Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici18

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

pe teroristanu am gasit pozele jo?de abia astept sa i streseze si Carla pe ai mamei mele(trei pufosi)
Am uitat sa spun ca la botez i am mai adaugat un nume corcodusei si ANDREA si eu am adaugat poze noi


Pepina,,mama de Carla,,corcodusa mami´ draga

http://www.bilder-speicher.de/fotoalbum.php?album=119704

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Pepina, click pe "universul meu de copil" de sub semnatura, apoi pe "albums" si apar albuele si unul e "curiozitatea masina de spalat".

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Hello tuturor, si la multi ani tuturor sarbatoritilor. Nu am mai intrat pt ca numai peripetii am avut. In weekend am fost de 2 ori la urgente, prima data vineri cand Dennis a facut febra si nu reuseam sa o scad, iar dr mi-a zis ca e un virus cu care corpul trebuie sa lupte si nu mi-a dat decat Tylenol si ibuprofen plus electroliti sa nu se deshidrateze. Duminica dupa ce i-am dat electrolitul i-au aparut o gramada de pete rosii pe cap si in jurul gurii. Parerea mea e ca a fost o alergie. Oricum am mers iarasi la urgenta si ne-au zis ca nu are nimik, nu e alergie, ca e de la virus, si sa continu cu electrolitul.
Normal ca nu i-am mai dat si parca parca i-au mai disparut. Dar e foarte marait, plangacios, numai in brate vrea, cred ca sunt dintisorii care nu mai apar

De mancat mananca tot putin, si acum vreau sa-i dau branzica, dar nu as vrea sa-i cumpar ci sa-i prepar in casa. Monica ziceai ca ii dai Luanei branzica din lapte praf, imi zici te rog si mie reteta? Sau celelalte fete daca stiti cumva reteta va rog sa-mi spuneti.
Ma duc la somn ca e 1 si imediat imi da desteptarea dinozaurul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Neatza

Jo vazut poze,mai avea putin si intra cu totul in masina
Mikaela,of firar ei de dinti si de virus si de mancare,sa treaca repede iar de branzica aveam o reteta din pastile de calciu o sa o caut si o sa o postez poate te ajuta
Pepina atunci special pentru corcodusa ta ,,Andrea,,vazut poze si la voi
pentru toate mamicile si prichindeii

ati luat cadouri pentru mos Nicolae?mos Craciun(pt asta mai este timp) ca acuma bate la usa
gata fug sa incerc sa hranesc o bucata baiat nemancacios si de este miscare mai revin pe aici

Luca Daniel
aici cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui joklk

Pepina, click pe "universul meu de copil" de sub semnatura, apoi pe "albums" si apar albuele si unul e "curiozitatea masina de spalat".

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze


Joklk ce printesica ai tu acolo tare curioasa..Cred ca o sa o mananc pe a mea ca nu mai pot de dragul ei sunt terminata.Sorb fiecare gest al ei constient sau nu.In fiecare zi descopar ceva care ma incanta si mai mult ma face sa o iubesc cu fiecare clipa mai mult.Este un sentiment pe care numai o mama il poate simtii.Si cand ma gandesc ca sunt unele femei care isi omoara copii.Imi da lacrimile la fiecare veste deasta ma pun in locul copilului care este nevinovat si nu se poate apara.Oare de ce nu ii duce la un camin daca nu ii doresc?Cum rabda Pamantul una ca asta?Bine se zice uneori UITE CUI II DA DUMNEZEU COPIL.
hAI CA INTRU IN DEPRESIE SI NU VREAU

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Mikaela ce de pribleme.pe mine ma inspaimanta toate ce ziceti voi legat de probleme la copii.Sunt constienta ca vor fi si momente deastea.Si ce e mai dureros decat sa-ti vezi copilul bolnav si cum sufera?Nimic.Ma rog sa treaca repede si sa nu mai aveti parte de astfel de pasuiri

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui c.valy

Neatza
Jo vazut poze,mai avea putin si intra cu totul in masina
Mikaela,of firar ei de dinti si de virus si de mancare,sa treaca repede iar de branzica aveam o reteta din pastile de calciu o sa o caut si o sa o postez poate te ajuta
Pepina atunci special pentru corcodusa ta ,,Andrea,,vazut poze si la voi
pentru toate mamicile si prichindeii

ati luat cadouri pentru mos Nicolae?mos Craciun(pt asta mai este timp) ca acuma bate la usa
gata fug sa incerc sa hranesc o bucata baiat nemancacios si de este miscare mai revin pe aici

Luca Daniel
aici cu mine

Valy ca imi esti atre draga.Ce ma mai incurajai tu pana sa nasc.Cum sa uit eu lucrurile astea?Toate m-ati incurajat si mi-ati dat putere.Si uite ca este bine.
De Mos creciun Si Sf Nicolae am programat cadouri
Leagan electronic set caiula fular si botosei salopeta plusata o papusa plusata(mi-e mie prea draga sa nu o iau)cateva jucarii si mao vedem
Dat tu/voi?

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Fetele am si eu o teama.Am terminat tratamentul iar ochiul lutei nu s-a vindecat deloc.O sa ma duc la un oftalmolog pediatru.Acum am si eu o intrebare poate stiti ce sa-mi raspundeti Pot sa-i fac vaccinul ca l-am tot amanat din cauza ochiului.Mai e putin si face 3 luni iar vaccinul trebuie facut la 2 luni.Ce sa fac?

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Ayla si pe tine ca-mi esti draga si-mi e dor de tine

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

haideti sa rademlumina este proasta

Luca Daniel

aici cu mine

Mergi la inceput