Violente la Timisoara

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Aoleo Denizel, eu traiam cu impresia ca ne simpatizam dar vad ca era doar un vis de-al meu
Stii ceva? Faptul ca TB a parasit acel partid nu se datoareaza diferentelor de viziune ci faptului ca nu putea sa acceada catre o functie mai inalta in conditiile in care tatucul hotaraste acolo ce si cum. Macar daca avea tupeul si rabdarea "prostanacului" era consecvent Parerea mea !
Serios acum (pentru ca stiu ca nu te pot impresiona asa usor) ce diferenta vezi intre TB din PSD si TB din PDL? Astept raspuns documentat de genul 1) cand era in PSD era asa si pe dincolo 2) de cand e in PDL e mult mai si mai si mai... si tot asa

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea



1) I se reproseaza lui Basescu actiuni pt. care altii sunt ridicati in slavi: forta de a trece peste ambitiile marunte si personale, exemplificata prin crearea de aliante care sa conduca patria cea sfanta si poporul roman cel drag spre ceva nemaipomenit.

2) I se reproseaza lui Basescu forta si demnitatea de care a dat dovada Geoana atunnci cand a avut imensa oportunitate de a-si creea un partid in care el sa fie astrul principal, dar nu a vrut .

3) I se reproseaza lui Basescu faptul ca Antonescu nu a mai avut rabdare inca 4 ani. Ar fi iesit presedinte din turul 1.

4) I se reproseaza lui Basescu faptul ca mie, votant Antonescu, mi-a disparut si ultima faramita de inocenta pe care o mai aveam.

Protest
Recunosc ca ma jucam odata cu fetita la nisip si a venit o alta fetita sa se joace cu noi. Avea peste 3 ani, s-a asezat in fund in nisip, moment in care i-am vazut pampersul si toate cele (la copiii mai mari dispar colaceii de pe picioare, pamperul nu prea mai are pe ce sa stea), avea si nisip in pampers, recunosc ca am avut o reactie in stomac, fetita vorbea foarte bine, parea sanatoasa.

Daca copilul meu ar ajunge sa-mi spuna cum a spus copilul lui X la 4 ani 'nu ma simt bine la gradinita ca am nevoie de tine acolo sa ma incurajezi', m-as gandi serios ca am dat-o in bara rau de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Ofof Denizel, eu cred ca noi totusi ne simpatizam! Pai eu , votant Antonescu in primul tur, tot fara urma de inocenta "pe mine" , zic si tot zic de la bun inceput :faptul ca Antonescu a iesit din cursa nu inseamna ca trebuie sa-l consideram pe TB dreapta ce ne-a mai ramas Cei doi minunati care se intrec acum nu-s deloc diferiti si nu inteleg de ce multi se simt datori sa voteze doar asa, de amorul artei. Ca doar d-aia murira oamenii aia in '89 ca sa avem noi dreptul de a alege sau de a ne abtine , democratic. Si cand vad eu cum de frica lu' tatucu, de frica sa nu se intoarca []comunismul, de frica sa nu intinam memoria victimelor de la Timisoara, de frica sa nu se rasuceasca Bratienii in mormant si din multe alte cauze care mai de care, unii dintre votantii lui Antonescu il aleg pe TB mie mi se face rau.
Nu ca n-as avea acum, dupa patania de luni, suficiente motive sa ma duc la vot si chiar sa aleg.....ma mai gandesc

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Intr'o lume paralela in care Vadim Tudor ar fi intrat in turul 2 Crin si votantii sai s'ar fi schimonosit sa ne arate ca ceea ce pare nebunie pentru toti e de fapt exuberanta schimbarii.
Daca Nati Meir in schimb ar fi duminica pe buletinul de vot, ar trage de definitia liberalismului pentru a acoperi si include si talharia si jaful.
Gigi Becali ar fi esenta intruchipata a spiritului mioritic caci ce e transhumanta altceva decat chintesenta liberului schimb.
Nici un pic nu le'ar tremura stampila sa aleaga din oricine altcineva

Ce nu inteleg e de ce dracu' n'au votat toti cu geoana din primul tur. 31+20=51 si incheiam balciul.

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

a, Mimo, pai eu il voi vota pe Basescu pentru ca nu concep sa votez pe unu' din partidul lui Iliescu, pentru ca nu concep sa am drept presedinte pe unul care are atata respect pentru el insusi (si pentru buna mea credinta), incat INCA sa mai semneze condica in partidul lui Iliescu.
Norocul lui Basescu ca a iesit acu' ceva ani din partidul lui Iliescu. Inchid ochii peste ciudatenia asta nemaiintalnita a lui, obsesia pt. putere .


Protest
Recunosc ca ma jucam odata cu fetita la nisip si a venit o alta fetita sa se joace cu noi. Avea peste 3 ani, s-a asezat in fund in nisip, moment in care i-am vazut pampersul si toate cele (la copiii mai mari dispar colaceii de pe picioare, pamperul nu prea mai are pe ce sa stea), avea si nisip in pampers, recunosc ca am avut o reactie in stomac, fetita vorbea foarte bine, parea sanatoasa.

Daca copilul meu ar ajunge sa-mi spuna cum a spus copilul lui X la 4 ani 'nu ma simt bine la gradinita ca am nevoie de tine acolo sa ma incurajezi', m-as gandi serios ca am dat-o in bara rau de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Intr'o lume paralela in care Vadim Tudor ar fi intrat in turul 2 Crin si votantii sai s'ar fi schimonosit sa ne arate ca ceea ce pare nebunie pentru toti e de fapt exuberanta schimbarii.
Daca Nati Meir in schimb ar fi duminica pe buletinul de vot, ar trage de definitia liberalismului pentru a acoperi si include si talharia si jaful.
Gigi Becali ar fi esenta intruchipata a spiritului mioritic caci ce e transhumanta altceva decat chintesenta liberului schimb.
Nici un pic nu le'ar tremura stampila sa aleaga din oricine altcineva

Ce nu inteleg e de ce dracu' n'au votat toti cu geoana din primul tur. 31+20=51 si incheiam balciul.

Invingem impreuna Romania bunului simt



Ca sa continui rationamentul

Daca PNL s-ar fi aliat cu Basescu, toate intrebarile astea pur si simplu nu ar fi existat

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid


Ce nu inteleg e de ce dracu' n'au votat toti cu geoana din primul tur. 31+20=51 si incheiam balciul.

Pentru ca cei 20% si-au dorit ceva macar un pic mai bun pentru Romania, decit restul 80%, cei care au decis turul 2.
Asa ca nu le mai arunca lor mitza moarta peste gard.
Mai ales ca atitea abjurari din rindul lor, cite vezi pe DC, ar trebui sa te incinte.

Citat:
citat din mesajul lui xenocid


Invingem impreuna Romania bunului simt


Ai si tricou inscriptionat si trompeta?


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Vai ce le place sforarilor cand se cearta lumea pe tema comunistilor!
Sa se certe ei asa si sa se gandeasca mai putin la cine are efectiv de castigat sau de pierdut in aceasta lupta electorala!

Pai daca nu iese Geoana vai de penalii Patriciu,Nastase,Voiculescu Vantu cu toate averile si televiziunile lor!

Ne lasam luati de vantul suflat de manipulatori in discutii sterpe,insistent conduse de catre unele persoane, ca sa ne indepartam de la adevaratele mize care se joaca acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
[Pai daca nu iese Geoana vai de penalii Patriciu,Nastase,Voiculescu Vantu cu toate averile si televiziunile lor!


pai si aia care lucreaza pt patriciu si etc...vrei sa ramina cu salariile la jumate? asa se agita aici..nu-i vezi....doar ce vrei sa faca?
tu ce ai face in locul lor? spune b.nica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
[Pai daca nu iese Geoana vai de penalii Patriciu,Nastase,Voiculescu Vantu cu toate averile si televiziunile lor!


pai si aia care lucreaza pt patriciu si etc...vrei sa ramina cu salariile la jumate? asa se agita aici..nu-i vezi....doar ce vrei sa faca?
tu ce ai face in locul lor? spune b.nica?




Bai, da' terminati-o odata cu prostiile astea!!!!!!
Chiar nu puteti crede ca un om e capabil sa functioneze si in afara matricilor incropite de voi? Da, da, alea cu "stat de plata", "miza", "manipulare", "misiune", "sforar" si "cont creat special pt. misiune"?

Protest
Recunosc ca ma jucam odata cu fetita la nisip si a venit o alta fetita sa se joace cu noi. Avea peste 3 ani, s-a asezat in fund in nisip, moment in care i-am vazut pampersul si toate cele (la copiii mai mari dispar colaceii de pe picioare, pamperul nu prea mai are pe ce sa stea), avea si nisip in pampers, recunosc ca am avut o reactie in stomac, fetita vorbea foarte bine, parea sanatoasa.

Daca copilul meu ar ajunge sa-mi spuna cum a spus copilul lui X la 4 ani 'nu ma simt bine la gradinita ca am nevoie de tine acolo sa ma incurajezi', m-as gandi serios ca am dat-o in bara rau de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Denizel, nu stiu ce sa-ti spun :"pacat!" sau "eu nu te cred!" In tot cazul, TB s-a dezis de comunisti dupa ce a "luat spuma" impreuna cu mai marii vremurilor , s-a dezis de Iliescu dupa ce "a luat spuma" si cu ei, s-a dezis de liberali dupa ce a castigat alegerile lacrimogene din 2004....eu nu vad in TB un erou pentru ca s-a dezis de cineva sau de ceva si in niciun caz nu vad in dezicerile astea consecutive o calitate umana.
BNica, daca pe tine te incanta ca moare capra vecinului in vreme ce capra lui TB plesneste de sanatate .... Sa prospere domle Popoviciu, Mircea Basescu, Cocos,Videanu, Negoita si multi altii ...ca asa sigur o sa o duca poporul mai bine Asta-i lupta reala? , cea de la care unii vor sa distraga atentia?

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput