*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1AN! LMA! (88)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Am ras la filmuletz. Tare haios este. Ana a mea baga hartia in guritza, nu iarta nimic. Asa ca... ai un baiat pe cinste, dar stiai asta. Pupici.

Citat:
citat din mesajul lui Amalia

Seara buna, mamicute!

Ca tot se vorbea de jucarii, ia uitati cu ce se distra Luca mai devreme...cu papucii lui David in care baga o hartie.
http://good-times.webshots.com/video/3053189930104281140XqQEMK

Revin...sa culc puiutii..

poze aniversare 1 an

Ami, mami de David Alexandru (26 iulie 2001) si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

'na seara doamnelor!

vin si eu (ca o musca beata)cu o intrebare: actiunea moshu' e pt copii sau pt mame?
ma iertati dar mi-au fugit neuronii si nu sunt lamurita, si nu as vrea sa creada destinatarul ca mosul e batran si senil si i-a adus cadoul nepotrivit


vorbiti de jucarii? fi-miu are una naturala, pe fratele lui mai mare: se bat acesti doi copii, ceva de neimaginat!apoi se pupa, se iau in brate, se rastoarna, iar se pupa, iar se bat
in rest, e fff interesat de jucarii care nu au avut succes la spiridusul senior. ( se plimba cu elefantul pe roti, umfla mingile cu pompa, apasa pe nasul borcanului cu biscuiti)

cherie, teoretic vorbind, pana nu apar maselutze, nici nu are cu ce sa mestece, right?
ATENTIE: la "interviul de 1 an" dr intreaba daca manaca din meniul familiei. deci cam toti cozonaceii ar trebui sa manance de pe acum la fel ca noi. (asta daca nu suntem mari consumatori de mezeluri, carne de porc, mancaruri prajite si ff condimentate)
gynie, dr a spus ca e ok 1 lingurita de miere pe zi... nu am inteles de ce nu vrei sa ii dai cereale zilnic; e vreo pb?

nu stiu ce sa mai spun. am lipsit mult. probleme existentiale, framantari, decizii;inca nu-i gata, mai am de tras.

ah, o rugaminte! aruncati un oki aici:http://www.asociatiamame.com/ro/proiecte/proiecte-actuale.html
poate stiti persoane/companii interesate de participarea la un astfel de eveniment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Spiridusule, Mosu' e pt copii, dar dc cumva imi trimiti mie, eu nu ma supar ...ca si eu tot copil sunt.


==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Ginye felicitari pentru primii pasi si pentru maselute! S-a facut mare frumosul tau! Sa va bucure mereu!
Dandusa ma bucur ca ai reusit sa mai intrii!
Monicus superbe pozele! Ai o dulceata de fetita, gingasa si isteata!
Cherieactiv pup o mamicuta obosita! Nici nu-i de mirare la cate te stradui sa faci.. Pup dulce pe Alex!

poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Criss super alegere a facut Paula!
Manumanu pup nazdravanii mici!
Alra cum mai e Nicole?
Mav cum mai esti?
Malinas sa stii ca si eu fac ca tine si nu stiu cat de indicat e.. Am decis sa ma temperez si sa-mi vad de ale mele, ca-mi e sa nu mi-o iau intr-o zi..
Diamisha multumesc pentru sfat!! E foarte simplu ce spui tu cu tinutul de nas si culmea exact la asta nu m-am gandit niciodata!
Mamiseli felicitari pentru Mirunica! Mi-a placut tortuletul tau, arata foarte apetisant!
Bertha imi place foarte mult sa-ti citesc postarile! Ma bucur mult ca a inceput sa pape bine galusca ta! Sa fie sanatoasa!



poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Cherie tot sapand prin fotografiile tale, am dat de poza ta cu puiul http://good-times.webshots.com/photo/2015575010104281140UmUfVl Mai mami, esti tare dulce, parca esti o copila de liceu!

poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

S-a dat drumul din nou la vot! Cine doreste sa ne acorde si noua un votic, gaseste link-ul la semnatura! Multumim frumos!

UN VOT SI PENTRU NOI

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Ami, suntem bine! N-am avut net de vineri pana acum....

Uite ce am gasit: www.youtube.com/watch?v=EzF20zlb79c&feature=channel" target="_blank">Supertare! Eu mereu confectionez "chestii" cu Sebi, el e foarte incantat de activitati de genul, dar... din capul meu... si ideile sunt limitate in capul meu...

Azi sunt f aglomerata, e si zi de logoped (il duc pe Sebi dupa ce-l iau de la gradi dupa pranz), imi vin si socrii si raman peste noapte (deci tre' sa fac macar ordine -daca nu si curatenie- si mancare -of, tre' sa ajung si la piata cu Antonelu' dupa mine), mergem (eu si Sebi, verisoara-sa e balerina) diseara si la gala de balet (Antonio ramane cu bunicii)....
Asa ca fuuuuug sa ma bag in priza....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Neata fetelor!
Ginye votat puiutul scump!
Mav wow ce zi plina o sa aveti! Ma bucur ca esti mai bine! Pupici si spor la treaba! Ahh...mi-a placut mult filmuletul cu liliecii! Sunt foarte usor de facut. O sa ma dotez corespunzator si cand o sa ma duc de sarbatori la socrii o sa confectionez si eu cu David. Asa mi-am adus aminte ca a primit acum vreo 4 ani de la cumnata mea o carte super de Origami, dar n-am facut mare lucru din ea...o s-o luam si pe aia.


poze aniversare 1 an

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Ami Eli Anca

Mav o zi cat mai usoara!

Fetelor, piciul meu ma uimeste in fiecare zi cu cate o noua achizitie: ieri a zis "pa" cand am plecat de la bunica.

UN VOT SI PENTRU NOI

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput