Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

pe mine ma convinsese Basescu ca poate dizolva parlamentul pe 7 decembrie

l-am crezut si eu o data ....

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

101, www.realitatea.net/gigi-becali--romanii-sa-nu-l-mai-voteze-pe-diavol_642976.html" target="_blank">102, ...

Am doua vesti pentru tine, una buna si una rea.


- Cea buna e ca am ris. Uite asa: . Ai, ca de obicei, haz.

- Cea rea e ca nu ai logica. (Ceea ce nu-ti sta in fire. Xeno, tu esti OK? :( )

Am sa incerc sa-ti explic:
Grupul 1-100, cunoscut si sub numele de "intelectualii lui Crin" este constituit din personalitati cunoscute ale societatii romanesti, care au dat cu subsemnatu' la www.sprijinpentrucrin.ro/declaratie-apel/" target="_blank">Declaratia apel:

"Examinând cu atentie profilul si programele candidatilor la alegerile prezidentiale din 2009, consideram ca, dintre acestia, cel mai apropiat de exigentele unui presedinte de tip european pentru România este Crin Antonescu.

Este un om tânar, cu experienta în politica si administratie, care si-a pastrat statutul de om liber de orice servitute si care s-a consacrat politicii în sensul elevat al slujirii binelui comun.

Inteligent, cultivat, onest si consecvent în atitudine si în actiune, el poate reprezenta un factor de reunificare a societatii românesti, marcata de dezbinare, confuzie si neputinta.

Credem ca, în ciuda tuturor dificultatilor carora va trebui sa le facem fata, el poate câstiga alegerile prezidentiale din toamna.(...)"

De la prima publicare a listei, ea a crescut in dimensiuni. O gasesti aici: www.sprijinpentrucrin.ro/grupuri/grupul-de-sprijin-crin-antonescu/" target="_blank">grupul de sprijin. Probabil ca pozitiile 101 si 102, de care rizi tu, sint ocupate de Doina Cornea si Lucia Hossu-Longin. Sau poate de Stefan Agopian, nu mai tin minte ordinea cronologica a inscrierii.
Retine, acestia sint doar sustinatorii care "au un nume" ca, altfel, lista ar fi www.sprijinpentrucrin.ro/grupuri/sustinatori/" target="_blank">mai lunga.


Domnii Gigi Becali si Mircea Badea isi afirma nu sprijinul pentru Crin, deci nu pot fi inclusi in categoria descrisa anterior, ci lipsa de sprijin pentru Basescu. Si convingerea ca e o idee extrem de rea si periculoasa ca acesta sa fie ales. Ei pot fi asadar inscrisi nu in acea multime selecta de 100, ci in cea, mult mai ampla, a celor 65-70% din electorii romani care intentioneaza sa nu il voteze pe Dl. Basescu. Asa ca numerele lor de ordine sint, in realitate, 4.000.001 si 4.000.002, si nu cele mentionate de tine.

Ai inteles? Sau sa mai incerc o data? :)



Edit: cit despre filmulet...
Probabil ca ai avut aceeasi reactie de satisfactie ca atunci cind ne-o zis Base de referendum. "Hi hi, mama, ce le-a facut-o, smecherul. Ce daca nu-i corect, bine ca le-a tras-o". Reactie de galeria lui hai rapidu', cind jucatorul marcheaza dintr-o pozitie limpede de ofsaid, nesemnalizata insa de arbitru.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Noroc ca-i veti acorda voi sansa de a o mai aprofunda putin inca 5 ani.



A zis ca va www.hotnews.ro/stiri-politic-6299689-traian-basescu-vad-croitoru-premier-3-ani-daca-nu-mai-sunt-ales-decembrie-imi-doresc-mai-plec-mare.htm" target="_blank"> pleca pe mare


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Chiar acum, pe-o Antena, tineau lectii de Constitutie, ghici cine... ...pam, pam... Floriana Jucan si cu Elan!
El, in calitate de om de afaceri desigur, explica boborului de ce nu, nu, nu, Base si Croitoru si de ce da ailalti!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

O www.hotnews.ro/stiri-opinii-6304727-pnl-crin-antonescu-deriva-liberala-mihail-neamtu.htm" target="_blank">radiografie a PNL urmata de eviscerarea lui Crin.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Xeno, am citit si sunt perfect de acord.
Intr-adevar toata atitudinea PNL este nu numai naucitoare ci si aiuritoare.
Si imi pare cu atat mai rau cu cat eu sunt PNL-ista cu state vechi, cam de prin 90, - iar azi nu as mai putea pune stampila pe PNL sau Antonescu

Am citit si lista cu cei 100 intelectuali. Imi pare rau ca sefii de campanie ai lui Antonescu au mers pe aceiasi cale pe care a parcurs-o Basescu acum 5 ani. Deja treaba cu intelectualii s-a erodat si nu mai prezinta acelasi interes pentru marele public.

Si mai imi pare rau ca eu am ajuns sa cred ca pentru situatia economica de azi a Romaniei, cel mai bun ar fi un guvern care poate imbina proiectele democrat-liberale cu cele sociale.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Nu ma pot abtine, m-a umflat si rasul...

Antena 3
Pe jumatatea stanga a ecranului se deruleaza emisiunea obsinuita.
Jumatatea din dreapta a ecranului este impartita in 2:
in partea de sus imagini live de pe aeroportul Baneasa
in partea de jos imagini live din fata Parlamentului

Pentru o secunda am fost usor nedumerita: ce om important asteapta antenele? Obama?

Ma uit pe scroll. E scris cu litere mari:

Johannis vine la Bucuresti.

Cand zicea cineva ca media te ridica si tot ea te omoara bine zicea.
Cred ca Antonescu isi musca degetele pe la Cluj.
Nu de alta dar Geoana, nu mai devreme de azi dimineata, i-a batut obrazul Crinului ca i l-a furat pe Johannis.
E ca intr-un proces de divort cand sotii se cearta pe pudel.

Dincolo de pe scarile teatrului Odeon, lansandu-si candidatura, Vadim latra si o improasca pe Dorina Lazar, cu cele mai abjecte invective. Ea ii spusese doar ca azi dimineata teatrul Odeon are spectacol, si il indrumase catre alte teatre (Bulandra si comedie) dar EL Vadim aoclo a vrut!
Si stiti cine este de vina? BASESCU.

Vosganian: a facut la Cluj bancuri cu Basescu pe care l-a comparat cu un varcolac
Orban: In viata de apoi Basescu va avea nevoie de brevet ca sa vasleasca in cazanul cu smoala.
Crin: cheama romanii la revolutia bunului simt.

Rad, incontinuu...

Oamenii astia, au intrat in campanie si tocmai si-au lansat platforma program: INJURATURA.

Cand 2 se cearta al treilea castiga.




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Dincolo de pe scarile teatrului Odeon, lansandu-si candidatura, Vadim latra si o improasca pe Dorina Lazar, cu cele mai abjecte invective. Ea ii spusese doar ca azi dimineata teatrul Odeon are spectacol, si il indrumase catre alte teatre (Bulandra si comedie) dar EL Vadim aoclo a vrut!
Si stiti cine este de vina? BASESCU.

N-ai prins cireasa de pe tortul din fata teatrului Odeon.
Vadim a citit o fituica pe care a intitulat-o adevaratul sondaj de opinie. Conform acesteia (fituica), pe primul loc este (de ce va mai mirati?) Vadim cu 29%, urmat de Geoana cu 23% si abia apoi Basescu cu 18%. (Ileana, pe Crin nici nu s-a mai obosit sa-l treaca in sondaj )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Si daca asa, pe ultima suta de metri, primarul Sibiului si-ar anunta candidatura pt prezidentiale? Ei, ce ziceti de asta?

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

, ba de zis i-a zis pe toti, Capcaune, l-am auzit eu, pina la Kelemen Hunor i-a insirat; Crin era pe 4, da' nu mai tin minte cifrele...


Cit despre articol, ar fi si mai misto daca ne-am putea astepta de la distinsul analist sa ne ofere analize asemanatoare si pentru restul partidelor.
Din pacate, dat fiind afilierea D-lui Neamtu, vom avea de asteptat mult si bine.

Xeno, hai ca m-am prins ce faci aici.
e foarte important pentru voi sa intre Geoana in turul 2, este? Disperare mare...
Numa' ca vezi ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca. De tot!
Dar, poate, nici nu ti-ar veni prea greu, dat fiind ca te-ai obisnuit, de 9 luni, cu gustul...

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput