Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici18

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Dennis a facut pt prima data febra 38.3, sper sa fie de la dintisori . toata ziua a fost un marait, azi noapte iar s-a trezit urland....groaznic.
Monica, citind randurile tale mi-am adus aminte de zilele cat am stat in spital...nu a fost deloc usor, dar Dumnezeu este mare si ne da putere sa trecem peste toate incercarile.Trebuie sa fii tare pt cei doi copilasi ai tai, care au nevoie de tine
Imi aduc aminte ca dupa ce l-a mutat in orasul unde locuim eram la spital de dimineata pana seara la 10, si stateam toata ziua pe un scaun, dar eram fericita ca-s cu puiul meu si ca e bine.
Gata ca ma ia cu plans...oricum sunt intr-o dispozitie cam nasoala.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Monica am citit ce ai scris si ,mi-am adus aminte ce clipe,ce trairi,ce momente,ce emotii as dezvolta subiectul dar mai bine tac si si gata,a trecut acuma sunt mari

Mikaela posibil de la dinti,nu pot sa zic mai multe noi am fost ff norocosi in privinta asta de pot spune asa la dinti nu am avut nici o reactie adversa singura problema ne-au facuto maselele prin nopti nedormite,cu treziri dese si planseturi,noi ne tratam cu 2,5 nurofen in fiecare seara la culcare in speranta ca isi face efectul..nu stiu cat am mers sau nu,dar asta e fii tare si veti trece voi si peste asta
Alina sa ne tii la curent cu ce se intampla

Luca Daniel
aici cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Dar sa va zic ce-am facut ieri ca tre sa ma descarc,am fost cu trimitere la un chirurg pediatru cel mai bun(chipurile )din CT,e profesor universitatr ce mai..,am ajuns zicem problema zice dezbracarea fara manusi,fara spalat pe maini il contrloleaza control banal pe care il pot face si eu...gata inbracati copilul este ok sunt la locul lor o sa coboare ele pana atunci va dau o crema si ne vedem la anu...pai acelasi lucru mi l-au zis si pediatri de ce am fost nevoita sa ajung la un chirurg?,a plus ca nu a folosit apa nici dupa control,scrie reteta si striga urmatorul adica hai pa...platit la usa la secretara cat 100de daca facea un control mai amanuntit nu ma deranja suma dar pentru o simpla atingere(si neigienica) imi aduce aminte sa nu uit sa revin in Ianuarie sa vedem de e mai bine...vine...cine-o vrea ca mie nu-mi mai trebuie pai va dati seama de are 5-6 ca noi pe zi ce dea bani face asta numai la cabinet,ca mai lucreaza si-n spital si-n policlinica..

Luca Daniel

aici cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Ayla asa cum au zis si fetele,randurile tale ne-au adus aminte de mogaldetele noastre dar..D-zeu ne da putere pentru bebeii nostri stiu ca acum cuvintele sunt de prisos pentru tine,dar fii tare pt.Luana si bucura-te in fiecare zi de ea,ingerasul Alma are grija de acolo dde surioara eiMikaela sper sa-i treaca febra lui Dennis,off..cand ma gandesc si eu ce reactie o sa aiba si Ana-Mari cand ii da dintisorii ma ia groaza dar trebuie sa avem rabdare,Fug ca s-a trezit micuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Monica cand am citit mesajul tau mi-a tresarit si sufletul din mine si stiu ca orice as zice nu va schimba cu nimic situatia insa de aici deduc ca esti o persoana f curajoasa
Valy am patit-o si eu cu o tampita ma duc la un control de rutina si-mi zice doar privindo ca are rosu in gad da oare cum o fi vazut ea ca nici nu s-a uitat in gat.Si ne da un antibiotic ce se da la copii cu varsta de peste 6 luni.Tampiti avari dupa bani

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Fetelor sunt zombi rau, azi noapte nu a dormit piticul meu deloooccc. A facut febra si nu puteam sa o scad, plus ca a vomitat. Am sunat in Ro, ca pur si simplu nu mai stiam ce sa fac, si pana la urma i-am pus cartof razalit in talpa si i-a mai scazut. De dimi a avut 37 dar il simt ca iar s-a incalzit . A fost groaznic, sper sa treaca mai repede
Ma duc sa-l mai alint putin, ca asa-i place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Mikaela pe pui Denis sa treaca repede si sa speram ca este numai si numai de la dintisori
Ieri noapte si a mea a f tare maraita s-a trezit din ora in ora uneori chiar si din juma si statea cate o ora aproape treaza nu plangea dar nici linistita nu a fost.Cel mai rau ma doare ca nu am stiut ce are.Am verificat tot ce era de verificat scutec daca ii e frig cald ragait papat temperatura sete etc etc.Nimic.De colici ii dau mereu sabsimplex dar nu se strangea d maini si picioare deci nici asta nu cred ca a fost.

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Ce liniste pe aici

sper ca toata lumea este bine,sanatoasa
noi suntem ok ne luptam cu mancarea si fugim de raceala ca prin jurul nostru mai toata lumea este racita
gata va las ma duc la cavaler dar nu inainte de a va multumi din suflet pentru voturile acordate
sarbatoriti azi nu se vad dar daca sunt si stau ascunsi le zic La multi ani

Luca Daniel
aici cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

Fetele dragele,ce mai fac esentzele voastre scumpe?nu mai scrieti nimik?Denis,strengaritza,ana maria?
corcodusa nu prea mai doarme ziua(asta e normal)si pana sa adoarme caraie si maraie draga mami si eu o tin numa in bratzeoof si acum o aud dincolo ca plange,ma duc la fata


Pepina,mama de Carla ,,corcodusa mami´ draga

http://www.bilder-speicher.de/fotoalbum.php?album=119704

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Salutare fetelor,
ne scuzati absenta dar am fost plecati cateva zile si la cealalta bunica. Suntem bine, am impresionat lumea ce frumos si fara mofturi mancam, in rest am aratat lumii ce inseamna un copil fara stare. Nu a stat un un minut locului. A stresat cainele bunicii careia ii e frica de ea.
V-am mai pus pe albumul de pe webshots trei poze ca sa vedeti ce draga ne este masina de spalat



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput