Scandinavii au murit!Traiasca Scandinavia!

Scandinavii au murit!Traiasca Scandinavia! | Autor: Rayuela

Link direct la acest mesaj

Este o ultima incercare de racolare a scandinavilor in celebra poiana a lui Iocan.Acum in vremuri grele de politichie,gripe porcine,crize mondiale si alte nenorociri,va somez:Veniti in poiana!
Mi-e dor de voi toti.
Mama Rayu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

Saluti.... ma alatur si eu ma primiti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

da' ce maica, incepu eurovizionu??

mama rayu si mie mi-era dor de voi si de povestile cu Bubu


mai are careva catalogul ala?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voljena spune:

prezent! catalog n-am, politica nu fac, gripa inca nu mi s-a dat, criza m-a palit hat demult, da' fac planu' sa pun de-o scurta vizita de anul nou in suedia, sa vedem daca-mi iese...

chiar - mai povestiti voi de copii frumosi si destepti ca bubu si aca ca mi-e dor (cum e la 18 ani o sa mai zic cand sunt sigura ca stati bine pe sofale sa nu va am pe constiinta )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Si io prezent! Ca acu cica am mai mult timp, cel putin teoretic.... Macar sa citesc povesti frumoase cu copii nazbatiosi...


fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

chiar ca criza, va scriu din spital daca ati pomenit halul asta de dependenta:))
facui o anemie hemolitica, da imi baga sange si ma face bine:) n-am scris sa adun compatimire, ci sa va previn ca vreau sa ma rad aici de ce mai ziceti! Ca seara e cam plicti pe aici...:)

deci primesc urari de sanatate, da in rest treceti la subiect, da?

Pupixxxxxx!!!




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

pai doar atata scriserati bre?

sabina, da' ce patisi maica, tinusi regim? sau te-a alergat gheorghe?:) sa-ti trimit niste ciocolata sa de dezanemiezi ca aci se umplura rafturile acu cu craciunu si-mi fac o poftaaa :)

laura bine ai venit ca ne trebuiau intariri

despre ce vorbim in poiana?

despre politichie damboviteana (care seamana din ce in ce mai mult cu productiile" Mosfilm by KGB"...:))

sau despre vaccinu de porc?

io facui o porcina prin septembrie si acu cred ca ma mai paste una, ca iar ma doare gatu si iar tusesc si iar am febra 39! de cate ori se face porcina asta bre ca io ma saturai de ea deja. Ma duc si sa ma vaccinez cand m-or chema astia ca daca o mai fac si a treia oara ma porcesc de-a dreptul

Voljena, zi bre cum e la 18 ani sa ne pregatim. cre ca o sa aiba si ta-su de alergat dupa aca cand o ajunge la varsta aia ca deja acu are prieteni numai baietei. Am intrebat-o de ce nu se joaca cu fetitele si cica nu, ca sunt rele Pe un baietel cu care era prietena anu trecut si pe care anu asta il mutara in alta clasa cica il duce ma-sa la psiholog ca nu a suportat despartirea de aca si nu mai vrea sa vina la scoala! Ea insa e imperturbabila, l-a inlocuit din prima saptamana cu altu:))

mihaela, esti in vacanta? d'acu? avuserati reactii la vaccinu ala ?

mara, lilutza, adelucci, arboria, nn? punem absente?

mai viu io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Asa,incet incet:)

Sa va zic de mama rayu si dilemele ei:
1.votul:Io nu votez ca nu pot,nu mai am acte romanesti.Ma seaca insa la viscere cind vad rinjetul lui Iliescu,cind vad lipsa de profesionalism la televiziunile in Romania,cind aud toti latratorii de pe vremuri disperati ca vor fi scosi sa dea socoteala pentru mizeriile comise.Sper sa nu iasa Basescu.Sper sa iasa cei care trebuie sa iasa,tocmai pentru a avea un motiv in plus sa ma felicit in fiecare zi ca am emigrat.
2.gripa porcina:Nu ma vaccinez,nu vaccinez nici cupilu.Dupa www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1151:fired-swedish-doctor-qcorruption-at-the-highest-levels-of-whoq&catid=41:highlighted-news&Itemid=105&lang=en" target="_blank">scandalul din Suedia m-am lecuit instantaneu de gripa.Totusi ,aici se vaccineaza lumea in draci...
3.Bubulina este care este.Incerc sa va arat ceva poze mai tirziu.S-a facut ditai domnisoara,da iama in rujurile si rimelurile mele,isi da ochii peste cap mai ceva ca ma-sa,comenteaza orice,e pe baricade zilnic,impotriva conspiratorilor care este,adica io si taica-su,care sintem conform spuselor ei:
"Niste parinti care nu sintem tocmai draguti cu copilu lor"
(va imaginati voi de ce:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Asa mai Doruletz, pai veniti la noi de Craciun sa va papam
balaria asta e autoimuna, nici macar alaptatu mega prelungit n-a contribuit, nu se stie ce a declansat-o, da e clar ca iarba rea nu piere prea usor:))

Rayu, cand ajung acasa pun poze cu ce-au facut ai mei in living la busteni.
Au luat vreo 5 sulurui de hartie igienica, confetti le-au facut. Si se zburataceau prin ele de ziceai ca-s numa gaini in camera:)))
io cand il vad pe ilescu in spatele lu geoana ma ia cu greturi metafizice....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Io nu ma uit la stiri romanesti. PUNCT! Mai citesc uneori ziarele pe net, dar la cat am fost de ocupata numai de asa nu m-a interesat. Asa ca sunt imuna la ce e in Ro. Nu poci vota ca trebuie sa trec valea la Stockholm si zau daca se merita...

Noi suntem vaccinati cu totii, avem noi mai multe considerente pentru care am facut-o, Doruletz stie . Am scris si pe aici pe DC, nu ma mai repet decat daca intereseaza in mod special pe cineva . Reactiile avute au fost minime, pe mine m-a durut mana cel mai mult, vreo 2 nopti n-am putut dormi pe ea...in rest nimic, nici unii dintre noi...nici febra nici alergii, nimic. Si da, lumea se vaccineaza. Vom vedea probabil peste ani o Scandinavie decimata de tot felul de boli, daca zvonurile care circula sunt adevarate...

doruletz sanatate maica! Io pricepui asa din ce spun aia de se pricep la porcina, ca o faci o data si gata! DAAAACAAAAA virusul nu sufera mutari. Daca da, atunci o tooooot faci si daca esti vaccinat.
Io-s in vacanta DAAAAAA! A fost musai sa termin suedeza pana la sf de noiembrie(desi restul colegilor mei scolesc inca pana la 18 dec) pentru ca m-am inscris la cursuri de completare ca sa pot lucra in laborator. Si aveam nevoie de nota la suedeza ca sa ma ia in considerare pentru "concurs", pana cel tarziu la 1 dec. Asa ca am dat bice peste bice(vai de spatele meu ce a fost, ca de trei zile ma tot refac), am terminat luni, marti am luat hartia cu calificativele, miercuri am trimis-o si acum astept...sa ajunga la timp si apoi sa vad daca ies si eu la "concursul" calculatorului. Ca cica aici asa merge...in 2 ture. Pana la sf. de decembrie aflu.

Io nu tai porc, da-mi pusei varza la murat. Prima data in viata mea. Si iesi! E buuuuna rau! Asa ca va astept la sarmale cu varza acra de Craciun!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui doruletz
Am intrebat-o de ce nu se joaca cu fetitele si cica nu, ca sunt rele


Mi-e sincer rusine:)Aca a facut descoperirea asta la o virsta muuuult mai frageda decit mine,eu am descoperit acest lucru abia pe la 30(de ani:)

Acu inapoi in poiana,cu ceva intrebari care ma macina,precum pe celebrul nostru idol,Moromete
Sint complet nedumerita de mrejele si hachitzele politichiei romanesti.Sa vedeti aci nene cind sint alegeri...pai te apuca greatza,astia chiar nu discuta altceva decit de program politic,de solutii,se dezbat pe puncte,pe aliniate,toate programele partidelor,se discuta de cifre,de bilantzuri...mizilicuri d'astea,fara nici o importanta:))Adevarul e ca mi-as dori si eu sa vaz o telenovela aici la suedezi...dar nimic nimic!In afara de o "tovarasa" de la social democrati,Mona Sahlin,care a cumparat un Toblerone acum tzshpe ani pe cardu de la partid si a fost...TANAN....descoperita infractiunea,asa ceva.......(a iesit din politica suedeza ani buni din cauza asta(serios:)
Una peste alta..stateam si io asa...cugetind la cei 15 ani ai mei de "emigranta".
Din astia 15 ani,numa vreo 2-3 a fost dreapta la putere(moderatii).
In acesti 15 ani,nu am facut mare brinza,dar in astia ultimii 2-3 ,am reusit destul de multe(strict economic):un servici stabil,permanent.Mai multi bani pe cont lunar.O casutza.
Stiu ca e un rationament simplist,meschin,dar oare nu asa ar trebui sa gindim:Bre,cum imi e mie acum? Bine,Rau? Mai bine,mai rau?
Eu traiesc mai bine cu dreapta la putere.Am zis!
Voi?

Mergi la inceput