Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mart.apr09 spune:

Ramona, gata! Scuze, suntem mai multe care intram pe userul comun si... stii cum e, ne asteptam sa fi facut alta treaba :)

...Hmm, si eu ma gandeam sa tragem prima cearta cand or ajunge copiii nostri la liceu.

Gata. Ma retrag si eu - pe seara asta. Scuze ca am scris cu userul asta, dar pana ma de-loghez si re-loghez imi oua cocosul...



Monica V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

A, si mai promit ca dupa ce aduc actele la zi (tot anul asta e vraiste) o sa incerc sa intru mai des de la biroul sotului, ca acasa nu prea cred ca o sa am timp .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Provista, totul era clar de la inceput si oricine reciteste capitolul decand era clar ca Marianei-Simina_kin i s-a rupt apa isi da seama ca nu ai niciun motiv sa-ti ceri scuze si ca atitudinea ta a fost una potrivita momentului, de incurajare; am recitit si eu pentru a fi sigura si a vedea de unde au inceput "ostilitatile": tu te intrebai unde e gigelica sa bage morcovul la inaintare (pentru ca e o traditie bine-impamantenita: nu naste nimeni fara morcovul gigelicai, sa fie clar!) si daca ai vazut ca gigelica nu apare ai bagat tu un morcov sa nu fie Simina dezamagita ca nu a avut parte de "clasica incurajare".
Pe de alta parte o inteleg si pe gigelica: a intrat emotionata si surescitata (stim toate cat de sufletista poate fi) si mai mult ca sigur nu a vazut amanuntul cu ruptul apei (pas care o data declansat duce inevitabil la nastere) si s-a shocat ca noi scoatem "agitatele" in loc sa ne rugam sa fie alarma falsa.
Eee, si de-aci s-a rostogolit bolovanul: kea a luat apararea nevinovatei provista, gigelica s-a simtit ranita si s-a retras, aris (justitiara, ca orice scorpie) a rupt pisica-n doua, pisigri vrand sa repare lucrurile a dat cu bota-n balta (of of, pisigri, ai fost ca legea lui Murphy:"se poate si mai rau!"), Kea iar s-a auto-sesizat si vrea sa ni-l rapeasca pe Cheliutzu...
Tufete, parca acum ni s-a declansat furtuna aia de hormoni cu care am tot fost amenintzate dupa nastere!! Acum cu riscul de-a-mi ridica si eu "auditoriul" in cap, voi aveati vorba asta cand erati mici si va certati si vroiati sa va impacati:"pace-pace/ intre doua dobitoace"? Ca generatia mea asa spunea si supararile se spulberau rapid.
Ar fi pacat sa aruncam in aer "cuibusorul nostru de nebunii" pe care l-am cladit cu atata truda!
Io zic sa ne concentram pe evenimentu' saptamanii: A VENIT MAYA ANDREEA!!!! Io in locul Marianei as fi foarte jignita sa vad ca am cazut pe locul 2 in detrimentul disputelor! Asta vreti? :P

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
5luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Provista, totul era clar de la inceput si oricine reciteste capitolul decand era clar ca Marianei-Simina_kin i s-a rupt apa isi da seama ca nu ai niciun motiv sa-ti ceri scuze si ca atitudinea ta a fost una potrivita momentului, de incurajare; am recitit si eu pentru a fi sigura si a vedea de unde au inceput "ostilitatile": tu te intrebai unde e gigelica sa bage morcovul la inaintare (pentru ca e o traditie bine-impamantenita: nu naste nimeni fara morcovul gigelicai, sa fie clar!) si daca ai vazut ca gigelica nu apare ai bagat tu un morcov sa nu fie Simina dezamagita ca nu a avut parte de "clasica incurajare".
Pe de alta parte o inteleg si pe gigelica: a intrat emotionata si surescitata (stim toate cat de sufletista poate fi) si mai mult ca sigur nu a vazut amanuntul cu ruptul apei (pas care o data declansat duce inevitabil la nastere) si s-a shocat ca noi scoatem "agitatele" in loc sa ne rugam sa fie alarma falsa.
Eee, si de-aci s-a rostogolit bolovanul: kea a luat apararea nevinovatei provista, gigelica s-a simtit ranita si s-a retras, aris (justitiara, ca orice scorpie) a rupt pisica-n doua, pisigri vrand sa repare lucrurile a dat cu bota-n balta (of of, pisigri, ai fost ca legea lui Murphy:"se poate si mai rau!"), Kea iar s-a auto-sesizat si vrea sa ni-l rapeasca pe Cheliutzu...
Tufete, parca acum ni s-a declansat furtuna aia de hormoni cu care am tot fost amenintzate dupa nastere!! Acum cu riscul de-a-mi ridica si eu "auditoriul" in cap, voi aveati vorba asta cand erati mici si va certati si vroiati sa va impacati:"pace-pace/ intre doua dobitoace"? Ca generatia mea asa spunea si supararile se spulberau rapid.
Ar fi pacat sa aruncam in aer "cuibusorul nostru de nebunii" pe care l-am cladit cu atata truda!
Io zic sa ne concentram pe evenimentu' saptamanii: A VENIT MAYA ANDREEA!!!! Io in locul Marianei as fi foarte jignita sa vad ca am cazut pe locul 2 in detrimentul disputelor! Asta vreti? :P

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
5luni






Esti fenomenala si bine le zici

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor



Provista, esti tare dulce


MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)


promit sa te invat cum sa bagi multe emoticoane in litere, forme etc

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

IERTARE, departe de mine intentia de a jigni pe cineva. Nu mai adaug nimic despre ce s-a discutat deja.

Simina_kin/MARIANA ca am umbrit in vreun fel momentul tau Felicitari pentru MAYA ANDREEA

IERTARE PROVISTA, KEA.

Te iubesc PISIGRI!

tuturor.

http://picasaweb.google.ro/luciapirlog/6Luni#




Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

IERTARE, departe de mine intentia de a jigni pe cineva. Nu mai adaug nimic despre ce s-a discutat deja.

Simina_kin/MARIANA ca am umbrit in vreun fel momentul tau Felicitari pentru MAYA ANDREEA

IERTARE PROVISTA, KEA.

Te iubesc PISIGRI!

tuturor.

http://picasaweb.google.ro/luciapirlog/6Luni#




Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009





Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Gata, io propun ca din acest moment sa ingropam cu totu' episoadele trecute, nici sa le mai gaseasca cineva! Vorba rumanului:"cele bune sa se-adune/ cele rele sa se spele". Cred ca a fost ceva conjuratie stelara nepotrivita (zici ca-s Netty Sandu:"a intrat Jupiter in conjunctie cu Marte"), au fost evenimente exterioare care le-a influentzat si sensibilizat pe unele dintre noi, dar eu zic ca nu e necuratu' chiar asa de negru, nimic din cele intamplate azi nu-i asa de grav sa zdruncine clubul nostru ETALON, nu? Propun ca de la 12 noaptea toate neintelegerile sa fie considerate DUSE si sa nici nu mai pomenim de ele!!
Subscrieti? Altfel nu ma pot culca linistita!
(provista si gigelica au aparut; mai ramane sa o vedem maine pe Kea; Pisigri tre sa ceara indurare sotului si sa-l roage sa mai gateasca o ciorbitza, ceva, pana vine ea sa se mai veseleasca cu noi si sa-l porcaim pe doctorul care a vrut s-o alerge prin cabinet pe Pisilinca!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
5luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Jurnal de mama: dimineata, soarele pe cer, papa bb3, papa bb1+bb2, pleaca la scoala, ma risc si sun la Simina-Mariana si iarasi am noroc, imi raspunde, vorbim, dau si niste hinturi [nu ma puteam abtine, fata voia sa doarma, dar deh, ghinion de nesansa ca mi-a raspuns tocmai mie ], va scriu bucuroasa ca MAYA respira singura, apoi, ce mi-am zis: hai ca acu pot sta linistita, ia sa termin eu spanacul spalat azi-noapte [Ayla stie de ce ], si iarasi o sa va amuz si o sa scrieti ca "doamne, pe langa muraturi, asta mai spala si spanac??? ca in secolul trecut, pe toamna? ", nu-l termin ca ma "rodea morcovul", ma intorc din nou la noi aici, o declar pe aris "a mai mandra de sub soare", reamintesc ca Maya respira singura, imi zic ca gata, sigur le-am lamurit pe toate, daca mai aveau vreo suparare/dubiu, plec linistita [SI multumita de mine] la plimbare cu bb3, ajung pe la Eroilor si skipez coloane intregi de masini ca ma racaia una bucata frumoasa si tupeista intr-un bolid Q7, alb, si mi-am zis ca pot sa o depasesc eu cu C3, rosu, fac o lectiuta la engleza cu vero [asa, ca intre doua simple vorbitoare de ro], plange bb3 inainte de somnic, ii cant silent night [tot asa, ca o simpla vorbitoare de ro], bb1+bb2 ma roaga frumos sa ii las sa puna melodia de pe net, ca doar asa o sa vada bb3 ca e in engleza si ca e frumoasa, , adormim bb3, se culca cu greu si ceilalti 2, si cand am terminat cu munca, imi deschid iar forumul ca sa ma incant inainte de culcare.

Si zbang.

Mi-a fugit ideea de somn cand vazui ce de lupte se detera cat eu am fost o simpla mama. Eeee, dar vorba criminala a lui m_monique, e mai rau la noi ca intr-o casnicie, ca aici suntem doar femei, pur si simplu criminala . Mai vine si coloneleasa sa faca ordine si disciplina, sa stie fiecare cum stam cu locurile, deci: Simina_Mariana_Maya locul 1, cele 4 mandre stau lipite, , pe locul 2, locul 3 nu se acorda, e ca la olimpiada, cand "este multi" pe un loc, urmatorul ramane gol [nu am inteles de ce], si dupa podium insirate [tot ca la olimpiada] urmam noi alea multe [cum s-ar zice "care contam" , adica din lumea ghioceilor]. Asadar, mandrele cele 4 faceti bine si reveniti-va [4 care acu-s 3, provista ] pentru ca daca doamna colonel Ilinca.M a decretat sa ne revenim, aici e ca la armata, ordinul nu se discuta, ordinul se executa!

Hai noapte buna si maine sa imi povestiti voi mie jurnalul vostru de mame.

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

e trecut de 12 subscriu


Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput