Guvernul Croitoru a cazut ... what is next?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Muffin, astept sa ma etichetezi nitel si pe mine. Io ce-s?



Tu esti o persoana educata si inteligenta. Spre deosebire de cei care'l voteaza pe Basescu care sint niste prosti. In viziunea Simonei.
Lucru care ti'a scapat. Presupun ca in cazul tau simtul dreptatii este hipertrofiat lateral.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Am sa va amintesc doar ca Dinescu ceruse microfonul pentru un drept la replica.

Am sa va amintesc ca un miting electoral nu este un talk show la care se poate cere drept la replica.

Asa e.
Un miting electoral este locul unde oferim multimii "prada". In care preparam tinte vii.
Huo, Dinescu. Sho pe el.

Zi-mi si mie, ce treaba avura aia sa-l aminteasca in discursurile lor?

Indiferent ce ar fi spus Dinescu la microfon, Basescu ar fi fost in cistig.
http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/ce-ar-fi-spus-dinescu-la-mitingul-lui-basescu-13007.html





Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Muffin, astept sa ma etichetezi nitel si pe mine. Io ce-s?



Tu esti o persoana educata si inteligenta. Spre deosebire de cei care'l voteaza pe Basescu care sint niste prosti. In viziunea Simonei.
Lucru care ti'a scapat. Presupun ca in cazul tau simtul dreptatii este hipertrofiat lateral.

Come to The Dark Side ... we have cookies!



Bun.
Va rog sa nu o votati nici pe Simona.


In rest, aprecierile sint, precum foarte bine stii, reciproce.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

In treacat fie spus, de cand Dinescu si-a pierdut butoaiele in instanta se pare ca intr-adevar ii lipsesc niste doage. Omul a devenit cam confuz in ultima vreme.


Faptul ca a cerut drept la replica e dovada ca e "cam confuz"?

In ce sens "confuz"? E de rau sau de bine?

Fa un efort, si imagineaza-ti urmatoarea secventa: un Dinescu sta in fata unei scene, unde un Basescu si un interlop local (fie el primar, pedelist) isi bat joc de el . Tu, in locul lui Dinescu, nu te-ai confuza? Deloc, deloc?

Stii ce-a declarat primarul Craiovei dupa miting? Ia de aici o mostra de satisfactie a unui derbedeu.


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ce pot sa declar dupa umilinta suferita de Dinescu? sa le fie rusine, si lui Solomon si lui Basescu pentru comportamentul fata de poet. O marlanie ce inca nu si-a gasit egalul, in campania asta!
Muffin, cam sari parleazul cu banuielile tale, pana una-alta n-am citit-o pe Sirimie sa ne spuna: votati Geoana! si nici pe copiloi, si daca ar fi asa, care e problema? Si nu mi-a placut nici cum tii tu socoteala orelor "suplimentare", pe ale tale le deconteaza PD-L-ul?
Iileana, mi-ai luat-o inainte cu Orban, fix asa vroiam sa scriu si eu, nu trebuie votat el, ci Antonescu...intradevar a fost un lucru urat, dar constat ca pe masura ce ziua alegerilor se apropie, calmul si stapanirea de sine pierd teren. Nu ca i-as gasi vreo scuza, Doamne fereste, noi, votantii PNL trebuie sa fim fermi in a sanctiona iute greselile din partid, votantii stimabilului Basescu sunt obligati sa-l scoata fara pete, curat murdar, coane Fanica!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Era sa uit sa va dau prima veste buna a acestei campanii.
Trage sa moara!
Trage sa moara ziarul Ziua care de maine devine primul cotidian care apare 4 zile pe saptamana desfintandu'si editia de luni. Refuzata de Vantu, cloaca unde activau unii dintre cei mai odiosi turnatori ai securitatii - Rosca Stanescu si Balaceanu Stolnici intra in agonie.
Se pregateste pentru inchidere Noua Romanie Mare (nu nu nu e vorba de Revista 22 cum a numit'o astazi Crin Antonescu) - Cotidianul

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Asta e Romania lui Basescu:
Dinescu, cersind drept la replica de la www.evz.ro/articole/detalii-articol/872893/quotDati-le-un-sprit-aratati-le-de-ce-merita-Basescu-inca-un-mandat-/" target="_blank">unu ca asta.

Sa traiti bine!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
In ce sens "confuz"? E de rau sau de bine?

Chiar foarte confuz. Omul isi imagina ca se afla in continuare pe platoul realitatea tv.

E de rau: nici macar dictatura nu mai functioneaza in tara asta! ()
In ce dictatura de pe Terra, de azi sau de altadata, ai auzit tu ca un opozant sa se urce nestingherit pe scena langa seful suprem? Ba sa-l mai si bata pe umar? Unde-s aghiotantii? Unde-s garzile pretoriene? Halal dictatura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
pana una-alta n-am citit-o pe Sirimie sa ne spuna: votati Geoana!

Asa-i! N-o sa-l dea in vecii vecilor pe Calin pentru Mircea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid


in comparatie cu Lucian Croitoru, Negoita e o solutie infinit mai proasta.

Croitoru si Negoita, dincolo de faptul ca sint amindoi oameni de casa ai PD-L, sint practic exact acelasi lucru privind din singura perspectiva relevanta in situatia de fata: Nu au sustinerea majoritatii parlamentare!
A, si mai au ceva in comun: au fost desemnati cu cinism, stiindu-se foarte bine, din start, ca nu vor reusi.


Si-nca o chestie, ca-mi sta pe suflet.
Citat:
citat din mesajul lui viviana

Dar, de departe gestul cel mai josnic a fost facut de PNL prin motiunea de cenzura. In momentul acela l-am asemuit cu un sacal care incepe sa manance dintr-un muribund. Iar euforia lor si betia succesului a fost atat de mare ca m-a scarbit complet.


Ca interlocutor lipsit de credibilitate si care uzeaza de lozinci ce ma aflu, dupa cum m-a calificat Viviana mai de mult, probabil ca ar fi mai sigur pentru mine daca as uza doar de citate.

Despre care-i treaba presedinte-parlament-desemnare premier, am dat deja citatul aici.

Despre in ce masura initierea unei motiuni de cenzura impotriva unui guvern este un act josnic de sacal mizerabil sau o cale strict constitutionala de control a parlamentului asupra guvernului, ar mai fi ceva citate de dat, tot din cartea D-lui Boc, de la capitolul "Modalitati de actiune si control ale Legislativului
asupra Executivului īn sistemul constitutional romānesc".

Prefer insa sa zic ceva cu cuvintele mele: Oameni buni, intr-un stat ce se pretinde democrat, atunci cind trece o motiune de cenzura a parlamentului si guvernul pica, iar partidul al carui guvern era ala nu reuseste nicicum sa mai fie acceptat in vreo majoritate parlamentara, ei bine, partidul respectiv se duce nitel in opozitie.
Ca asa e regula jocului!!! Partidele mai stau si-n opozitie, nu moare nimeni din asta intr-o democratie reala.
Cramponarea de putere a PD-L-ului&Basescu la care asistam in aceste zile este impotriva oricaror uzante democratice.

In treacat fie spus, eu una ma mir cum oameni altminteri educati si inteligenti tin mortis sa predea 100% tara in miinile unui singur om.





Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput