Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (131)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

mi_bebelina pe dr. jianu il gasesti la mediclass in cotroceni, aici consultatia costa 200ron, pt programare noi am asteptat cam 2 saptamani. Il mai gasesti la policlinica dorobanti, unde iti trebuie trimitere de la dr de familie si tb sa te duci dimineata sa-ti iei bon de ordine, lunea si joia, Tel. 211.51.85; 211.28.04.Eu zic sa mergi la ortoped, chiar daca nu e de competenta lui macar te linistesti in privinta asta.
Va pupam si va citim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Off, e a doua oara cand mi se intampla asta: cum o laud pe forum pe Cristiana ca mananca, cum nu mai vrea sa manance. Azi i-am facut spanac cu sos alb, a luat o lingura si n-a mai vrut. I-am dat apoi cartofi copti cu branza fagaras; cu forta a mancat cateva lingurite...
Cred ca am deocheat-o...in viata mea n-o mai laud cu mancarea...

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Am venit. sunt fara MIrci. L-a cerut soacramea si asa ca am dat o tura prin Unirea, dar nu mi-a placut nimic.
Am venit obosita obosita, nu stiu de la ce??sarcina poate.

Mibebelina, Cleo slava Domnului ca nu beau indulcit, desi o mire mi-ar prinde bine la durerea de gat.
Alysh, Cleo ce nasooool sa pleci la sv cu urletele lui bb in spate, ooof. mi-e groaza de momentul ala. Eu sunt prea disperata, nu stiu cum sa ma educ, deja mi-e dor de el si nu-s decat 2-3 ore de cand l-am lasat...si ma pufneste plansul...
Gabitzule, Cleo sanatate puiutilor, sa se faca bine repede!

Ma duc la tv. Ma pasioneaza campania asta electorala mai mult ca oricind. hehe

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Offf, neatza! Ce febra mi-a facut Victoria azi-noapte... La 2 jumate avea 38.8 I-am dat niste nurofen si i-a scazut. Ma trezisem ca era lipita de mine si o simteam ca arde! Acum e bine, dar ce m-a speriat. Iata a doua oara intr-un an jumate ca face Victoria febra.
Va pup, ca ies sa-i cumpar mere, ca nu mai avem.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Mi_bebelina, sunt de acord cu fetele, cel mai bine sa mergeti la dr Jianu, am auzit numai lucruri bune despre competenta lui profesionala. Asteptam vesti bune !
Luminel, sa stii ca si eu la fel am patit mereu, de cate ori o laudam pe mandra mea intra in greva foamei , asa ca am hotarat sa n-o mai laud. Mai ales ca ea a fost de mica extrem de selectiva si mofturoasa, asta e... m-am obisnuit cu ideea. E ok cu greutatea s-a dezvoltat frumos, nu e nici prea slabtza dar nici grasa, suntem bine, multumesc lui Dumnezeu. Cat despre energie, avem sa dam la inca 10 copii. Stai linistita au si ei zilele lor mai bune mai putin bune, maine o sa manance mai cu pofta o sa vezi .
Laura, bravos ca te incumeti sa mergi la cumparaturi, eu de anul trecut de cand m-am vazut cu voi n-am mai calcat prin Unirii, ma oboseste teribil shoppingul ! Hai ma, ce-ti place la campana asta electorala, pe mine ma dezgusta pe zi ce trece, nici nu ma mai uit la talkshow-uri sau stiri, traiasca bebetv, discovery si hbo #61514;
Desiree, uf... ce sperietura... important e ca a scazut, oricum monitorizeaza situatia, sa nu fie ceva viral. Multa sanatate printesei !

Am mai pus si noi cateva poze, de interior, cele de afara inca nu le-am descarcat...
Lizuca


Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Elenuca, am vazut-o pe printesa ta frumoasa. Ce ochisori frumosi areee
Am vazut ca are calutz ca si Victoria; sta in el? (pe el...) ca Victoria il strange doar de urechi sa cante, dar nu sta pe el, parca-i e frica. Si calutzul ala de la poza 6, e nou? Sau e al tau de cand erai tu mica... eu nu am mai vazut de muuuuuuulti ani, ce drag imi era cand eram eu mica...

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Elenuca, am vazut-o pe printesa ta frumoasa. Ce ochisori frumosi areee
Am vazut ca are calutz ca si Victoria; sta in el? (pe el...) ca Victoria il strange doar de urechi sa cante, dar nu sta pe el, parca-i e frica. Si calutzul ala de la poza 6, e nou? Sau e al tau de cand erai tu mica... eu nu am mai vazut de muuuuuuulti ani, ce drag imi era cand eram eu mica...

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!




la inceput doar il tragea de urechi, acum...il incaleca singura daca iti vine sa crezi, iar cand se plictiseste zice "gata" si trebuie sa o dau jos eu ca ea nu poate....
De calutul mic....aaaaa la fel aveam si eu cand eram mica, al meu era rosu, dar din pacate nu am gasit rosu pentru Lizuca, cu el am fost si astazi la plimbare, e tare legata de el.

Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Elenuca vazut poze cu Lizuca, o scumpete! Dintotdeauna mi s-a parut ca are un aer tare matur, inca de cand era mica mica, are o privire asa inteligenta, zici ca are pe putin 3 ani.

Laura imi aduc si eu aminte de oboseala din sarcina... Of, tare nu mi-a palcut perioada asta a sarcinii, daca as putea trece peste ea! Acum citesc iar mesajele mele pe care mi le-a trimis Gabitam si pe care o pup din nou si-i multumesc si ma ia groaza cand am gandesc ca iar trebuie sa trec prin perioada asta. Nu stiu, pentru mine a fost tare greu, am stat mereu stressata sa nu se intample ceva cu bebe. Nu mi-a fost rau, insa stressul si insomnia m-au terminat.

Desiree pupam printesa, sa nu fie nimic! Poate e o reactie la vaccin. Sunt tare confuza, nu stiu ce sa fac cu vaccinul asta! Ma cam sperie numarul de morti care tot creste si mai ales in randul copiilor si adultilor sanatosi! In acelasi timp mi-e frica de reactii adverse, mai ales reactii pe care nu le vedem acum, imediat, si care pot aparea mult mai incolo. Nu dorm noptile si ma tot framant. Ma duc luni la doctor, eu am mare incredere in el, e un tip super. El m-a sfatuit sa nu-i fac anumite vaccinuri, deci nu e un habotnic din ala care daca nu vaccinezi te pune la zid. Are si el 4 copii, deci sper sa ma lamureasca cat de cat. Oricum 14 morti in 2 zile e destul de ingrijorator. Eu oricum m-am hotarat sa-l fac, insa nu stiu pentru Patrick.


Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Elenuca frumoasa foc printesa ! (spatiile's a lui Robert)

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Elenuca, Lizuca este o fetita asa frumoasaaaaa ! Vladuc a zis "eeeeeeeee" cand a vazut-o.









Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008 si 17+

Mergi la inceput