Burtici fericite de septembrie-octombrie (219)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Mda, deci la mine e 3:30 am, am tzitzile cat capul Pamelei Anderson si tocmai ce mi-am "montat" niste protectii de silicon, ca sa fac fata cu brio. Bb Adam baga cu incredere, mai adoarme, mai papa si tot molfaie el acolo. Am reusit sa dorm de la vreo 8 la 12, apoi s-a trezit bb si ne-am intretinut amandoi si mi-a sarit somnul si am facut un dus mai lung. Acum abia astept sa ajung in pat, ca dorm pe mine.

De dimineata am fost la un curs de alaptare si a fost tare bine sa imi reamintesc una-alta, acum, la cald . Chestia interesanta e ca zicea moasa ca bb suge de minim 6-8h/24h si ca tot ce iese e refacut de organism pt tura urmatoare. In plus, zicea ca nici nu trebuie sa ii cantarim zilnic (cred ca s-ar fi crucit daca i-as fi zis ce populara e in RO proba suptului), ca un bb alaptat are un ritm propriu, cel mai adesea impus genetic. Sunt cateva semne mari ca bb se satura: uda minim 6-7 scutece pe zi, e multumit si nu mai plescaie/deschide gura in cautare de papa, creste in greutate (la cantarirea saptamanala). A fost interesant sa mi se reaminteasca une;e chestii esentiale, ca aveam tendinta sa o iau pe ulei .

No, fug in pat ca e 4am si dorm pe mine. Sa vad cat ma lasa Adam sa dorm acum ca a adormit fericit dupa 2 papici mari de laptic ;)

Povestim maine


"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
moni_iulia deci poimaine mergi la control? Hai ca nu-i asa departe

Nu-i asa?
Deci sigur puiul meu nu vine pe 9 ca e deja ora20 si mie mi s-a prezis un travaliu de 12ore.
Daca nu sunteti foarte active s-ar putea insa sa apuc sfarsitul cap 219 spre luni dimineata.
Stati linistite ca nu plec fara galerie. Poate doar daca raman ultima burtoasa,dar mai e si Andra asa ca se exclude si varianta asta.Eu inca mizez pe punctualitatea fiului meuprecis seamana cu tati.

Iulia 39+ cu "Tudorita Mihaita"
Romania- The land of choice
Poze
AMR 3 ZILE





Si eu acuma ma gandeam ca n-a zis bine Nela in 10 octombrie pentru mine, ca ar fi trebuit sa ma doara cate ceva si eu parca sunt mai bine decat dimineata, nu ma mai doare nimic

Desi eu chiar am crezut ca va fi maine, ca sotul e de servici de maine dimi pana poimaine dimi si nu poate fugi deloc de acolo, nici un minut si ai mei merg maine la o nunta de zi . Eram convinsa ca maine mi se intampla minunea .

38+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes

Mda, deci la mine e 3:30 am, am tzitzile cat capul Pamelei Anderson si tocmai ce mi-am "montat" niste protectii de silicon, ca sa fac fata cu brio. Bb Adam baga cu incredere, mai adoarme, mai papa si tot molfaie el acolo. Am reusit sa dorm de la vreo 8 la 12, apoi s-a trezit bb si ne-am intretinut amandoi si mi-a sarit somnul si am facut un dus mai lung. Acum abia astept sa ajung in pat, ca dorm pe mine.

De dimineata am fost la un curs de alaptare si a fost tare bine sa imi reamintesc una-alta, acum, la cald . Chestia interesanta e ca zicea moasa ca bb suge de minim 6-8h/24h si ca tot ce iese e refacut de organism pt tura urmatoare. In plus, zicea ca nici nu trebuie sa ii cantarim zilnic (cred ca s-ar fi crucit daca i-as fi zis ce populara e in RO proba suptului), ca un bb alaptat are un ritm propriu, cel mai adesea impus genetic. Sunt cateva semne mari ca bb se satura: uda minim 6-7 scutece pe zi, e multumit si nu mai plescaie/deschide gura in cautare de papa, creste in greutate (la cantarirea saptamanala). A fost interesant sa mi se reaminteasca une;e chestii esentiale, ca aveam tendinta sa o iau pe ulei .

No, fug in pat ca e 4am si dorm pe mine. Sa vad cat ma lasa Adam sa dorm acum ca a adormit fericit dupa 2 papici mari de laptic ;)

Povestim maine


"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009


deci nici nu mai compari cu sanii Pamelei, ci cu capul ei

Si deja o luai pe ulei din cauza forumului "romanesc". Sper ca ti-a intrat bine in cap ce ti-au spus acolo, cat sa faci fata si sa dai si aici sfaturi cand ne invadeaza si pe noi "romanii" binevoitori, care nu pot lasa lauzele in pace cu baby blues-ul lor, trebuie sa-l adanceasca spunandu-le ca nu au lapte bun sau destul .

Ma bucur mult ca esti acolo, in civilizatie, si ca totusi nu ne uiti si ai grija si de noi cu sfaturile tale!

Pupam Adam cel mancacios

38+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Dar ce e cu linistea asta?
Felicitari uve pt dovlecica ta si tie x-ggg pt dovlecel! Sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei.
Hai titi ca o sa nasti si tu usor!
Dana, data de 10 pt un dovlecel de nota 10.
Am venit si noi de la o plimbare lunga de 2 ore, am papat si acum facem nani ca nu aveam rabare ca sa facem si baita. Se pare ca o sa sarim peste in seara asta doar daca il apuca colicii si se trezeste.
Vreau sa le recomad gravidutelor sa se odihneasa cat pot ele de mult pt ca dupa o sa urmeze o perioada cand o sa fiti zombie. La fel si dupa ce nasteti, cum doarme bebe dormiti si voi.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Raluk, nu cred ca e o regula sa te doara ceva inainte. Eu nu am avut niciun semn dubios inainte asa ca nu se stie cand te apuca.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

diamar pai uite ca voi dupa o plimbare dormiti bine si mami poate intra pe net, deci mai este o speranta, nu e chiar asa de rau...

Ai dreptate, daca se rupe apa, aia nu cred ca da semne, doar nasterea clasica, cu contractii cu o zi inainte, la 30 de minute sa zic, e cea pe care o poti prevedea.

38+ Alex - cumparaturi bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Buna seara fetelor,
Sunt si eu o prospata mamica(pentru a doua oara), a unei superbe printese , venita cu o intrziere de 13 zile, si v-am urmarit din umbra , suntei niste scumpe si imi sunteti tare dragi.Imi place optimismul si faptul ca sunteti o odisee plina de viata.Sper sa ne primiti si pe noi in grupul vostru fain.

Mami de printesa Iulia-decembrie 2003 si bebe Alexandra Isabella.-(05-09-2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

FELICITARI DRAGA uve_got_mail!!!!!!!!!!!

pupici multi printesei!


Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

Doamne ajuta ramo!...




Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Uve sa-ti traiasca printesa ,sa fie sanatoasa si tu la fel,
Titi nastere usoara ,cred ca acum iti tii puiutul in brate
Nastere usoara tuturor fetelor si sa va fie sanatosi copilasii celor care ati depasit deja hopul,

Din cand in cand este bine sa te opresti din urmarirea fericirii si sa te multumesti sa fi fericit – Guillaume Apoillnaire

Mergi la inceput