Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Asta e Romania lui Basescu:
Dinescu, cersind drept la replica de la www.evz.ro/articole/detalii-articol/872893/quotDati-le-un-sprit-aratati-le-de-ce-merita-Basescu-inca-un-mandat-/" target="_blank">unu ca asta.

Parafrazand vorbele lui Ingrid de mai 'nainte, nu trebuie votat Solomon, ci Basescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
stiindu-se foarte bine, din start, ca nu vor reusi.


Haules Baules Bahtalo cum se vorbeste pe la mine prin castel acilea. Da' nu mai fuse www.ziare.com/tariceanu/tariceanu-antonescu/crin-antonescu-dati-mi-sansa-de-a-fi-acel-nebun-care-il-bate-pe-basescu-685689" target="_blank">unu' de'si pierdu' mintile la fel?

Da' vazurati noua achizitie in lexicul peiorativ? Dupa ce deontologii a fost folosit ani la rand in bataie de joc acum a venit randul cuvantului Cetatean in expresii precum: Cetateanul Croitoru. Cetateanul Negoita.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Asta e Romania lui Basescu:
Dinescu, cersind drept la replica de la www.evz.ro/articole/detalii-articol/872893/quotDati-le-un-sprit-aratati-le-de-ce-merita-Basescu-inca-un-mandat-/" target="_blank">unu ca asta.

Parafrazand vorbele lui Ingrid de mai 'nainte, nu trebuie votat Solomon, ci Basescu.


Ingrid vorbea de altceva, eu vb cu tine despre Dinescu si Solomon. Deci nu parafraza vorbele lui Ingrid despre mere in discutia noastra despre pere.

Asa....revenind la confuzatii nostri:

Dar cat de confuz ti se pare Solomon, care a declarat:

ca a avut o convorbire cu Dumnezeu in urma careia a aflat ca „o sa fie bine.”

(Doamne, mare e livada ta )


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Un miting electoral este locul unde oferim multimii "prada". In care preparam tinte vii.




biata tinta zau ca mi-ar da lacrimile de mila amaratului de dinescu, daca in mod intamplator, chestia care-mi bazaie mie in fundal cat timp forumesc nu s-ar chema realitatea, si nu l-as fi auzit cu o seara-nainte cam ce zicea. cam asta a fost, dupa mine, prima replica, de la care se numara "drepturile". dar dupa moda lansata in campania actuala, momentul zero e cand vrea muschii fiecaruia. sa mai zic inca o data ca asta nu-mi place?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Again.

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Muffin, astept sa ma etichetezi nitel si pe mine. Io ce-s?

Tu esti o persoana educata si inteligenta. Spre deosebire de cei care'l voteaza pe Basescu care sint niste prosti. In viziunea Simonei.
Lucru care ti'a scapat. Presupun ca in cazul tau simtul dreptatii este hipertrofiat lateral.


Hopa, ai dreptate, mi-a scapat ceva, dar nu ce crezi tu.

Daca Simona ar afirma ca votantii lui Basescu sint prosti, eu nu ii dau dreptate.
Chestie pe care cred ca am demonstrat-o chiar si aici, pe DC.

Insa, din promptitudinea cu care mi-ai sevit replica, sa inteleg ca tu ii dai dreptate lui Muffin, atunci cind eticheteaza dupa plac pe orice user care nu-i impartaseste optiunea de vot?
Daca-i "de-a ta", merge?



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
sa inteleg ca


Nu!

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Mianna, nici eu nu mor de dragul lui Dinescu cel de azi, nu-i urmaresc emisiunea cu Tanase, dar nici ce-au facut aia, cu aratatul lui Dinescu cu degetul nu mi se pare OK. Asta cu "infierarea dusmanului poporului" ar trebui sa ramina in manualele de istorie.

Da' hai sa vorbim despre altceva.

Mai tii tu minte cind ne intrebam ce va fi dupa? Tu ziceai ca Base o sa le mai arate pisica anticipatelor parlamentarilor, eu ziceam ca foarte probabil, desi si mai probabil e ca, daca iese Base, sa nu mai fie cazul, ca se vor mai "reaseza" nitel "majoritatile"?

Uite, un amanunt care mi-a scapat, si l-am gasit aici: http://romaniadeieri.blogspot.com/2009/11/cum-vad-eu-situatia-politica.html si aici: http://lacoltulstrazii.wordpress.com/2009/11/06/sa-mai-numaram-o-data-parlamentarii/

S-ar putea ca, chiar daca iese (dar nu iese! :), Basescu sa nu se grabeasca cu dizolvarea parlamentului.
Pentru simplul motiv ca, in momentul de fata, PD-L-ul are cam 40% in parlament (cu ce-au avut, cu ce-au mai transferat/cumparat, cu oastea de strinsura, etc), ori, la niste noi alegeri, in acest moment, nu ar sari peste 30%.
Asadar, s-ar putea ca lui Base sa-i convina mai mult ce are acum decit ce ar avea dupa niste alegeri anticipate in primavara.

Uite, la aspectul asta nu ma gindisem...

Ma rog, daca iese. (Da' nu iese! :)))


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui iileana
sa inteleg ca


Nu!

Come to The Dark Side ... we have cookies!



[Emoticon rasuflind usurat].
Ma speriasem.
Stiam, in principiu, ca "nu", dar, pentru o clipa...


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

E de rau: nici macar dictatura nu mai functioneaza in tara asta! ()



Capcaune nu mai rade! Nu'ti mai aduci aminte de vremurile de teroare cand ingrozita de regimul Basescu doamna Tariceanu se ducea dupa paine insotita de toata coloana oficiala SPP. In ultima vreme nici n'a mai avut curaj sa iasa din casa sa'si faca buletinul. A venit politia la ea si i'a facut poze.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Interesant ce scrie aici:http://www.cotidianul.ro/basescu_nu_poate_dizolva_parlamentul-102783.html.
Ce parere aveti?
Daca il refuza parlamentarii si pe Negoita si daca iese Basescu Presedinte,acesta va putea sa dizolve Parlamentul?
Daca da, ma duc la vot si pun unde trebe stampiluta,.

Mergi la inceput