Burtici de fluturasi de Mar-Apr 2010 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

Citat:
citat din mesajul lui asteropipan

fetelor nu conteaza ce patut cumparati ci SALTEAUA e f IMPORTANTA.eu am gasit una din latex,cu aloe-vera,burete si anti-alergic materialul
.26+


si eu tot din latex am gasit una, foarte groasa...

roxana 23 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

fetelor va citesc imediat din urma imediat. ieri am ramas la pagina 6 si acum am de recuperat pana la 20. stiu ca multe dintre voi ati avut azi un gand si pentru mine si va multumesc din suflet pt asta. ma credeti sau nu, dar eu chiar am simtit gandurile pozitive ale oamenilor pentru mine. dupa o tona de emotii si o noapte nedormita am scapat de siua de azi cu nota 10. toti spun ca stiau ei ca trebuia sa fie bine, dar eu totusi nu am putut alunga emotiile, asa sunt de bleguta. fetita mea a avut parte de o zi mare azi si a stat f cumintica in burtica, dar stiu sigur ca eu simt si aud tot. nu a avut miscare pana la a 3-a ora de inspectie unde am avut de prezentat o lectie despre Sfantul Nicolae. cand am pus elevilor un slide cu un cantecel si imagini cu Sfantul Nicolae a inceput si bucuria mariei. am inchis ochii o clipa si imi imaginam ca bate din palmute, asa emotionant a fost. mai am clipe cand misca deranjant de tare, sau simt ca ceva o incomodeaza, dar starea de azi a fost de veselie si bucurie pt mami. tare ma indint la vorba...iertare
am tras un pui de somn sanatos de 2 ore jumatate si acum incerc sa fac si eu putina ordine pe birou caci parca a fost uragan aici.
revin imediat cu cateva cuvintele pt fetele dragi.

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon
27+ - Maria-Emilia
http://community.webshots.com/album/575239850kJqaRO
*mamica unui fluturas*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

ma bucur mult sa citesc ce ati postat despre momentele de dupa nastere si aduc multumiri mamicilor care ne impartasesc din experienta lor. eu ma gandeam deseori la sangerarile de dupa si chiar imi sunt de mare folos cuvintele voastre
doresc sa urez si eu pentru mititelul de Ivan, sa fie sanatos si voios
eu optez pt fluturasi pt ca ma ma duce cu gandul la aripile ingerilor. si imi mai plac pt ca sunt f delicati. e o idee f buna de a se numara optiunile noastre ca sa nu se supere nimeni
Ioanact felicitari pt nasterea usoara a prietenii tale. refacere usoara, iar copilutului ii uram tot binele din lume si tie felicitari pt miscarile dragalase ale puiutului tau

bordeancavio imi cer iertare ca te-am intristat acum cateva seri cand am povestit de surprizele sotului meu. sa stii ca avem si momente cand ne ciondanim, suntem amandoi orgoliosi, dar incercam sa ne spunem pasul cand suntem necajiti, incercam sa comunicam, caci daca suntem morocanosi mult timp e mai greu de reparat dupa aia.i-am tot spus mereu cat de mult il apreciez cand ma ajuta, il laud atunci cand face ceva in casa, cat de mic lucru ar fi, e o tactica si asta si la mine a functionat. are si zile cand nu il scot din papuci, dar de regula orice nemultumire de a mea se rezolva daca ii comunic cum mi-as dori sa fie si invers. fii optimista si pune la cale o strategie de a putea vorbi cu el cat mai mult si sa poata sa se mobilizeze si el in a fi mai prezent in casa. pupicei pt tine si bebe
mihaela_grosan felicitari pt achiziitile noi pt gravidute. si eu sunt necajita ca sunt f scumpe. incerc sa ma descurc cu ce mai am prin casa si se poate modifica.
andra_s, rebiana27 va multumesc pt gandurile voastre. pupici si pt voi si pruncii vostri
oanaiacovita felicitari pt eric miscator. emotionant filmuletul. maine imi fac chiftelute marinate, chiar daca frigiderul geme de mancare buna. imi ploua in gura de cand am citit ca ai gatit azi
anca_iary bine ai revenit. sa ne povestesti cum te simti

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon
27+ - Maria-Emilia
http://community.webshots.com/album/575239850kJqaRO
*mamica unui fluturas*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Scuzati chiuleala, dar dupa ce am obosit facand mancare, am mers sa mai trag un pui de somn. Ioi ce program de spital am.

Roxana imi pare rau ca ti-am facut pofta.

Delia vrem poze cu tine in panataloni de pielee!!!

Linda sa stapaneasca bebelina sanatoasa hainutele.

Cata stiu de la o prietena ca in trim III a luat ceva tratament pentru tensiune maricica. Sa vorbesti cu medicul.

Roxana 7 cu 5 tensiunea??? Pai cred si eu ca iti era rau.

Oanka felicitari pentru nota 10!!!! Stiam noi ce mamica desteapta esti si Maria ce dragut ca a stat ea linistita. A ascultat-o pe mami.

Anca vrem pozeeeee. Eu cred ca salteaua la patutul pliant e necesara si la prima faza pentru ca cea pe care o are e ingrozitor de tare.
Apropo, trebuie sa cumpar o protectie de saltea. Stiu ca exista impermeabile, dar oare pe unde gasesc? Si fetele din Cluj unde gasesc finet la metru?



Oana 27+ Eric Nicholas
AMR 12+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Oanka imi pare rau ca ti-am facut si tie pofta. Dar au iesit tare bune.
Noi am schimbat de azi semnatura. Ioiii, mai sunt 11 saptamani.

Oana 28+ Eric Nicholas
AMR 11+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Buna seara burticute,

Am venit de la doctor, dar fara sa fi vazut bebelasha noastra. Iar nu a vrut sa faca ecograf, a fost zi de consult manual. Luat tensiune, cantarit , verificat col, ascultat inimioara, masurat burti. Zice ca e totul perfect, burta dupa masuratori are o saptamana in plus, ca si data trecuta. Deci, totul ok zice dr. si nu am motiv sa nu-l cred . L-am intrebat si de calatoria despre care imi tot trece mie prin cap, si zice ca in acest moment nu am nici un motiv sa ma ingrijorez. Doar ca vrea sa ma mai vada inainte d eplecare o data. Asa ca, maine merg sa iau bilete . O fi bine, o fi rau, sper sa reusim.
Nu am reusit sa citesc nimic, doar cateva mesaje la inceputul capitolului trecut.
Dayanara o sa am 29, 31 de saptamani cand o sa vin acasa, respectiv o sa ma intorc de acasa.
Greenfrog eu tocmai am fost la socrii mei la 325 km de la mine, la volan, pe ploaie, cu aglomeratia obisnuita de sarbatori. Nu mi-e frica, doar ca pana peste doua saptamani o sa fiu si mai grea, greoaie, ma rog, sper sa ma descurc. Imi doresc extraordinar.

Va pupic, noapte buna, eu merg sa citesc cat apuc din urma.

Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 27+

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Carmen deci nu te lasi?! Sunt convinsa ca totul va fi bine.
Cum poate Domne sa isi poata da seama din masurarea burtii cate sapt are bebe????

Oana 28+ Eric Nicholas
AMR 11+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

oanka multumesc de urare

oana lasa ca au fost bune chiftelele, mananc intr.una , si la noapte sa vezi aciditate...eu le.am mancat asa, nu le.am mai facut sos

kossir drum bun si sa ajungi cu bine inapoi

si aici la controlul lunar la moasa se masoara burta si se asculta inima...pe langa tensiune, cantarit etc

roxana 23 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Carmen sa-ti fie calatoria lina! Sunt sigura ca va fi in regula si te vei incarca de fericirea adusa de vederea celor dragi!
Ca si Oana ma intreb cum isi da seama dr de varsta fatului dupa circumferinta burtii mamei?.. mie nu mi s-ar parea relevant dar nici nu-s doctor La sarcina cu Luca pe la 6 luni aveam burtica mai mica decat o am acum si uitandu-ma pe ecografii observ ca Luca avea aproximativ aceeasi greutate cu a sora-sii la acea varsta de sarcina...

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

oana uite aici protector impermeabil pt saltea

http://www.chic bebe.ro/products/213-lenjerii_pentru_patut/3978-bebe_bleu_protectie_impermeabila_pentru_saltea_sub_forma_de_cearceaf_husa_60x120_cm.mbs

(spatiu intre chic si bebe)

burta o masoara pe verticala

roxana 23 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput