si se vad f bine.
anca_iary noi avem patutul la fel ca www.tocmai.ro/anunt/130007/mobila-decor--Bucuresti-Ilfov-patut-pliant-cu-2-nivele-travel-kid-cu-saltea-fibra-de-cocos.html" target="_blank">acesta, numai ca difera culoarea - roz. Iar pt bebe ce va veni tot la fel vom lua numai ca alta culoare, depinde ce e bebe (fata sau baiat), dar cred ca voi cauta o culoare care sa se potriveasca la ambele sexe. Asta pt ca Ioana doarme inca in patutul ei.
Acum am vazut mesajul..nu e nevoie sa iei alta saltea, gasesti patut pliant cu 2 saltele, cum ai zis de la 6 luni ii muti salteaua cu un niv m jos, tb sa cauti ca sigur gasesti. Noi asa avem cu 2 saltele.
Lindal wow cate lucruri i-au luat bebelinei! F frumoase! Sa le poarte sanatoasa.
oanka80 Felicitari, pt 10! Deci, i-a placut si bebelinei ca te aplauda in burtica..f frumos.
Multumesc pt urarile adresate prietenei si mie!



ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 20+ -posibil tot - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana :))) lasa ca si eu la inceput cu ivan mi.o masuram ca manechinele de jur imprejur si mi se parea mica, mai ales ca la kg pusesem multe rau

oana sincer nici nu stiu cat costa, nu inteleg banii :)
dar tre sa fie pe acolo pe unde se gaseste lenjeria de patut

ella ce faci? nu s.a terminat lucrarea inca?

roxana 23 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Oare unde as putea sa pun un DVD de aproape 3 GB sa puteti downloada un ghid de ingrijire a bebelui mic? Mi l-a dat o prietena si am inceput sa ma uit acum la el si e ff util mai ales pt cele care nu avem deloc experienta. A fost cadou la revista Ce se intampla doctore. Daca stie careva, va rog sa imi ziceti ca e tare fain.

Eu ma bag in pat ca ma doare spatele. Va pup si ne auzim maine. Noapte buna.

Oana 28+ Eric Nicholas
AMR 11+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Azi am iesit din casa.

Am stat 4 zile in casa si mi-a murit (iar) bateria la masina. A trebuit sa ma rog de tata sa ma duca la cumparaturi si sa astept pe sot sa mergem la dr. Asta e.

Mama ce spor la scris aveti cand nu sut eu acasa.. Sper sa-mi mai amintesc ceva din paginile citite.
Linda - frumoase hainutele pt bebelusa, dar majoritatea sunt maricele nu pt nou nascuti.
Andira- de la morfologica sunt pozele.
FreeDelia- super sa primesti asa o gramada de haine si care sa-ti placa. Eu ma gandesc cu groaza ca trebuie sa-mi caut pantaloni si asa de greu imi e sa ma dezbrac-imbrac cand ii probez.
Gaby - super poze
Oana - ce bine ca poti dormi. Eu nu pot ziua de nici un fel sa dorm.

Eu vreau sa-i pun din maternitate cercei bebelunei. Mie mi-a pus la 4 ani si am urlat si miscat asa ca am o gaura stramba. Cine ii cumpara nu stiu. noi nici nasi nu aveam inca.
Andira - eu si acum mai imi agat cerceii in bluze. Nu spun de care ori i-am smuls din ureche, noroc ca de fiecare data a cedat cercelul si nu urechea

La masuratul burtii pe verticala , nu m-am gandit pana acum
. Trebuie si eu sa incerc, desi nu sunt sigura unde se termina uterul.

Denisa, 22 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput