Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

http://www.realitatea.net/antonescu--vazandu-l-pe-basescu--incep-sa-apreciez-ca-in-90-iliescu-nu-a-pus-armata-sa-ne-impuste_649332.html
Cat pe aici sa cad de pe scaun:Iliescu aparator al constitutionalismului,Iliescu cel calm care nu a bagat armata in Piata Universitatii in 90 ,incep sa cred ca minerii nu au existat in realitate sau ,daca au existat,au fost intr-adevar oamenii aia de bine care au venit sa planteze flori in Bucuresti.
Cu cat antonescu vorbeste mai putin,cu atat sansele lui de a intra in turul doi cresc.Opriti-l din vorbit si poate se intampla o minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Privind obiectiv, n-are cum tatuca sa fie omul de bine. Scarba pe care o am pentru Iliescu depaseste cu mult munca unui vidanjor. Antonescu facea bine sa taca. E adevarat ca nu stim cum ar fi reactionat Basescu atunci, mineri, tancuri, bate, dar, nu-l indrituie pe Crin sa faca presupuneri.
Nu am ce comenta mai mult, restul tamane cum am spus, Basescu isi face o campanie agresiva pe banii statului. Si pe ura contra Parlamentului. Nu-i normal la cap, eu asa cred.
Dar cu madam' Udrea: "noi suntem urmasii lui Traian. Traian Basescu!"
ce ziceti? Poate ea e urmasa sau vb lui Dinescu, a incurcat borcanele, ii face niste urmasi lui Traian...Traian Basescu.
Ca sa nu mai zic de Boc, care ia biciul si face spume la gura: "incepem de la Parlament si mergem in jos!" Care jos, d-le Boc? Mai jos de tine nu exista.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-radio_tv-6362014-crin-antonescu-ion-iliescu-este-apreciat-pentru-anii-90-nu-pus-armata-impuste-oameni-piata-universitatii.htm

scuze, nush cum s-a intamplat ca a ajuns un mesaj de la clubul scutecelor aici. am sters.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

...si iata cum a cazut guvernul:
http://ziua.net/display.php?data=2009-10-28&id=260909

Poate chiar credeati in fraudarea alegerilor cu autobuzul...
Orice petarda lansata, imediat inghitita. Mai ales daca pe ea se scrie "Basescu".



RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Nu stiu cine este dl.Seitan, nu stiu nici pt. ce Minister este propus, dar vreau sa cunosc persoana ABJECTA, care la comisie a intrebat daca se stie ce inseamna acest cuvant.
Am prins acest fragment de stire si m-am revoltat, mai ales cand dl. Seitan cu o demnitate care ii face ciinste a dat si explicatiile.

Cum poti sa pui o astfel de intrebare privind numele de familie pe care il primesti prin nastere fara sa ai nicio contributie?
Sunt atat de revoltata incat nu pot sa spun decat atat:
-D-le Seitan,va doresc prezenta in guvern atata timp, incat acei nemernici fara de respect pt. numele mostenit, sa simta pe pielea lor semnificatia(asa cum cu delicateta le-ati dat-o)pe propria piele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Nu stiu cine este dl.Seitan, nu stiu nici pt. ce Minister este propus, dar vreau sa cunosc persoana ABJECTA, care la comisie a intrebat daca se stie ce inseamna acest cuvant.
Am prins acest fragment de stire si m-am revoltat, mai ales cand dl. Seitan cu o demnitate care ii face ciinste a dat si explicatiile.

Cum poti sa pui o astfel de intrebare privind numele de familie pe care il primesti prin nastere fara sa ai nicio contributie?
Sunt atat de revoltata incat nu pot sa spun decat atat:
-D-le Seitan,va doresc prezenta in guvern atata timp, incat acei nemernici fara de respect pt. numele mostenit, sa simta pe pielea lor semnificatia(asa cum cu delicateta le-ati dat-o)pe propria piele!


Ai fost la fel de suparata cand in numele lui Orban s-a inlocuit cu nesimtire b-ul cu g? Cred ca pot sa-ti spun si numele faptasei, Udrea iti suna cunoscut?


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Uite ce este Ingrid, aici nu a fost vorba de confuzie,ci de o interventie descalificabila pe care poate o inteleg f. bine persoanele cu nume de familie care i-a pus in situatii nedorite la scoala sau mai tarziu.
Este o interventie incalificabila,cu premeditare si fara nicio scuza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Uite ce este Ingrid, aici nu a fost vorba de confuzie,ci de o interventie descalificabila pe care poate o inteleg f. bine persoanele cu nume de familie care i-a pus in situatii nedorite la scoala sau mai tarziu.
Este o interventie incalificabila,cu premeditare si fara nicio scuza!


Nici in exemplul meu n-a fost nici o confuzie. Presupunand ca te cheama Tula, ce-ai zice daca ti-ar inlocui intentionat cineva litera T cu P? Intr-un act oficial? De cateva ori?
Atat am avut de spus.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

oricine castiga trebuie sa faca multe, prea multe, compromisuri care ne vor afecta pe noi.
O sa fie la fel ca si pana acuma: rau.

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi
www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Uite ce este Ingrid, aici nu a fost vorba de confuzie,ci de o interventie descalificabila pe care poate o inteleg f. bine persoanele cu nume de familie care i-a pus in situatii nedorite la scoala sau mai tarziu.
Este o interventie incalificabila,cu premeditare si fara nicio scuza!


Nici in exemplul meu n-a fost nici o confuzie. Presupunand ca te cheama Tula, ce-ai zice daca ti-ar inlocui intentionat cineva litera T cu P? Intr-un act oficial? De cateva ori?
Atat am avut de spus.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues





Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput