Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui virgi

electoratul lui Basescu, care din ce-am observat, reprezinta categoria intelectuala si activa

"activa" da, "intelectuala" nu neaparat

Structura votului ptr turul 1:

Basescu, ales de cei mai multi romāni care au doar liceul
Pensionarii, votantii lui Geoana
Liberalul, reprezentantul romanilor cu facultate.[/i]
Conf. sondaj CURS http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877112/Basescu-si-Geoana-se-bat-pe-acelasi-electorat--GRAFIC

si

Basescu. Oras. Transilvania. Sub 50 de ani. Studii medii.
Geoana. Sat. Muntenia, Moldova. Peste 50 de ani. Cel mult zece clase.
Antonescu. Bucuresti. Studii superioare.
Conf. sondaj Insomar http://www.riscograma.ro/1236/cele-trei-romanii-structura-votului-pe-studii-varsta-regiuni/





Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Dupa mine, liberalii isi asuma cu graba pe cei cu facultate. Nu e chiar asa. Eu sunt un exemplu. Sunt adepta principiilor liberale insa in nici un caz nu al acestei gasti care se numente PNL. Asta e opinia mea. Principii liberale are si PDL-ul iar oamenii din acel partid se bucura de increderea mea. Tu vrei sa sa generalizezi spunand ca electoratul lui Basescu sunt doar niste oameni cu scoala profesionala facuta la seral. Mai usor cu generalizarile. Senzatia mea este ca si Xeno si Guestus si viviana sunt intelectuali cu facultati facute la zi si la stat.

Fac un apel intelectualilor de pe DC: iesiti la lumina - altfel sunteti trecuti din oficiu in gasca lui Fenechiu.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |



Facem un panou de onoare cu diplome?




Pene colorate... cate putin din toate!


Treceti-ma si pe mine la catastif cu studii post universitare la stat (si la zi) daca tot suntem la capitolul "nivelul de studii ale electoratului pro-basescian"



Si pe mine.



Pe-a mea scrie MBA, si nu scrie in romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
[Ah, vad ca Mirela s-a inselat :((.

Nici macar sa recunosti cu eleganta ca ai dat-o in bara nu esti capabil.

Alta data sa te pregatesti mai temeinic, sa nu te mai faci de ris.


da macar am cistigat ca tu nu mai ne intoxici cu povesti primite de la altii ....dupa cum vezi chiar ai renuntat si scrii ce poti tu si cum poti tu. sorry!
pina si CL era 1% in dubiu...deci ceva adevar este.


yo am un program matematic facut in casa si acolo apare clar cind scrii tu si cind copiezi. dupa 2013 postari (acelasi autor) stiu exact cum gindesti...ce vei scrie si cum vei scrie. e simplu si previzibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Nu va inteleg reactia, ideea era ca:

"Crin Antonescu a fost candidatul turului I votat de cei mai multi alegatori cu studii superioare: 33,5%, īn timp ce la Geoana procentul este de 22,8% si la B#259;sescu de 29,7%. Aceasta, īn timp ce Basescu este pe primul loc la votantii cu studii medii, iar Geoana la cei cu studii de patru clase."
http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877112/Basescu-si-Geoana-se-bat-pe-acelasi-electorat--GRAFIC

E rezultatul unui sondaj facut de profesionisti, nu "generalizarea" mea, deci chiar nu-i nevoie sa prezentati diplomele la contol.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Nu va inteleg reactia, ideea era ca:

"Crin Antonescu a fost candidatul turului I votat de cei mai multi alegatori cu studii superioare: 33,5%, īn timp ce la Geoana procentul este de 22,8% si la B#259;sescu de 29,7%. Aceasta, īn timp ce Basescu este pe primul loc la votantii cu studii medii, iar Geoana la cei cu studii de patru clase."
http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877112/Basescu-si-Geoana-se-bat-pe-acelasi-electorat--GRAFIC

E rezultatul unui sondaj facut de profesionisti, nu "generalizarea" mea, deci chiar nu-i nevoie sa prezentati diplomele la contol.


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


bai...pai sint 33% din 20 procente din 18 milioane...ce dracu de matematica se face in ziua de azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui iileana
[Ah, vad ca Mirela s-a inselat :((.

Nici macar sa recunosti cu eleganta ca ai dat-o in bara nu esti capabil.

Alta data sa te pregatesti mai temeinic, sa nu te mai faci de ris.


da macar am cistigat ca tu nu mai ne intoxici cu povesti primite de la altii ....dupa cum vezi chiar ai renuntat si scrii ce poti tu si cum poti tu. sorry!
pina si CL era 1% in dubiu...deci ceva adevar este.


yo am un program matematic facut in casa si acolo apare clar cind scrii tu si cind copiezi. dupa 2013 postari (acelasi autor) stiu exact cum gindesti...ce vei scrie si cum vei scrie. e simplu si previzibil



Guestus, nu pasa pisica ca sa scapi . Si vezi ca eu sunt cl nu CL.

Astrojunkie, .
Si cred ca m-am lamurit ce e cu sondajele alea cu diplome universitare, nu i-au pus la socoteala pe cei cu studii postuniversitare, d-aia le-a dat asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Guestus, da pisica aicea la mine.!

Cam macaneeeeeeeeeeeee treaba cu cut&paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

spune iiileana....29,7 % din 33% e mai mult decit 33% din 20% ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

da macar am cistigat ca tu nu mai ne intoxici cu povesti primite de la altii

Pai tocmai ca n-ai cistigat, ci ai demonstrat ca acuzi aiurea-n tramvai, sa te afli in treaba, doar doar gasesti un fraier care sa te creada.
Pe viitor incearca sa "reduci la tacere" cu argumente userii care nu-ti impartasesc opiniile. Daca esti in stare. Pina acum n-ai fost.


Eu iti inteleg stupoarea, ti-am mai zis.

Nu dispera, te asigur ca acel grad de informare asupra temei de discutie si de usurinta a exprimarii in limba romana, care tie ti se pare ca-i musai rezultatul unui copy-paste, se poate atinge si prin efort individual. Poate, intr-o zi, il vei atinge si tu.


Sa inteleg ca insisti sa o trecem si pe Cl pe lista cu jumatate de pampon?

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

alte calcule
http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877319/Geoana-ia-50-de-la-Crin

eu cred ca e cam optimist 50%

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

propun un sondaj DC

pe cine votati?
ileana
sau
guestus cu prim ministru xenocid?

Mergi la inceput