Intre Basescu si Geoana, ce alegeti?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ce plin de cuvinte mari e pe aici.

Putere lui Hrebenciuc, mineriadele, manipulare a PNL, basca lui Iliescu

Pina de curind PSD - cu tot cu Iliescu si restul - forma guvernul de vis a lui Basescu, pe vremea aia Basescu nu manipula si nu dezamagea ca era in interesul boborului. Acuma s-a intors roata si au reaparut invectivele notorii, numa' din partea aia.

Desi daca nu se aplica dublul standard sint la fel. E adevarat ca averile celor din PDL sint mult mai mari decit a celor din PSD dar nu conteaza, astia au staif si fura in tacere. Mai buni de votat, evident



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Simona eu te rog frumos sa nu ma dezamagesti si pt. asta cred ca trebuie sa vii, nu cu etichete si explozii de uimire,ci cu niste rationamente logice la rece!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

b.nica nu vreau sa te dezamagesc
am scris rationamentele deja, nu stiu daca le-ai bagat in seama



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daiana_raluk spune:

Citat:
citat din mesajul lui deliak

Citat:
citat din mesajul lui daiana_raluk

...........Macar nu o mai vad pe Udrea prea des la tv



Nuuuuu...o sa il vezi pe Iliescu, Nastase, Vanghelie.....vai de Romania noastra...in felul asta nu vom scapa NICIODATA de COMUNISM!!!!

Decat sa votam comunistii, mai bine nu mai mergem la vot...macar sa nu ne para rau dupa aia ca le-am dat votul nostru
macar o sa-l vad printre iliescu si vanghelie si pe johannis si ceva din pnl.Asa ca....decat madam Udrea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu una nu vad ce motive as avea sa ma duc la vot si pe 6!Spuneti-mi voi,de ce l-as mai vota eu pe basescu?pentru ce?ce mi-a demonstrat el mie,5 ani cat a fost presedinte?eu i-am acordat increderea mea,votul meu si el cum mi-a raspuns?unde sunt promisiunile de acum 5 ani?
nu,pe geoana n-am sa-l votez niciodata,dar nici pe basescu nu am de ce,pentru ca m-a dezamagit ingrozitor,mi-a demonstrat ca el e ala de striga lupu si curtea lui e plina de lupi!


"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

Comunisti sunt in toate cele 3 partide pe care le discutam aici...Jocurile sunt deja facute, cred eu. Ei cad, orcium, in picioare, indiferent care va iesi presedinte. Am o optiune, normal, dar nu una care sa ma satisfaca. Nici in turul 1 nu am avut.
Noi vom avea mult timp de acum incolo de indurat partide care se cearta, guverne ce se schimba, promisiuni ce nu vor fi respectate... Toti se vaita ca au primit o mostenire grea de la precedentii...Nu am incredere in niciunul.
Nu pot decat sa sper(ca doar asta ne-a mai ramas, nu?)ca cel ce va castiga sa fi meritat fiecare vot al nostru, desi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Citesc si nu-mi revin… Eu nu votez turul doi. Astia doi sint la fel dupa parerea mea.
De fapt mi se face rau gindindu-ma ca o mare insemnatate in hotarirea mea de a emigra l-au avut algerile in care a iesit Ilici. Si fast forward aproape 20 ani mai tirziu… situatia nu s-a imbunatatit deloc, dar deloc. Concluzia : scapam de comunisti cind candidatii in orice functie vor fi nascuti dupa 89. Pina atunchi nici o sansa. Deci mai asteptati vreo 30 ani. Nici in visele mele cele mai rele n-as fi imaginat asa ceva. Chiar asa ce s-ar intimpla daca lumea nu s-ar duce la vot masiv in forma de protest contra a doi panglicari? Ce s-ar intimpla daca ar fi 8 seara nic macar 1% din populatie nu s-ar prezenta la vot ? zic si eu…
Cit despre chestia cu unicameralismul sure… ne intoarcem la marea adunare nationala… mult rau a facut si base… in fine inca 5 ani cu base vor fi ca noi sub Bush in al doilea mandat, ba mai rau… oribil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chris81 spune:

In turul 2 voi vota tot cu Basescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

In niciun caz cu Basescu. Eu il doresc foarte mult pe Iohannis premier."Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confuciuswww.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manon spune:

decat basescu...ORICINE !!! categoric, geoana.

Mergi la inceput