Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici18

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Valy ce nazdravan ai tu acolo..Tare neastamparat.Chiar isi merita locul 1.

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Iulia si Karla a avut asa mica conjunctivita si noi am taratt-o cu Nettacin picaturi. Bineinteles ca e bine sa o vada un oftalmolog. Noi nu am facut vaccin cat am avut conjunctivita. Nu se intampla nimic daca nu il face la doua luni. Noi pana la un an am facut toate vaccinurile decalat.

Valy, Luca nazdravan!

Mihaela poti face branzica din lapte normal pasteorizat cu pastile de calciu lactic, la un litru de lapte opt pastile. Iasa foarte buna si nu cred ca ii poate face rau la Dennis. Imi pare rau sa aud ca ati avut probleme, stiu cum e, si noi ne-am confruntat cu o mica alergie. La noi s-a rezolvat cu sirop antialergic Aerius.

Fug sa mancam ... mai revin.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Mikaela reteta e aceeasi pe care a dato si Jo numai ca eu ii faceam din 125 lapte(recomadat e cel praf)eu ii dadeam din comert si o pastila de calciu,iese cam o lingura branzica,e cam incacioasa(asa mi se pare mie) asa ca o amestecam cu alceva,Luca nu pre a agreato dar depinde de la copil la copil poate lui Denis i se pare delicioasa

Luca Daniel

aici cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Multumesc fetelor de reteta, dar fara calciu lactic nu se poate si in loc de lapte de vaca sa pun formula?Nu stiu daca voi gasi calciu lactic(trebuie sa caut)
Jo, e o dulce Karla, ...hai sa punem hainutele la spalat...sau mai bine intru eu.
Valy, pup o bucata de baiat nemancacios, ce se mai distreaza el
Iulia, ce grasana si dulce e StefaniaLegat de ochisori cel mai bine sa o vada un oftalmolog, si ce e important sa nu folosesti niciodata musetel la ochi.
De mos Nicolae, vreau sa-i iau in primul rand un laptop(l-am ochit deja), ca ma termina cat imi tasteaza pe al meu. I-am luat ieri niste carticele pt copii, si mai trebuie sa vad. Cred ca maine mergem la cumparaturi(eu cu Dennis...va fi distractie)
Voi la ce v-ati gandit?
Plec dar mai revin ca acum se trezeste dinozaurul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Buna fetelor,nu am mai putut intra,am avut oarece probleme,dar am citit din urma.M ikaela sper din suflet sa ii treaca repede baietelului tau,Valy nu am putut vedea poze cu Luca(daca ma pot ajuta)noi suntem bine Ana-Maria a inceput sa manance mai bine supica,iar acum i-am introdus si cereale cu fulgi de orez de la Milupa,la inceput i-am dat 3 lingurite ca nu stiam ce reactie o sa aiba,apoi aseara a mancat 10lingurite mai vroia dar mi-afost frica sa-i dau mai mult,avem 6.355kg si 64cm,in rest e o nazdravana ce mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

neata, despre noi va pot spune ca am suferit un calvar.Aseara am fost cu luta mea la un oftalmolog in Pitesti si a chinuit-o in ultimul hal pe puiuta mea.Plangea cu lacrimi(nu a mai plans niciodata cu lacrimi) i se innodau pur si simplu.Se invinetise la fata de atata plnas parca nici voce sa mai planga nu mai avea, doar lacrimi si multe suspine.In viata mea nu am crezut ca un copil poate suspina cu atata intensitate.Ce sa mai imi venea sa o smulg de acolo si sa fug.Concluzia : nu are canale infundate nici infectie ci doar a tras curent.Unde fratilor ca am protejat-o mereu.Nu i-a trecut ca nu i-am pus bine picaturile.Cica trebuie sa-i deschid tot ochiul cand i le pun si sa-l mai tin asa putin ca sa inconjoare ochiul si apoi masaj frate ca sa fie complet.Partea nasoala e ca trebuie sa fim 2 insi sa facem operatiunea.(celalalt sa-i tina capul).Iar eu majoritatea timpului sunt singura cuc.Asa ca azi dimineata am luat-o prin vecini sa vina sa ma ajute(am gasit un barbat iar eu nu i-am spus la ce vrau sa ma ajute si cand a ajuns zice "ce ai vecina de ridicat?" la care eu ii raspund "un cap de sustinut").bine ca am reusit.La pranz ma duc iar in vecini si tot asa pana terminam balciul.Avem acordul sa facem si vaccinul deci luni la intepat.

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Iulia, toti copii fac asa la oftalmolog. Este un consult dificil si chinuitor dar trebuie facut. Pe Karla o stie toata clinica de oftalmologie cand mergem acolo. Ultima data a vrut sa ii masoare si cate ceva la ochi si o assistenta si doi medici nu au reusit sa tina copilul si in final au renuntat

Despre noi....ieri am mers doi metri singuri si avem si dintisorul numarul 5 . Aduce din gramada de jucarii ce jucarie ii ceri, si stie sa arate unde sunt ochii, nasul, gura, urechile, parul.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Of Iulia si noi am trecut prin asta am facut controlul la ochi de 3 ori pana acuma si stiu cat de chinuitor este atat pentru ei cat si pentru tine,dar asta este tre sa mergem inaite si sa speram ca totul va fi ok de acuma

www.yoursmiles.org/tsmile/rulez/t2019.gif" target="_blank">bravo Karla pentru mers in primul rand si pentru dintisor plus un www.yoursmiles.org/tsmile/kiss/t4879.gif" target="_blank">pupic pentru o domnisoara desteapta care intelege ce ii cere mami
noi mergem din ce in ce mai bine mai ales in sufragerie(acolo am mocheta),pe parchet ii este teama ca aluneca vrea sa mearga singur si afara imi da drumul la maini sa-l las,dar in schimb e puturos nu vrea sa invete undei parul,ochii,nasul jucariile nimica de il intreb unde sunt imi arata cu capul si doar atata,dar invatam noi si astea incet,incet si pe parcurs

Luca Daniel
aici cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Intrebati de cadouri noi i-am luat pana la urma o masinuta care canta,clipeste,ocoleste obstacole se invarte...mai multe si o sa ii mai luam ceva maine daca ajung la oras,as fi vrut catelul vorbitor dar nu am avut bani de ajuns data trecuta cand am fost la real iar acuma nu stiu de mai ajungem,poate de Craciun ii vine randul ca-ci lui ia placut i l-am dat in brate si nu ii mai dadea drumul

saptamana viitoare cred ca fac si bradutul il facem pe ala micut pentru dormitor nu il mai fac pe ala mare ca nu are rost daca plecam,cu toate ca as fi fost tare curioasa cum reactioneaza la el,poate gasim facut pe unde umblam ca sa aiba Luca ce darama

Luca Daniel
aici cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

a va zic trasnaia noastra,prima de alfel
am fost putin la piata,apoi acasa repede sa pregatim mancarea pentru pranz intre timp tati sa apucat de vase si eu am mai golit prin frigider,intr-o craticioara ciorba care era de aruncat,o pun pe masa si zic ,,termin de pregatit mancarea si apoi golesc craticioara si ti-o dau la spalat tati,,nu am mai apucat ca a golito Luca in bratele lui si pe gresie si un pic pe covor si pe scaun(cel mai mult),noroc ca nu a fost multa...asa ca lasa mami mancarea si apucate de curatat,precizez craticioara sus pe masa el sa catarat pe scaun..ce mai de acuma nimica pe masa ca nu se stie
pe el nu la afectat deloc chiar era vesel si avea un chef de ras,doar a facut treaba baitul

Luca Daniel

aici cu mine

Mergi la inceput