Fulgusori de nov-dec 2009 (130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Beiii...am si eu o intrebare..unde umbla Ancutza, Krelia, Dana.n, Andrecluj, Tinonino, Edelya, Dientuze, Ramonika, Adriana, sii muuuuulte muulte altele????

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 36+ Mara Teodora
AMR 4 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

HELP!Fetele, careva a avut vreo scurgere maro-bej, putina cantitativ??? Am avut aseara putin si sunt panicata. am vb cu dr mea care a zis sa iau mai mult no-spa si sa stau lini in pat. Si ca asta e cel mai probabil rezultatul unor contractii, din cauza colulul meu care e cam scrut. Offff...n-am inchis un ochi, de grija. Ma simt bine, nu a dureri dar mi-e frica cu scurgerea asta. Si mai am o nelamurire, cand se considera ca ia trecut de alea 8 luni cand nu e bine sa nasti? La cate sapt? sunt ametita acum sa mai calculez.Va pup 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

am uitat sa va spun: a fost ieri la Cotroceni si am trecut burticutza prin altar!
a fost prima oara in viata mea cand am trecut printr-un altar! si am primit de la parinte si o iconita pt bebelina!
sa nu va inchipuiti ca nu am fost in nebunia de dimineata, am fost mai pe seara, iar pt ca aveam buticutza la purtator am trecut direct in fata (dar nu am cerut eu, ci SPP m-a luat cand m-a vazut la rand), ...sotiorul meu e satul de cate sfintiri a vazut, dar a avut si el prioritate ca era din breasla bisericii, a aratat legitimatia si a mers cu mine... e un avantaj sa fii si gravidutza.. cred ca o sa imi lipseasca alintaturile astea nevinovate



oli 29 + Ana Theodosia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Lidia, felicitari si sa va traiasca finii! cat despre tratament, vei gasi sigur forta si curajul sa il faci cand va veni timpul
Ralia, tu chiar ai avut curaj sa mergi la Cotroceni, eu chiar ma uitam ieri la ce aglomeratie e acolo si nici prin ruptu capului nu mi-ar fi trecut sa ma duc sa ma inghesui..
Cory, daca doctorita ta a zis repaos si no spa si a trecut scurgerea, tre sa o asculti, zic eu..Doar daca nu ai incredere in ea..sa incerci si la alt doctor Degeaba ne dam noi cu parerea..Daca reapare fugi la cabinet, daca nu , stai linistita si asculta de doctor!
Dankutza, asta inseamna ca eu's defecta de la inceputu sarcinii???
Miramar, te-ai scos...vezi sa nu crape babele de invidie ca tu forumesti si ele muncesc

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 36+ Mara Teodora
AMR 4 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

am avut curaj caci eram co sotul meu si stiam ca daca va fi nebunie, va intra sotul cu legitimatia, dar a fost ok,, erau grupuri grupuri de cate 15 oameni.. nebunia a fost cat a fost PF Daniel si presedintele, ori eu am fost pe la 19 aseara.. in plus sotul meu facuse reportajul dimineata, asa ca era ca de al casei, ca sa zic asa.. avea acreditarea la el..
dar recomand oricui are ocazia sa participe la o sfintire, mai catre sfarstitul ei.. sa mearga sa vada altarul.. e bine pt suflet..

oli 29 + Ana Theodosia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cory_B

HELP!

Fetele, careva a avut vreo scurgere maro-bej, putina cantitativ??? Am avut aseara putin si sunt panicata. am vb cu dr mea care a zis sa iau mai mult no-spa si sa stau lini in pat. Si ca asta e cel mai probabil rezultatul unor contractii, din cauza colulul meu care e cam scrut. Offff...n-am inchis un ochi, de grija. Ma simt bine, nu a dureri dar mi-e frica cu scurgerea asta. Si mai am o nelamurire, cand se considera ca ia trecut de alea 8 luni cand nu e bine sa nasti? La cate sapt? sunt ametita acum sa mai calculez.

Va pup

34+


vineri nopatea m-am internat la urgenta, cu dureri de ovare.. in fine sunt ok, dar era o fata acolo in salon cu mine care avea ce ai si tu, i se desprinsese placenta.. i-au facut o injectie (nu stiu sa spun ce fel de injectie), dra a doua zi dimineata, pt ca era ok, nu avea dureri si nici sangerari nu mai avea, au externat-o..
asa ca eu zic sa stai linistita si sa asculti dr.. si repaos la pat..
sanatate multa!

oli 29 + Ana Theodosia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cory_B

HELP!

Fetele, careva a avut vreo scurgere maro-bej, putina cantitativ??? Am avut aseara putin si sunt panicata. am vb cu dr mea care a zis sa iau mai mult no-spa si sa stau lini in pat. Si ca asta e cel mai probabil rezultatul unor contractii, din cauza colulul meu care e cam scrut. Offff...n-am inchis un ochi, de grija. Ma simt bine, nu a dureri dar mi-e frica cu scurgerea asta. Si mai am o nelamurire, cand se considera ca ia trecut de alea 8 luni cand nu e bine sa nasti? La cate sapt? sunt ametita acum sa mai calculez.

Va pup

34+


Imi dau si eu cu parerea . Scurgerea aia daca e maronie si mai ales putina nu e de ingrijorat. Faptul ca e maronie dovedeste ca e mai veche, de 1zi - 2 paote, cine stie ce efort ai fi facut si acuma se elimina. Si dr ta te-a sfatuit bine, sa stai in pat cat mai mult. Daca insa se schimba culoarea in roz, rosu...atunci o suni sau te prezinti direct la ea sau la spital.
Si cu nascutul ala la 8 luni....vezi bine ca Miany si Simina si Lumi au bebei sanatosi si frumosi. Nu e de speriat deloc. Daca vrea sa vina...eu zic ca e bine si acuma, insa daca stai linistita in pat...ajungi cu bine la termen.

Ramona,
37+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

O zi buna tuturor burticilor.

Azi nu sunt deloc in cea mai buna dispozitie. Azi-noapte am avut niste dureri groaznice de burtica si abia am reusit sa ma odihnesc. Prin urmare azi merg la medicul ginecolog la ecografie. Sper sa nu fie probleme cu bebela.

Miany am vazut baietelul. Este un scumpic si cred ca si el abia asteapta sa mearga acasa, in patutul lui si, mai ales, langa mamica lui.

Simina, iti radiaza fata de fericire. Speram sa avem si niste poze mai de aproape a micutei tale.

PS.: Cine este in butoi sa iasa repede din el ca trebuie sa-l ocup eu. Asa ca usssssss, ussssssssss, e locul meu.

Viitoare mamica in culmea fericirii 32+ (30+) Oana Petra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Eu nu am stiut ca femeile au voie in altar. Chiar daca e vorba despre , stiam ca doar barbatii au privilegiul asta.

Ramona,
37+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pirelia

O zi buna tuturor burticilor.

PS.: Cine este in butoi sa iasa repede din el ca trebuie sa-l ocup eu. Asa ca usssssss, ussssssssss, e locul meu.


USSSSSSSS tu repede la gine azi si lasa butoiul. Butoiul e plin cu must si tre sa il lasam sa fermenteze vinul ca ne trebe pt botezul fulgusorilor. Asa ca, hai capul sus!!!

Ramona,
37+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput