Fulgusori de nov-dec 2009 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b


eu as asculta ginecologul....parerea mea

33+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
http://www.petitieonline.ro/petitie-p47134046.html
AMR 7 SAPTAMANI


asa o sa fac

Lavi, 35+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 5 saptamani!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
RamonaC, cum o sa nasti? Natural? Parca vad ca la cat de cuminte ai stat o sa nasti pe la 41 de saptamani


Da...am vb cu gine si a zis ca o sa mergem pe nastere naturala ca e pacat sa mai fac inca o taietura. Inecrcam asa si sper sa si reusesc. Sa stii ca m-am gandit si eu intr-o zi, sau mai multe...daca ar fi sa trec cu o zi de DPN...cred ca in genunchi l-as implora pe gine sa-mi induca nasterea, sau as apela la toate metodele care se zice ca o induc. Nu as rezista, dupa ce de la 10 sapt tot de iminenta de avort am fost suspecta, dupa aceea nastere prematura....si acuma sa depasesc termenul...cred ca as fi ceva de neimaginat .

Ramona,
36+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
RamonaC, cum o sa nasti? Natural? Parca vad ca la cat de cuminte ai stat o sa nasti pe la 41 de saptamani

Stephy, un pupic de dimineata de la mine!



Asa,asa incurajeaz-o si tu ca zicea ea intr-o zi ca i se face colul de 7 (nu stiu daca s-a gandit la mm sau cm) la cat a stat in pat si mai naste...atunci...

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Shtephy deci doar 2 luni jumate?? Si eu ziceam ca daca e 6 luni cum zic astia la descriere..e putin, dar mai stateam inca pe ganduri. Pai pt atata timp nu imi permit sa investesc 300 lei in ea. Atunci mai raman doar la masa de infasat pe care o sa o pun pe comoda si gata.
Merci de raspuns....desi stiu ca m-ai mai sfatuit candva in legtura cu asta, dar atunci nu stiam pana la cate luni ati folosit-o voi.

Ramona,
36+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
eu cand merg la doctor ma cantareste si nu zice nik...ca el saracutu nu stie ca eu am plecat de la 51 de kg si am luat 15..Isi imagineaza ca am plecat de la mai multe kg si am luat mai putine..si eu ma fac ca omit sa prezint aspectul astaa..ca nu am chef de mustruluiala


Citat:

Gata, mi-am crapilit si eu micul dejun in fata calculatorului, spre disperarea sotului, care incearca sa ma dezvete sa mananc pe unde apuc..Bine, azi nu m-a vazut, dar sigur gaseste el vreo firmitura care sa ma dea de gol




_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
RamonaC, cum o sa nasti? Natural? Parca vad ca la cat de cuminte ai stat o sa nasti pe la 41 de saptamani

Stephy, un pupic de dimineata de la mine!



Asa,asa incurajeaz-o si tu ca zicea ea intr-o zi ca i se face colul de 7 (nu stiu daca s-a gandit la mm sau cm) la cat a stat in pat si mai naste...atunci...

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+


Atunci cand am scris de "7" sincer nici eu nu am stiu ce sa pun dupa, mm sau cm... Ca mm mi s-a parut putin, iar cm..mi s-a parut exagerat. Ma gandeam ca ala de 7cm e deja ca si o puta crescuta in interior ... Is dusa rau cu pluta, nu mai cititi si voi toate porcariile mele .

Ramona,
36+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Da ,Ramo,cadita e destul de mica din pacate sau asa a fost a mea.Acum am si imaginea clara a nepotelului care abia abia mai incape in ea.Dar iti mai zic ceva, ce a mai aparut acum pe piata nu am mai studiat deci nu stiu daca sunt excat ca cea pe care am avut-o eu.Daca o vezi in magazin iti dai seama oricum,asa din poze pe net,mai greu.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata

Shtephy, nu am fentat raceala. Ai mai luat ceva in afara de lapte, ceai, lamaie si miere?

Lili 35 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot
Ma gandeam ca ala de 7cm e deja ca si o puta crescuta in interior ... Is dusa rau cu pluta, nu mai cititi si voi toate porcariile mele .



Ba citim,citim ca ne hlizim rau si nu de porcariile tale,ci de glumitele tale.

Ne binedispui de multe ori,asa ca

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata fetili
sunt acasa, nu-s la munci, ca nu l-am sunat pe sef aseara, ci azi dimineata. si nu mi-a raspuns el acum. insa nu ma supar.
azi noapte am dormit cam prost, plus ca mi amortesc toate, desi ma tot sucesc de pe o parte pe alta... si in plus de asta ma dor si salele destul de tare...
is cam fara chef, nu va suparati ca nu insist cu mesajele... deocamdata.

Mergi la inceput