Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Guestus, vezi ca ai uitat sa prezinti dovada plagiatului meu, aia in numele careia ma hartuiesti de-atita vreme.

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


ti-a raspuns cineva ca au fost sterse toate urmele...asa relax...continua cu propaganda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Yo nu am mai pomenit ca impozitele la salarii sa scada pe masura ce cresc......dupa mintea mea trebuie sa fie invers. Tu ce zici marilena?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui virgi

electoratul lui Basescu, care din ce-am observat, reprezinta categoria intelectuala si activa

"activa" da, "intelectuala" nu neaparat

Structura votului ptr turul 1:

Basescu, ales de cei mai multi romāni care au doar liceul
Pensionarii, votantii lui Geoana
Liberalul, reprezentantul romanilor cu facultate.[/i]
Conf. sondaj CURS http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877112/Basescu-si-Geoana-se-bat-pe-acelasi-electorat--GRAFIC

si

Basescu. Oras. Transilvania. Sub 50 de ani. Studii medii.
Geoana. Sat. Muntenia, Moldova. Peste 50 de ani. Cel mult zece clase.
Antonescu. Bucuresti. Studii superioare.
Conf. sondaj Insomar http://www.riscograma.ro/1236/cele-trei-romanii-structura-votului-pe-studii-varsta-regiuni/





Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Dupa mine, liberalii isi asuma cu graba pe cei cu facultate. Nu e chiar asa. Eu sunt un exemplu. Sunt adepta principiilor liberale insa in nici un caz nu al acestei gasti care se numente PNL. Asta e opinia mea. Principii liberale are si PDL-ul iar oamenii din acel partid se bucura de increderea mea. Tu vrei sa sa generalizezi spunand ca electoratul lui Basescu sunt doar niste oameni cu scoala profesionala facuta la seral. Mai usor cu generalizarile. Senzatia mea este ca si Xeno si Guestus si viviana sunt intelectuali cu facultati facute la zi si la stat.

Fac un apel intelectualilor de pe DC: iesiti la lumina - altfel sunteti trecuti din oficiu in gasca lui Fenechiu.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |



Facem un panou de onoare cu diplome?




Pene colorate... cate putin din toate!


Treceti-ma si pe mine la catastif cu studii post universitare la stat (si la zi) daca tot suntem la capitolul "nivelul de studii ale electoratului pro-basescian"



Si pe mine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Guestus, vezi ca ai uitat sa prezinti dovada plagiatului meu, aia in numele careia ma hartuiesti de-atita vreme.


ti-a raspuns cineva ca au fost sterse toate urmele...asa relax...continua cu propaganda

Da, conspiratia iudeo-masonica a sters urmele.

Tu iti dai seama in ce pozitie ridicola te-ai plasat singur-singurel?

Deh, ai incercat si tu sa faci pe agentul de intimidare, si nu ti-a iesit.

In plus, nici aplauzele smulse publicului feminin nu au fost cele cu care esti tu obisnuit pe DC, numai Muffin si mamaruta au agitat pampoanele. Slabut.


Vezi, poate incerci sa-ti ceri niste scuze, asa ar proceda un fin intelectual, cum zice Mirela ca ai fi.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Guestus, vezi ca ai uitat sa prezinti dovada plagiatului meu, aia in numele careia ma hartuiesti de-atita vreme.


ti-a raspuns cineva ca au fost sterse toate urmele...asa relax...continua cu propaganda

Da, conspiratia iudeo-masonica a sters urmele.

Tu iti dai seama in ce pozitie ridicola te-ai plasat singur-singurel?

Deh, ai incercat si tu sa faci pe agentul de intimidare, si nu ti-a iesit.

In plus, nici aplauzele smulse publicului feminin nu au fost cele cu care esti tu obisnuit pe DC, numai Muffin si mamaruta au agitat pampoanele. Slabut.


Vezi, poate incerci sa-ti ceri niste scuze, asa ar proceda un fin intelectual, cum zice Mirela ca ai fi.

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


au dat unii intr-un ziar o descriere a ta perfecta...genul care primeste mailuri si le propaga pe forumuri.
dupa demascare te-ai mai linistit...dar pun pariu ca incepi iar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Guestus, vezi ca ai uitat sa prezinti dovada plagiatului meu, aia in numele careia ma hartuiesti de-atita vreme.


ti-a raspuns cineva ca au fost sterse toate urmele...asa relax...continua cu propaganda

Da, conspiratia iudeo-masonica a sters urmele.

Tu iti dai seama in ce pozitie ridicola te-ai plasat singur-singurel?

Deh, ai incercat si tu sa faci pe agentul de intimidare, si nu ti-a iesit.

In plus, nici aplauzele smulse publicului feminin nu au fost cele cu care esti tu obisnuit pe DC, numai Muffin si mamaruta au agitat pampoanele. Slabut.


Vezi, poate incerci sa-ti ceri niste scuze, asa ar proceda un fin intelectual, cum zice Mirela ca ai fi.

Triunghiul portocaliu *




au dat unii intr-un ziar o descriere a ta perfecta...genul care primeste mailuri si le propaga pe forumuri.
dupa demascare te-ai mai linistit...dar pun pariu ca incepi iar


Ah, vad ca Mirela s-a inselat :((.

Nici macar sa recunosti cu eleganta ca ai dat-o in bara nu esti capabil.

Alta data sa te pregatesti mai temeinic, sa nu te mai faci de ris.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Citat:
citat din mesajul lui alinkav
De aceea s-au inmultit supermarket-urile, si cozile au ramas la fel de lungi, ca traim mai prost, nu-i asa?
Ieri fiind in trafic, si uitandu-ma la afisele alea electorale, cu "traiti bine?", vazand numai masini de peste 6-10 mii de euro, ma gandeam uite ce de "saracie" se plimba prin oras!
Eu si familia mea am trait mult mai bine in ultimii 5 ani, pentru ca am lucrat zi de zi, si nu am asteptat pomana din partea statului!


Alina,


Pai sa stii ca l-ai si gasit pe Basescu milostiv rau! Eu cred ca ultima ta afirmatie ar trebui sa te rusineze!


Nu Marilena, nu-mi e rusine de afirmatia de mai sus, poate doar de imoticonul!

Si pentru cei care spun ca au avut si ei un profit de 2 mil impozabil, nu va suparati, pentru ce mai deschideti asa firme?Am avut si noi una, in domeniul careia nu prea ne pricepeam, rezultatul a fost asemanator, 2-3 mil profit, am inchis-o!Si asa sunt milioane de firme, care au fost vesnic nemultumite si pe cand nu era cota unica, si pe atunci bagau si chilotii spre decontare, numai sa nu plateasca impozite!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Guestus, vezi ca ai uitat sa prezinti dovada plagiatului meu, aia in numele careia ma hartuiesti de-atita vreme.


ti-a raspuns cineva ca au fost sterse toate urmele...asa relax...continua cu propaganda

Da, conspiratia iudeo-masonica a sters urmele.

Tu iti dai seama in ce pozitie ridicola te-ai plasat singur-singurel?

Deh, ai incercat si tu sa faci pe agentul de intimidare, si nu ti-a iesit.

In plus, nici aplauzele smulse publicului feminin nu au fost cele cu care esti tu obisnuit pe DC, numai Muffin si mamaruta au agitat pampoanele. Slabut.


Vezi, poate incerci sa-ti ceri niste scuze, asa ar proceda un fin intelectual, cum zice Mirela ca ai fi.

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


au dat unii intr-un ziar o descriere a ta perfecta...genul care primeste mailuri si le propaga pe forumuri.
dupa demascare te-ai mai linistit...dar pun pariu ca incepi iar


Ah, vad ca Mirela s-a inselat :((.

Nici macar sa recunosti cu eleganta ca ai dat-o in bara nu esti capabil.

Alta data sa te pregatesti mai temeinic, sa nu te mai faci de ris.

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details




el nu face parte din revolutia bunului simt, asta mai nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Alina,corect!Ai punctat foarte bine!Marea majoritate a firmelor nu platesc impozite corecte la stat!Angajatii au salariu mic pe cartea de munca si triplu net.


uite -i aici cum nu platesc impozite pe aia care sint pusi sa respecte legea...ce vrei mai mult de atit ?
si apoi era rascoala cind basescu dadea cu ei de pamint si ii facea in toate felurile.

"Camera de Conturi Tulcea a descoperit ca magistratii refuza sa plateasca impozitele pentru sporurile salariale pe care le-au obtinut prin intermediul instantelor. Sefii instantelor si parchetelor sustin ca instatele le-au atribuit "drepturi civile" si nu sporuri salariale, scrie Romania libera.

In ultimii patru ani, magistratii din acest judet au obtinut hotarari judecatoresti privind plata unor sporuri salariale care insumeaza 50 la suta din salariile pe care le au. Fiecare din cei aproximativ 100 de magistrati si angajati administrativi a castigat in instanta circa un miliard de lei vechi."



Drepturile obtinute prin hotararile judecatoresti se impoziteaza cu 10 %, stiai asta? Sunt drepturi salariale obtinute prin lege, si care au fost suspendate nelegal de guvern ulterior fiind recastigate prin hotarare judecatoreasca! Aceste drepturi nu sunt impozabile cu 16 % ci cu 10% conform legii impozitelor. Deci se platesc impozite pentru aceste sporuri si la sumele care li se cuvin din urma, si la cele actuale, care in fapt nu li se platesc de multe luni de zile!
In plus, nici un magistrat/personal auxiliar (cu exceptia din cate stiu a celor din CSM si structurile centrale) nu si-a primit nici jumatate din suma castigata, care li se cuvine de drept si care a fost castigata de 3 ori!!! in instanta! Predoiu incepuse sa reesaloneze si iar sa reesaloneze, li s-a dat magistratilor intr-o singura luna acest spor, insa dupa aia nu s-a mai dat nimic, nici un fel de spor care este prevazut de legislatia muncii. Si din urma la fel, nu li s-a mai dat nici un ban. Daca vrei sa stii exact situatia reala a magistratilor, nu mai cauta surse ca astea, intra pe site-urile institutiilor!

Marilena
Blogul meu


Valentina,corect,eu am zis ca nu generalizez cu bugetarii.Sunt convinsa ca sunt si oameni care nu primesc nimic si traiesc strict din salariu.Insa cred ca astia sunt cei mai putini.
Clar ca multe din marile firme si micile firme nu isi platesc taxele.
Cu ceva ani in urma stiu ca nici PROTV-ul nu-si platise taxe,avea o suma uriasa datorie...cine stie cum s-a musamalizat si asta,nu intru in amanunte,oricum ca ei sunt multi,de la mari la mici.
Sa fim seriosi,citi nu lucrau in acte cu un salariu mult mai mic decit in realitate...tot pt fentarea taxelor.

Marilena,eu te cred ca tu ti-ai platit taxele,am zis ca nu imi permit sa generalizez,am dat insa exemple pe care le stie toata lumea si cu care avem de-a face zi de zi.
Acum cu informatia data de Valentina,banuiesc ca esti in Bucuresti si nu ai de unde sa stii ce au platit magistratii din Tulcea sau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Mamaruta, esti invitata sa prezinti tu dovada faptului ca postarile mele sint luate cu copy-paste, asa cum si-a permis amicul tau sa ma acuze. Ca despre asta era vorba.
Asta in caz ca-ti ramine o mina libera, de la pampoanele alea.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput