*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1AN! LMA! (82)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Oti, uite c-am luat-o si eu Ieri nu m-am putut ridica din pat decat sa ma duc sa vomit la baie, a fost teribil, cu febra, voma, diaree......uuuufff, n-am mai experimentat asa ceva in viata mea. A trebuit s-o chem pe mama sa le faca de mancare la fete si ceaiuri, sa ma ajute si pe mine, ca sotul nu dadea randament cu zapacitele pe cap. Plus ca asta mica inca cu diaree ieri, de a trebuit spalat dupa ea o masina de haine, saltele, pat Asta noapte n-am dormit mai mult de 3 ore, Cati s-a foit toata noaptea, iar pe mine m-a durut capul ingrozitor.
In fine, astazi am fost ceva mai bine, iar acum spre seara chiar am mancat binisor si m-am putut ocupa de fete. Pe Cati am infundat-o de orez/banana/branza de vaci/furazolidon/ceai de menta incat n-a mai facut kk de ieri dupa amiaza Nici nu prea a mancat, ce-i drept. Insa am fost fericita ca a acceptat lichide foarte bine si nu s-a dezhidratat. Deci suntem pe drumul cel bun, sper sa n-o dea in constipatie Oricum, cea mai mare suferinta a ei a fost lipsa laptelui din meniu Nici in seara asta nu-i dau ca mi-e frica, poate de maine daca scaunul va fi ok.

Fetele, multumim pentru gandurile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Laura sanatate multa!

Anca noi bem tot nan 1+.

Bertha sa nu te certi prea mult cu copiii pe telefon. Cat despre asistente....

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Noi aseara am chefuit la o nunta. Piciul l-am lasat la soacra, am stat cam stresata, dar s-au inteles de minune. Totul a fost ok. Cel mai important, a dormit destul de bine noaptea.
Azi s-a destrabalat si piciul meu cu un colt de paine pt prima oara. S-a mozolit tot pe fata. Un dulce.
Intrebare: voi cum le mai dati fructele - bacati, mananca singuri direct din fruct, amestecate cu altceva si pasate?Imi aste cam greu ca nu stiu cum sa i le fac. Daca i le dau bucatele nu mananca decat cateva bucuti.Pasate nu la mai vrea, parca isi face scarba singur.

Pup fetele!

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Gynie, banana o papa direct din coaja, musca din ea. Cand o vede, bate din palme, ii place mult.
Ii mai dau bucata mare de para in manuta daca e mai moale si musca din ea. Cu marul inca se ineaca, asa ca-l dau pe razatoare si apoi il amestec cu diverse, sau chiar simplu. In rest, le cam pasez sau le tai bucatele mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Carmen, vreau si eu la discoteca.Pot sa zic ca te invidiez.

anca, eu orezul cu lapte, sau grisul cu lapte il combin cu mar copt, sau para coapta, sau dovleac copt.Mananca David de nu are aer. Iar seara incerc pe cat posibil sa ii dau sa pape in timp ce mancam si noi, si mereu ii dau de la mine din farfurie (fie pun mancarea lui la mine in farfurie, fie am si niste legume fierte pe care i le dau, cum zicea si Corina) si este foarte incantat.

bertha, uufffffffff.Ce urata poveste cu analizele Ioanei.Sa stapanesti mult si bine telefonul.

lauramiron, sanatate multa.De ce nu-i dai lui Cati lapte special impotriva diareiei?Au si cei de la humana, si cei de la milupa.Stiu ca ea nu mai era pe formula, dar decat de loc, mai bine din asta.

ginye, eu ii dau lui David fructele intregi, curatate de coaja.Cand se satura le arunca pe jos.Mananca mai bine din ele daca sunt intregi, decat daca sunt bucati.Doar daca ii dau avocado il pasez, fiindca daca il dau ca atare mananca doar jumatate de portie, adica un sfert.

_

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Povestea povestilor

6 luni si 10 zile,68 de cm si 8100 gr. 8 luni, 74 de cm si 9100gr. 9 luni, 75 de cm si 9300gr.10 luni, 76 de cm si 9700gr. 11 luni, 76 de cm si 1100 gr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Cristian cel nazdravan/Ce urca scari pana-n tavan

Chiar ca de atunci nu ne-a mai zis nimic Steliana de strumfi.

Eu m-am chinuit sa le obisnuiesc sa se trezeasca la 6 si s-au trezit fetele, dupa ora veche evident . Asa ca mai stau putin pe acasa pana se deschide gradinita Anei.

Laura, bine ca sunteti pe trecute. E cam imposibil sa nu luam si noi daca-s transmisibile, ca doar cine are grija de ei. E bine ca a acceptat Cati mancarea de regim. Poate azi veti fi toate in forma.
Eu la salteaua Elisei cearceaf impermeabil, cea de la patul mare are husa. La cel al Anei tot caut, tare mi-e ca intr-o buna zi face in pat.
Monicabo, si ale mele se cearta pe jucarii mai nou si mai sunt si geloase. Elisa bazaie daca o iau pe Ana in brate, Ana o muta pe Elisa ca sa stea ea langa mine.Viitorul suna bine

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Cristian de Spiridusul !

Si de la noi o felie de . Astazi face Iulia 11 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

LA MULTI ANI Cristian de Spiridus!!!
Sa cresti mare si sa fi sanatos si tot ce e rau sa te ocoleasca!
Steliana sa-ti traiasca puiutii si sa te bucuri de ei!

poze

"Oamenii s-ar putea sa nu-si aminteasca exact ceea ce ai facut sau ceea ce ai spus, dar intotdeauna isi vor aminti cum i-ai facut sa se simta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

CRISTIAN sa cresti mare, voinic si sanatos!

Steliana sa-ti traiasca nazdravanul!

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Laura Malinas

Fluturasha sa-ti traiasca printesa!

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput