Fulgusori de nov-dec 2009 (128)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Referitor la cadite de baie, noi o sa luam o cadita de aia simpla si un suport separat, dar care sa se potriveasca, impreuna fac undeva la 130 ron sau poate mai mult, depinde de unde o sa luam..Ca nu vreau sa stau aplecata in caz ca o sa am cezariana..asta imi lipseste

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 35+ Mara Teodora
AMR 5 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Neata

Shtephy, nu am fentat raceala. Ai mai luat ceva in afara de lapte, ceai, lamaie si miere?

Lili 35 cu Alexandru

Neata.
Imi pare rau.
Eu nu am luat altceva,dar sunt fete care au facut recent tratamente(e mult spus) si sigur iti vor spune ce a functionat la ele.


_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ramonika, bine ca ai scapat de sef!! Apropo, te-ai reapucat de gimnastica de cand te-ai mutat din nou acasa? ca te aud de amorteli si dureri de sale..

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 35+ Mara Teodora
AMR 5 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Ramonika.Eu m-am obisnuit cu durerile de sale.
Iti trece repede stare asta,da?

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Da ,Ramo,cadita e destul de mica din pacate sau asa a fost a mea.Acum am si imaginea clara a nepotelului care abia abia mai incape in ea.Dar iti mai zic ceva, ce a mai aparut acum pe piata nu am mai studiat deci nu stiu daca sunt excat ca cea pe care am avut-o eu.Daca o vezi in magazin iti dai seama oricum,asa din poze pe net,mai greu.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+


Si astea ce le-am vazut eu si pe net, si in magazine (doar 2) erau micute tare la interior. Plus ca nu am vazut sa fie fara formele acelea la interior, care mie mi se par incomode tare. Iar ca sa iau doar suportul acela si sa schimb eu cadita nu stiu daca se potriveste si nu m-as plimba prin oras cu suportul dupa mine sa caut cadita sa se potriveasca. Nah gata...am lamurit-o si cu asta...
Acuma sa trec linistita la cautat de carucioare, adica vizionat pe net, ca bani ciuciu.

Ramona,
36+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Referitor la cadite de baie, noi o sa luam o cadita de aia simpla si un suport separat, dar care sa se potriveasca, impreuna fac undeva la 130 ron sau poate mai mult, depinde de unde o sa luam..Ca nu vreau sa stau aplecata in caz ca o sa am cezariana..asta imi lipseste

E super ideea,nu am stiut ca exista suport separat.
E greu sa te apleci dupa orice fel de nastere din pacate.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuza_zuzi spune:

Neata tuturor!
Nu servim cafea, dar am "lins" doua iaurtele mici la care am scapat muulte cereale. Si acum ne hidratam, schimbam apa in piscinuta fetitei [:))].

De bioritmul mamei care influenteaza programul bebelului am auzit si eu, asa ca...somnic cat se poate si calme. Oricum primele luni vom fi .

Vreau si eu cadita cu suport metalic, dar n-am gasit decat micuta si scumpa. Sotzu zice ca e moft, dar conteaza sa nu stai aplecata la baita. Dupa ce ca ne doare spatele de la atatea kg in plus, nici un mic confort sa nu meritam?

Suportul de bebe pt cadita am inteles ca e ok cel din prosop care se introduce intr-o cadita fara forme. Au la Jane, vreo 80 ron ...

O zi usora la servici sau odihna maxima mamicilor de acasa!


33 bebelinda Andrada Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rony spune:



Buna,

Mie mi-a recomadat paracetamol ginecologul si a zis sa iau si sa ma tratez ca este mai rau daca persist cu raceala si-l afecteaza si pe bebe!

Multa sanatate!
Eu am acum alta pr de ieri mi s-au umflat mainile si picioarele ; insa mainile ma deranjeaza rau de tot cred ca retin multa apa nu cred ca exista tratament pentru asta , dar daca aveti idei nu ma ocoliti

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Neata

Shtephy, nu am fentat raceala. Ai mai luat ceva in afara de lapte, ceai, lamaie si miere?

Lili 35 cu Alexandru

Neata.
Imi pare rau.
Eu nu am luat altceva,dar sunt fete care au facut recent tratamente(e mult spus) si sigur iti vor spune ce a functionat la ele.


_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Zuza-zuzi, poa sa zica sotu ca e un moft..da nu e de ajuns ca o sarcina intreaga am carat dupa noi kg in plus, dupa nastere ori suntem taiate sus, ori jos..si e nasol de aplecat, unde mai pui ca oricum o sa avem bb dupa noi in brate nonstop..deci macar la baita sa nu imi spetesc spatele
Stephy,RamonaC sa stiti ca mai la toate magazinele pt copilasi au si suporturi separate si cadite separate si probati acolo pe loc care cadita cu ce suport se potriveste!! Sau chiar producatorii fac caditele si suporturile a.i sa se potriveasca, dar se vand separat. Si ca pret ajungi net sub 150ron, fata de masuta cu cadita care e pe la 300ron. Eu asa intentionez sa imi iau..

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 35+ Mara Teodora
AMR 5 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuza_zuzi spune:

Pai de acum...ne cam umflam, balonase vom fi.
Si eu am avut pb cu verigheta, abia azi dimi m-am gandit sa o dau jos...nu va inchipuiti ce m-am chinuit, sapun, crema, apa rece...ooofff aproape ca mi-am facut rana. O voi purta ca medalion pana incape din nou pe carnacior.

Dar eu continui sa beau apa 3 litri pe zi

33 bebelinda Andrada Ioana

Mergi la inceput