Fulgusori de nov-dec 2009 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Niatza!

Bai m-ati zapacit cu ceaiul de zmeur...ala nu cumva e bun pt inainte de nastere ca declanseaza contractiile???? Ca am citit si la Monis si la RamonaC ca beau de asta....

PROASPATA PROPRIETAREASAAA


Eu am citit despre el ca pregateste organismul/uterul pentru un travaliu mai usor. Si ca se poate bea de prin sapt 34-35 cate 2 cani pe zi. Eu abia azi dimi mi-am adus aminte de el (ca nu mai aveam altul care sa-mi placa) si am zis ca o sa-l beau si eu pana ii termin punga soacra-mii .

Ramona,
36+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neata fetele

dau si eu o stiu ca dimineata dar asa as baga una ce-mi face mie fimiu asta

azi imi vine socrela

33+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
http://www.petitieonline.ro/petitie-p47134046.html
AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Niatzaa!

Bai m-ati zapacit cu ceaiul de zmeur...ala nu cumva e bun pt inainte de nastere ca declanseaza contractiile???? Ca am citit si la Monis si la RamonaC ca beau de asta....

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 35+ Mara Teodora
AMR 5 saptamani !!
poze


nu stiam nimik de chestia asta! sa va Zik faza...medicul de fam imi zice sa iau calciu lactic si ginecologul zice sa nu iau ca normal se da calciu lactic sa iti provoace travaliu....voi ce ati face in locul meu?

Lavi, 35+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 5 saptamani!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

RamoC cadita aia cu suport eu am folosit-o max 2 luni,dar a fost practica ,ca si masuta de infasat si depozitat diverse pe cele 2 rafturi(asa a fost a mea.avea 2 rafturi,apoi cadita si peste, masa de infasat).Asa am folosit-o pana ne-am mutat din Sinaia si nu am mai carat-o cu noi.Deci mai mult mi-a fost utila ca masa de infasat.E drept ca si alea 2 luni a fost aur pentru ca nu stateam aplecata deloc.Acum o foloseste nepotelul ,are 2 luni jumate si abia mai incape in ea.Daca se impinge cu piciorusele nu mai are loc in cadita .
Daca ai pe sa pui o cadita mai mare astfel incat sa nu stai aplecata,cred ca e mai bine asa.Si desigur si o saltea de schimbat pusa la o inaltime de la care sa nu te apleci deloc.

PS scuze de exprimarea din mesajul asta,nu-s in stare de mai mult.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salutare! Am votat si eu subiectul!

Multumesc fetelor ptr voturi sunteti extraordinare!

Lavi eu as asculta de ginecolog, stie el mai bine ce zice. Al meu mi-a dat Ca cu Mg, dar la mine e a treia sarcina, am alaptat mai bine de 4 ani ceva carente sigur sunt. Oricum Ca da contractii dar Mg relaxeaza uterul deci intr-un fel se anuleaza reciproc efectele pe musculatura uterina.

Cami, mai un pic! Las ca vine bebe, ce fain!!!

RamonaC, cum o sa nasti? Natural? Parca vad ca la cat de cuminte ai stat o sa nasti pe la 41 de saptamani

Stephy, un pupic de dimineata de la mine!

Simonette,

Merg la treaba ca soacra-mea saraca munceste si eu scriu la calculator, nici chiar asa!

Pupici!


Participam la concursul klorane: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">dn1 si 2

Diana(34+), Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ramonika, sper ca nu te-a prins sefu tau azi la telefon sa te duci la munci... ..si nu te mai gandi la cearta de ieri!

Miramar, welcome to the club, adica a celor in prenatal, sa treaca si raul si sa te auzim cum te plictisesti de zor acasuca!

Camy, sa pui poze cu noua freza...cu care vrei sa il impresionezi pe Flavius Cand spuneai de iepurasul primit eu ma gandeam la de ala de plus, da vad ca e unu in carne si oaseO pozica cu el, ceva......Unde il tineti??nu face peste tot in casa, nu va roade pe acolo tamplaria??
Vad ca si sotiorul tau mai calca..asa trebuie sa ii educam, nu???

Pirelia, eu cand merg la doctor ma cantareste si nu zice nik...ca el saracutu nu stie ca eu am plecat de la 51 de kg si am luat 15..Isi imagineaza ca am plecat de la mai multe kg si am luat mai putine..si eu ma fac ca omit sa prezint aspectul astaa..ca nu am chef de mustruluiala

Ionela
, bafta la examen..daca tot ai pierdut atatea wee cu cursul asta, macar sa dai si examenul si sa il iei, ca pacat de efortul facut Sa intelegem ca nu au mai fost scurgeri roz, nu?

Monis, vad ca ai ocolit clubul cucuvelelor de noapte..si ai intrat in cel al cucuvelilor de zorii zilei Somnic usor, sa recuperezi orele pierdute.

FDaniela, am admirat si eu cu ochii cat cepele ce hainute frumoase ai luat pt printesa ta si camera ei... foarte frumoaseeee!

Simonette, iti urez un wee usor, chiar daca ai multe programari! Sa nu te suprasoliciti cu masajele alea..ca tre sa ai grija si de cel mic din burtica , nu?

Edelya, felicitari pt noua saptamana inceputa!

Gata, mi-am crapilit si eu micul dejun in fata calculatorului, spre disperarea sotului, care incearca sa ma dezvete sa mananc pe unde apuc..Bine, azi nu m-a vazut, dar sigur gaseste el vreo firmitura care sa ma dea de gol

Astept sa vad ce se mai barfeste pe acilea





PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 35+ Mara Teodora
AMR 5 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga
nu stiam nimik de chestia asta! sa va Zik faza...medicul de fam imi zice sa iau calciu lactic si ginecologul zice sa nu iau ca normal se da calciu lactic sa iti provoace travaliu....voi ce ati face in locul meu?


Si eu am fost in aceeasi situatie. Stii ca am tot plans pe aici ca ma dor si mi se incelsteaza cateodata oasele maxilarului, imi pacane mai tare incheieturile de la picioare si astea is clar semne ca e lipsa de calciu. Bebe ma seaca de tot. Dr de familie mi-a zis sa iau Calciu lactic din luna a 7-a, gine..mi-a zis sa raman doar la Centrum Materna ca si ala are calciu destul si sa nu avem alte surprize. EL mi-a recomadat sa iau calciu dupa ce nasc sa imi refac si eu rexervele, ca altfel la contrcatiile mele nu e de bine deloc.
Am decis sa merg pe mana ginecologului... si uite-ma la 36 s si 5 zile si pana la 38 cu siguranta tot pe capul vostru pe forum o sa stau.

Ramona,
36+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Lavi as asculta ginecologul,pe medicul de familie nu-l bag in seama niciodata sau ma rog,dupa ce mai am o parere.Eu iau CalCVita la sfatul ginecologului.

Laurairina si de la noi.Si eu vroiam sa va intreb de ceaiul asta de zmeur ca habar nu am cu ce se mananca/bea.

Raluca sa-ti fie de bine berea.Si socrela care vine azi incarcata cu de toate sper.
Daca vorbesti cu Mari ,o pupam si pe ea si pe Maya si ne gandim la ele .Sper sa vina repede acasa.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

ok fetele! multzam fain Ramoc, shtephy si Diana R

Lavi, 35+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 5 saptamani!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Niatzaa!

Bai m-ati zapacit cu ceaiul de zmeur...ala nu cumva e bun pt inainte de nastere ca declanseaza contractiile???? Ca am citit si la Monis si la RamonaC ca beau de asta....

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 35+ Mara Teodora
AMR 5 saptamani !!
poze


nu stiam nimik de chestia asta! sa va Zik faza...medicul de fam imi zice sa iau calciu lactic si ginecologul zice sa nu iau ca normal se da calciu lactic sa iti provoace travaliu....voi ce ati face in locul meu?



eu as asculta ginecologul....parerea mea

33+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
http://www.petitieonline.ro/petitie-p47134046.html
AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput