Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana


Sa inteleg ca insisti sa o trecem si pe Cl pe lista cu jumatate de pampon?

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Mda, parca suntem la un targ de... obiecte??? Ce frumos negociaza unii in numele meu!
Doar o mica corectie mai am de facut: sunt cl, nu Cl si nici CL. Sunt mica, ce e asa de greu de priceput?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

alte calcule
http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877319/Geoana-ia-50-de-la-Crin

eu cred ca e cam optimist 50%

**************


E clar ca sunt mai putini ca altfel nu se mai legau la cap cu PRM sau cu domn`Jiji,bleah!

D`aia "pupat toti Piata Independentei",intelectuali ca cei 100 de pe lista PNL alaturi de Vanghelie,Cozmanca,Becali si Vadim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Back on topic.

O analiza interesanta (si haioasa ;) a reorientarii voturilor ptr turul 2 am gasit aici: http://turambarr.blogspot.com/2009/11/strans-doamna-strans.html

Copy-paste numa' la ps:

PS: Asta nu inseamna insa ca nu se joaca. Se va juca al dracului de strans, pana la ultima picatura de vot si de sectzie de votare si de secunda de talk-show. Insa ce vreau sa va spun eu aici in acest tecst alambicat si baroc si statisticolog este ca joaca cea mare nu se da la nivel de declaratzii de Crin, ci in alta parte. La nivel de dezbateri face-to-face, si la nivel de su'pi'ze su'pi'ze de turul II, si la nivel de lovituri supt centura, si la nivel de mobilizare, cu toate autobuzele acestei lumi, si la nivel de furaciune sau de non-furaciune.

Dar nu in primul rand la nivel de declaratzii de Crin. Liberalii (cam) stim ce vor vota. Si, risc aici o parere de predictie, nu cred ca isi vor schimba prea mult scufitza in zilele saptamanilor care urmeaza, pana la 6 decembrie, cand vom afla de la Mos Nicolae ce presedinte avem pentru urmatorii 5 ani.

Sa nu zicetz ca nu v-am spus...





Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daiana_raluk spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina

Nu am citit tot ce ati scris insa totusi vreau sa va intreb ceva.
De unde sa fie bani la buget?Plateste cineva taxe in Ro?
Eu sunt absolut mirata,am avut de-a face cu mai multe lucrari mari in Ro(renovari,etc)si nimeni,dar absolut nimeni,nu mi-a lucrat oficial,cu deviz si cu garantie.Toti au fost f mirati, mi-au zis ca ce,sunt picata din luna sa platesc mai mult ,etc.
Alt exemplu:mama a mers in ultimul timp la mai multe cabinete medicale,a platit serviciul dar nicaieri nu a primit nici o chitanta...clar ca majoritatea fenteaza taxele,la-la-la,de unde sa fie bani la buget?!

Acum nu stiu cum e cu profesorii DAR declara ei si platesc impozit pt toate meditatiile pe care le fac?Am vazut pe forum,pina si meditatii cu doamna invatatoare .
Inutil sa mai zic cu cite atentii sunt "stimulate"doamnele educatoare,ingrijitoarele...e ok?


Sistemul medical e asa cum e,stiti,nu intru in amanunte...nu te poti duce in spital fara sa ai buzunarul garnisit cu hirtii de 50 de lei.Asistentele sunt bugetare si cu venitul asta "extra"cum ramine???

Cred ca exemplele pot continua.Nu zic ca toti bugetarii primesc venituri din cele mai sus mentionate DAR o buna parte asa ca...sa fim seriosi,nu toti bugetarii o duc rau.

Alina,mami de 2 copii minunati

nu toti profesorii dau meditatii,de ex eu ca invatatoare nu dau,deci traiesc cu 1100 ron,asta dupa 14 ani vechime,iar "atentiile"....nu tin de foame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lum0880 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daiana_raluk
[
nu toti profesorii dau meditatii,de ex eu ca invatatoare nu dau,deci traiesc cu 1100 ron,asta dupa 14 ani vechime,iar "atentiile"....nu tin de foame
[/quote]

Poti sa-ti schimb job-ul, se practica intr-o economie de piata. Te muti in sistemul privat, muncesti pana la 7-8 seara, eventual si-n weekend, si poti obtine dublu. Pentru 4 ore de munca/zi, si un job fara stres, as zice ca-i mai mult decat ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daiana_raluk spune:

Citat:
citat din mesajul lui lum0880

Citat:
citat din mesajul lui daiana_raluk
[
nu toti profesorii dau meditatii,de ex eu ca invatatoare nu dau,deci traiesc cu 1100 ron,asta dupa 14 ani vechime,iar "atentiile"....nu tin de foame


Poti sa-ti schimb job-ul, se practica intr-o economie de piata. Te muti in sistemul privat, muncesti pana la 7-8 seara, eventual si-n weekend, si poti obtine dublu. Pentru 4 ore de munca/zi, si un job fara stres, as zice ca-i mai mult decat ok.
[/quote]Normal ca pot sa-mi schimb job-ul daca nu-mi convine,stiu asta.Puteam sa ma fac ambasadoare direct,sa iau bani multi,dar poate mi-a placut sa fiu invatatoare.Spuneam doar ca nu toti profesorii dau meditatii si nu toti traiesc din atentii.Si din experienta iti spun ca o invatatoare mai sta si 5-6-7-8 ore la scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Intrebare incuietoare:
de cate dezbateri televizate credeti ca vom avea parte?


Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Noi ne uitam siderati cum isi strang mana politicieni care ieri se porcaiau si in fundal se misca Sforarii:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-6559671-sorin-ovidiu-vantu-intalnit-aceasta-dimineata-dinu-patriciu-discutat-oportunitati-afaceri.htm

Cat de naivi suntem noi astia imbroboditi de nesatuii astia !
Se cred puternici cu buzunarele pline si ne iau pe noi de prosti trimitandu-si la televiziunile lor mercenarii care ne flutura de cat lapte si miere o sa curga sub Imperiul lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Olympia - vor fi cate dezbateri are voie sa aiba dl geoana.
Dintre cei doi candidati, cine crezi ca are mai mult curaj?

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu cred ca e cinism sa ii spui unui profesor ca daca nu e multumit sa isi schimbe locul de munca.
Si bataie de joc.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput