Fulgusori de nov-dec 2009 (130)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimieata si de la mine


si eu am dormit bine, pana acum vreo 30 de min...ca de atunci citesc din urma...am vazut ca vb de prajituri ..asa ca ma bag sa fac si eu o tarta cu banane ..sper sa-mi iasa
In rest...sunt asa...putin dezamagita, imi e tare frica ca nu terminam in casa ce ne-am propus pana saptamana viitoare pe miercuri, joi..ca sa ma apuc sa fac ceva ordine..sa pregatesc casa...ca de azi in 2 saptamani...sunt la Tg Mures
Sper din inima sa reusim...desi...

Lidia da...2 saptamani mai sunt...abia astept...chiar..sa intru apoi sa-mi schimb si semnatura
Cat despre analizele tale si vizitele ce va trebui sa le faci la Fundeni, stiu ca va fi greu, dar gandeste-te ca macar ai o optiune, o posibilitate. Hai, curaj, va fi bine!

RamonaC am cumparat ieri un kg de gutui....azi neaparat fac 2 linguri de dulceata..ca si mor de pofta

Betty iti tin pumnii pt azi la control si pt miercuri la eco. Si ai luat doar 10 Kg???????? Eu 18 pana acum o saptamana...am cantar acasa dar sincer nu indraznesc sa ma urc pe el

Miany

sa-ti traiasca minunea, ai un copil extraordinar. Inca de 1000 de ori felicitari!

Acum o sa intru sa schimb si eu semnatura

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


35+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 3 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Cory B, eu spun, ca si fetele, sa asculti doctorita... eu am avut asa scurgeri a doua zi dupa control pe masa ( in prima zi au fost roz ... si facusem control pt ca avusesem cu o zi inainte tot roz) totul va fi ok... dar in patut... sa sufli in iaurt. Poate e de la un efort ceva.... dar cu o zi inainte... si daca nici nu e abundenta.... cu atat mai linistita sa fii


32+ AMR 8 sap Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Laurairina, nu stiu unde umbla fetele astea... dar poate ar trebui sa strigam mai tare... ca ma ingrijoreaza. Iar chestia cu buoiul... nici nu vreau sa cred ca au scos capacul ele... eu stiam ca e sigilat.

Pirelia, poate de la oboseala au fost durerile... asteptam vesti bune

Ramona c, cica in ziua in care e sfintita biserica e voie la ortodocsi sa intre si femeile in altar

Camy, ai grija cu oboseala... si spor la treaba


32+ AMR 8 sap Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Neata buna

Camy, Ramona C nu imi vine sa cred ca mai aveti asa putin.ce repede trece timpul.

Miany e superb David.Sa pape bine sa creasca mare si sa plece cu mami acasa.

Lidia, si eu fac injectii, nu e usor dar uite ca mai am putin.o sa reusesti si tu.curaj

33+ Matei Constantin
roxyaly-poze
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

Buna dimieata si de la mine
In rest...sunt asa...putin dezamagita, imi e tare frica ca nu terminam in casa ce ne-am propus pana saptamana viitoare pe miercuri, joi..ca sa ma apuc sa fac ceva ordine..sa pregatesc casa...ca de azi in 2 saptamani...sunt la Tg Mures
Sper din inima sa reusim...desi...


Eu zic ca veti reusi. Si chiar daca nu o fi sa fie pana joi, pana te intorci tu de la Tg Mures cu Flavius o sa fie luna si bec la tine acasa. Daca nu o sa-l tii pe Pustache acolo toata saptamana cu voi .

Citat:

RamonaC am cumparat ieri un kg de gutui....azi neaparat fac 2 linguri de dulceata..ca si mor de pofta


Sa imi zici si mie cum se face, ca vreau sa-mi iau si eu zilele astea, si nu am de gand sa o las pe soacra-mea sa mi-o strice si pe asta.

Ramona,
37+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

am schimbat si noi semnatura


Pirelia iti tin pumnii pt azi la control...sigur Oana este bine, poate te-a durut de la oboseala

RamonaC mai...nu vreau eu sa plec la Tg Mures pana nu e totul gata, pt ca apoi nu are cine sa faca...Pustache va face in felul lui...asa cum mie nu-mi place...si doar o sa reuseasca sa am enerveze ...si apoi sa vezi ce-l las eu chel de tot....offfffffffff...deja am draci de acum...cred ca saptamana viitoare o sa fiu foc si para
Dulceata...eu iau retetele de pe net ...ca mama mea nu a fost niciodata vreo gospodina extraordinara, de fapt sincer nu cred ca a facut vreo dulceata in viata ei...asa ca eu tot ce am invatat in materie de bucatarie, a fost de pe net....

Si acum cobor sa cumpar ce-mi trebuie pt tarta ca mor de pofta imediat...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


36+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 2 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

ROXYALY ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Buna fetelor
In weekendul asta doar v-am citit,nu m-am invrednicit sa si scriu.Dar ma iertati voi.Nu prea am stat in casa,ne-am plimbat ,un pic la Sinaia si in rest pe aici pe plan local asa ca seara am cam picat de somn.

Mi-a parut tare bine sa le vad pe Simina si Maya in poze.Sunt doua dulcici.Sper sa vina curand acasa.

La fel de mult m-am bucurat cand l-am vazut pe David,puiul drag al lui Miany,un dulce si un scump .O sa treaca repede saptamana asta si veniti repede acasa la voi.

Ralia imi pare rau ca ai ajuns la urgente si ca ai ars burtica.Nu il afecteaza pe bb, stai linistita.

Laurairina si eu mananc dulciuri in fiecare zi ,nu stiu de ce nu ma pot abtine deloc.Asa ca mi-e tare frica de cantar,l-am si pitit .

Lidia suntem alaturi de tine,esti foarte puternica si ai sa treci peste toate obstacolele.
Fain ca vei fi nasa.

Lylyana sper sa fuga cat mai repede raceala aia si sa ai rezultate bune la analize.

Miramar asta da viata

CoryB daca e scurt colul trebuie sa stai in pat.
Daca nasti inainte de 37 sapt,copilul e prematur si nu are plamanii complet dezvoltati,de aceea se fac daca mai e timp injectii de maturare a acestora.Nu cred ca dupa 34s cate ai tu,e mai bine sau mai rau sa nasti intr-o anumita saptamana.Orice zi in care sta bebe la caldurica este importanta.Riscuri nu mai exista doar dupa ce ajunge sarcina la termen.

Pirelia bafta la medic,sunt sigura ca Oana e bine.Si te rog fugi de langa butoi,nimeni nu are voie in el.

Pe Lumi nici eu nu am mai indraznit sa o sun,dar abia astept sa intre sa ne spuna ca sunt bine si sa ne arate printesica.

RamoC bravo mami,acum e la termen Dominic.Pupam burtica sa nu mai doara.

Monis zici ca nu o dai la nimeni pe mami asa ca nu o mai cer si eu desi tare as mai manca niste praji delicioase cum spui tu .Dar sunt bune si virtual.

Simonette ce faci?Ce face Luca?

DianaR sa ai mult spor la treburi,dar stii tu,nu te obosi prea tare ca se ocupa doi pitici de asta cand or veni de la gradi.

pentru toate fetele.

_
Ramona,mami deStefita (20.11.2006) si 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Stephy, te invidiez ca stai la munteee,asa as fi vrut si eu o gura de aer curat si o priveliste cu creste de munteee, o plimbarica pe poteci de munte..
..bine, ai sa imi raspunzi ca si eu stau la mare..si o am in fata ochilor zi de zi..

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 36+ Mara Teodora
AMR 4 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Stephy, te invidiez ca stai la munteee,asa as fi vrut si eu o gura de aer curat si o priveliste cu creste de munteee, o plimbarica pe poteci de munte..
..bine, ai sa imi raspunzi ca si eu stau la mare..si o am in fata ochilor zi de zi..

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 36+ Mara Teodora
AMR 4 saptamani !!
poze


Si eu va invidiez pe amandoua si mai sunt convinsa ca nu sunt singura. Dar cel mai tare te invidiez pe tine, ca eu is moarta dupa mare, plaja, soare...as sta ca o leguma toata ziua pe plaja si ca o broasca in apa . Eu is mai tuciurie de felul meu, dar daca apuc la mare zici ca-s tiganca sau negresa in toata regula. Cu greu ma mai dezlipesti de pe plaja.

Ramona,
37+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput