Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(81)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Uite ca am aparut si noi acu la spartul targului ca tot ne certa Ilinca ca am disparut. Am citit din urma si ca vad: A NASCUT MARIANA si DISPUTE pe forum.Credeti-ma a fost o coincidenta ca am intrat acu!

In primul rand urez bun venit micutei MAYA si recuperare rapida MARIANA!!!

Multumesc fetelor care ne-au urat acu cateva zile La multi ani si uram si noi La Multi ani Sarbatoritilor.

Apropo, si eu sunt nascuta tot pe 25 octombrie dar cu doi ani mai devreme ILINCA



Magdy, de Gabriel mititel (05.03.2009) si Theodora ingeras dragalas.
Cei trei Palmieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ooo, magdy, Ziua Armatei si tu? Dar tu faci o varsta rotunda, heheee, ce frumos...parca ieri ma imbatam si io la 30 de ani! (glumesc, exagerez, nu m-am imbatat...numa m-am pilit)
Gata, merg la culcare linistita, daca ati ascultat ordinul lu' dna colonel (Doamne, Anca, si tu-i canti colinde? Io de cand s-a nascut ii trag cu "jingle bells" si alte cele, daca supersitia ar fi adevarata ar trebui sa fiu plina de bube pe kur! Da' ce sa fac daca alte cantece nu stiam, in afara de rockereli?:)) Acum m-an mai specializat, ii cand "shade ratza pe butoi". Dar cel mai mult ii place aia cu "one little, two little, three little indians", doar ce zic "one" si deja casca gura pana la urechi de ras)
Noapteee bunaaa (numa sa nu fie buna ca aia de ieri, cred ca m-a supt de vreo 7 ori)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
5luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

noapte buna


aaaaaaa





Damian Codrut Andrei, bebe de Lysbeth

Alexandru, bebe de Alex2alex

Petru si Nicolae, bebelusi de andreeeea

la multi ani si sanatate !!!!!


Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Motivarea absentei: nu ca m-ar fi suparat cineva de pe forum dar am avut probleme.
Prin august a angajat barbati-miu inca un macelar pt ca crezuse el va fi mai bine in 4(cu barbati-miu cu tot)decat in 3 si se va reduce din timpul muncii. Intre timp ce se gandi-se el, ca ar avea timp sa faca si o scoala de locotenenti pt pompieri. Adaug: este pompier voluntar si a facut deja acu 2 ani scoala de adjudant.
Revin la macelari. August a decurs cum a decurs, dar vine septembrie si odata cu el si necazurile. Il suna intr-o seara un client pe sot si spune ca macelarul cel nou ii scoate vorbe cum ca la noi este prea mult stres, ca seful este nervos s;a;m;d. A doua zi il ia "sefu" la intrebari pe idiot si ce credeti, tot el cu clanta mare cum ca aici nu ar fi atmosfera buna si ca nu vine cu placere la munca. Un putzoi de 19 ani!!!
Colac peste pupaza demisioneaza unul din ceilalti macelari(mai tarziu aflam ca tot din acuza acestui idiot) si ca sa fie totul bine si frumos una dintre vanzatoare este gravida. Pe de o parte m-am bucurat pt biata fata, ca na nu-i poti interzice sa faca copii, dar a picat intr-un moment in care chiar nu era nevoie. Dupa doua zile isi da demisia si idiotul. Asa ca ramane barbati-miu cu un singur om. De scoala nici nu se mai punea problema, asa ca a facut o depresie severa. Dr ia dat niste medicamente ffff puternice ca nici in picioare nu putea sa stea dar sa mai si munceasca. Am incercat sa fiu alaturi de el asa cum am putut si sa incerc sa-l fac sa renunte la pastile si sa dea un anunt in ziar ca poate va gasi pe cineva. Si a gasit. Un polonez care din cate imi spune el este fff bun in meserie si se descurca nemaipomenit. Deci tot raul spre bine.
Problema este acu la magazin, pt ca in momentul in care fata asta nu va mai putea veni va trebui sa merg eu la vanzare. Intrebarea e ce fac eu cu bebe???

Magdy, de Gabriel mititel (05.03.2009) si Theodora ingeras dragalas.
Cei trei Palmieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADA1974
Mi-a fost si imi e f. folositoare cartea cu alim bebelului - ca nu prea mai stiam de la Gabi (pt cine le-a pus pe mail).



felicitari pentru fetita mare si cuminte!

poti sa imi trimiti si mie cartea pe mail? eu nu stiu parola de mail comun. adresa e danielv@ b.astral.ro (fara spatiu)

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:


Ilica as vrea eu 30. Numai ca or sa fie 34!!!


Magdy, de Gabriel mititel (05.03.2009) si Theodora ingeras dragalas.
Cei trei Palmieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Il pui pe bb sa faca reclama la carnita, ii pui friptana in mana si ii dai drumul la sonor .

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Ma duc si eu la somn linistita ca v-am recitit si v-am spus povestea.

Magdy, de Gabriel mititel (05.03.2009) si Theodora ingeras dragalas.
Cei trei Palmieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Neata!
Am intrat si eu cumva,lipsit motivat nu am avut de pe ce sa intru.
am citit doar ultimu capitol si am vazut o mare minune.............
BINE AI VENIT MAIA SA FII SANATOASA SI NECOLICOASA,MANCACIOASA.
MARIANA REFACERE USOARA, SA VA BUCURATI DE PRINTESA SI CEEA CE IMI DORESC PT MINE VA DORESC SI VOUA.
Imi pare tare rau ca eu nu am fost pe faza cand s-a produs marele eveniment...desi promisem ca nasesc..te rog sa ma ierti,.
Multi si milioane de flori pt mamica fericita.
Offffffffffff chiar sunt necajita rau ca am ratat momentu....da am pilelea de gaina si acu.
Si ma bucur ca totul e bine.
TRAIASCA MAIA SI PARINTII EI!

super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Era sa uit sa va povestesc de bb.
La 7 luni numai 7,750kg si 65cm. Un mofturos si jumatate, nu mananca decat pireuri de fructe, pe supita si carnita (apropo de ce scriai tu ANCA)nici nu pune gura. Parca le-ar simti mirosu.
Spune MAMA fff clar si merge dea busilea pe dusumea(asta apropo de articolul lui NOVUS). Ne cam chinuie dintisorii de sus dar nu se vede inca nimic.
AAAA si sa nu uit, mergem la cursuri de inot. Ii place tare mult.

Gata.
Va pup, noapte buna!

Magdy, de Gabriel mititel (05.03.2009) si Theodora ingeras dragalas.
Cei trei Palmieri

Mergi la inceput