Scandinavii au murit!Traiasca Scandinavia!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Yeees! Mi-au ajuns si notele la suedeza, acum am verificat!
Buna posta asta suedeza! Douo zile.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

felicitari mihaela, dai de baut ?

si noi cre' ca ne vaccinam, in orice caz pe aca o vaccinez. Aici pt copiii sub 9 ani se face vaccinul fara adjuvant. Da' si daca era ala cu adjuvant cred ca tot il faceam. E sperietura mare, cica sunt o gramada de copii si tineri pe asistenta respiratorie la reanimare. Noua nu stiu cand ne vine randu la vaccin ca deocamdata ajunsera de abia la copiii sub 3 ani si deja sunt cozi imense. Si cica deja au aparut cazuri de virus mutant, cica il gasira la doi dintre mortii de gripa din ultima vreme:(

rayu, si acu te pomenesti ii ramase aleia porecla frau Toblerone,nu? o sa-si aminteasca si stranepotii de rusinea asta:))
acilea e ceva mai animata campania (latini deh) insa nu chiar ca aia in ro.
Totusi avem si noi www.youtube.com/watch?v=mvmIcCEFObQ" target="_blank">palmele noastre aci si inca unele autentice, nu dubioase ca alea de la organul (de propaganda) al lu patriciu)

Mie chiar mi s-a parut f mare "coincidenta" asta, eu ii suspectez pe baietii de la studiourile mosfilm-kgb-romania ca au "copiat" acest incident (care a avut loc in 2002 in campania electorala pt presedintele frantei, Bayrou fiind al treilea clasat) si l-au "transpus" in campania romaneasca. Altfel care ar fi probabilitatea ca sa se intample exact acelasi lucru, exact in campania electorala in doua tari diferite?
aci n-a provovat lacrimi si drame, doar mistouri, cred ca vreun an de zile au facut glume si scheciuri cu Bayrou si palmele lui, ba facusera si un rap la un moment dat:), La noi e mai degraba miorita resuscitata: "si uite asa un brat avea maaai si pe copil mi-l izbeaaaa maaaai"

Rayu, io cred ca dreapta de la voi seamana cu centru stanga de aci:) Aci dreapta e ceva mai la dreapta adica scad impozitele la aia f bogati si le cresc la aia mijlocii ca ei sunt mai multi. Aia saraci cred ca traiesc cam la fel si cu dreapta si cu stanga. Stanga e de mai multe feluri, dinspre centru pana la aia de la extreme care vor revolutie ca in 1917, complet dusi cu pluta:))
Io votez fie dreapta dinspre centru (Bayrou :)) fie stanga dinspre centru in functie de cum imi place mie de unu sau altu (aci e vot uninominal).

fratilor, maine ne mutam, vanduram apartementul si ne mutam intr-o casoaie de 2x mai mare. mai la primavara facem chef la paris, ce ziceti?
Insa deocamdata n-am internet acolo asa ca o sa pierd telenoveaua cand taman era la deznodamant si te pomenesti ca o inviau si pe elodia aia sau cum o cheama:((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Dau dau! O tzuika si un vin bun, cu o sarma cum va ziceam...aici pe insula asta faina! Cand va astept?

Astia tot spera aici ca daca se vaccineaza cat mai multi, virusul nu face mutatii...dar cum e numai vaccinul cu adjuvanti si au lasat pana la urma si pentru bb-lusi(limita inferioara era initial 3 ani, apoi au coborat-o cam de o saptamana la 6 luni). La noi la laborator, toata lumea s-a vaccinat(si copiii lor) si sunt 40 de persoane. Eu nu-s pro, nu spui nimanui ce sa faca, desi am fost intrebata de mai multi...e decizia fiecaruia.

io cu politica nu ma am, ma mai uit la astia calmii si linistitii de aici, dar eu nu pot vota nici pentru locale macar, ca nu vom avea nici 3 ani de Suedie la anul cand vor fi votarile, asa ca las mai pe cand oi avea acte suedeze . Ca manerveste ca nici macar o legitimatie in care sa am numarul personal nu fac astia la romani , asa ca mereu trebuie sa am la mine passul si hartia cu numarul.

Gata am fugit, ca ma uit la www.tv4.se/idol" target="_blank">Idol. Saptamana viitoare sunt la voi Rayu, astia cantaretii....

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Acu recitii doruletz ca maine e eveniment mare la voi! Sa o stapaniti sanatosi si voiosi pe casoaie si sa va bucurati multi multi ani in ea.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

Saluti!! Am sa ma dau si eu pic cu parerea referitor la subiectul ,,si noi cu cine votam,, dupa ce am vazut la stiri facatura aia de filmulet ne-am hotarat sa mergem cu catel si cu purcel la vot, nu este posibil ca un neamt sa fie prim ministrul tarii iar papa lapte de Geoana sa fie presedinte, ma enervez doar cand imi amintesc ranjetu' lui Iliescu....
De vaccinat nu ne vaccinam nici noi si nici pe copii am auzit prea multe pareri contra vaccinului, iar daca nu ne-am porcit pana acum de-acum in colo sa speram ca ne va pazi Doamne Doamne!!!
Doruletz sa stapanesti cu placere casutza!!!
Mihaela_s felicitari pentru note esti buna de cinnnsssteee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

fratilor merci de urari da' nu cumpararam, noi inchiriem:))

serios acu, asta era planu, sa vindem aparatamentul (ceea ce si facuram) si sa punem banii la pusculite (ceea ce vom face sapt viitoare cand semnam actele si luam cecu), sa gasim o casuta cu chirie pe aproape pe aci ca sa nu schimbe aca scoala (ceea ce si gasiram, una chiar peste asteptari) si sa ne mutam (asta facuram de azi). Dupa aia urmeaza cautarea de casa de cumparat, mai asteptati un pic cu urarile.

Laura, bine ai venit in clubul alora convinsi de filmu lu paturiciu sa se duca la vot. io nu mai votai la presedinte din 2000 da' acu imi pun ceasu sa sune si ma duc cu noaptea in cap. macar sa povestesc si io la nepoti ca dupa 20 de ani ma dusei sa votez tot contra linistii impuse de sobolanii rozalii exact la fel ca in 90:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Io nu cred ca ma duc la vot ca deh, anu asta cred ca nici la facultate nu mai merg,...si in niciun caz nu votez geoana. Bleachs.
dar nu inteleg aia cu prim ministru neamt, eu as aduce nemtii la organizare, evreii la finante si francezii la arte si la educatie inca nu stiu:D

am dat peste situ asta:
http://www.romaniantipsd.ro/

Noi nu cred ca ne vaccinam, n-am apucat sa studiem problema, da la noi , desi sunt cazuri, nu e asa omor si disperare. fata de alte tari, cifrele sunt mai mult decat rezon.
aici updateaza zilnic, fara comentarii zgomotoase.

http://www.ms.ro/


in rest, aici la hotel de lux e mega caldura nene, si n-am voie variatii de temperatura...ma ascund in baie si mama deschide usile cate 10 minute:D

cand ma dau astia afara primu lucru ma duc la herastrau si zac pe-o banca, sa iau si io nite aer!:))

as bea si-un vin rosu...mama mama:)
oricum, vestile sunt deocamdata imbucuratoare, a crescut aproape de 9 buclucasa de hemoglobina, asa ca, in vederea chefului parizian, imi propun sa-i uimesc pe toti cu sanatatea mea infloritoare;)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

hop si io la ceas de seara, dupa o petrecere cu adolescente despre care Silvia a declarat ca e "tråkigt" (plictisitoare). Fete cuminti, putin prea vorbarete dar in schimb fara jocuri, sarituri, batai cu perne ca in alti ani . S-au uitat cuminti la un film, casa a rasunat de rasetele lor...asa ca eu va incurajez cu fetele adolescente. deocamdata e bine!

dorultezu pai de ce nu zisesi bre ca inchiriezi? Sa aveti oricum sedere placuta acolo!

sabina, iti doresc sa creasca hemoglobina pardalnica pana la normal si cine stie, poate dam si noi o tura la Paris.

laura, mersi!

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anja spune:

Ma primiti si pe mine in Poiana Scandinava? Va citesc cu drag de mult timp.
Anja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Anja bine ai venit!!! Eu te primesc cu drag si te imbratisez. Ce mai fac copiii? Dar tu?

Restul? Iar e pauza?

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput