Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Hmmm, nu mai este nici un bb nascut pe 27 aprilie ? Numai Stefan al meu???
mart.apr09 - ti-am trimis PM cu datele lui Stef, cred ca nu le-ai primit, este incomplet in lista ... so, la nastere 52 cm, nota 10 si 3400 gr.
Noapte buna fetele !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

eu merg la




Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Mariana felicitari ptr nasterea fetitei tale minunate Maya. Ma rog la DD sa aiba grija de ea, de tine. Imi cer scuze daca te-am suparat.
te

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Un prim pas: a aparut Provista

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

multumesc frumos pentru raspunsuri despre incalzitul si pastratul mincarii ! nu mi-a venit pina acum ideea cu incalzit in apa sau abur, asa am de gind sa incalzesc de acum incolo

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Un prim pas: a aparut Provista

Olga, mamica lui David iepurasul


am aparut destul de tarziu in acest club, chiar daca v-am urmarit de la inceput:la odisee apoi trecerea la clubul scutecelor. am stat si am citit cele scrise pana acum(o sa mai recitesc), poate a fost o reactie a faptului acesta... nu stiu ... oricum sper din toata inima ca fetele Kea si Pisigri precum si Gigelica sa reapara pe forum si sa ne bucuram de ghiocelul fulgulez ce tocmai a venit pe lume MAYA

va pe toate

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

aleooo vedeti fetelor? carma

eu am salvat repede prima pagina intr-un .doc sa nu cumva sa o pierdem


25 martie 2009



Si eu
Edit: nici DC-ul nu merge bine fara Lucia si Pisicagri si Kea :) Provista, ma bucur ca ai reaparut!

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dragelor...cred ca luna plina nu afecteaza doar bebeii Zau, ca nu suntem copii sa ne certam ca la usa cortului. Nu cunosc motivul cauzei dar din ultimele pagini citite imi dau seama ca ceva pe cine a suparat.I-am dat PM lui Kea sa imi explice in scurte cuvinte ce si cum s-a intamplat dar vad ca sunt mai multe personaje. Hai, zau ca e pacat de tot timpul asta petrecut impreuna. Acu, nimeni nu obliga pe nimeni sa intre pe forum si sa se faca prezent, dar macar asa de cate o vizita de control. Eu asociez acest forum cu o mare familie, si accept si ideea ca intr=o familie nu toate sunt roz, dar ca in orice familie totul trece si ne asezam cu totii la masa de pranz. Ce sa mai zic...noaptea va fi un sfetnic bun...

pana in clasa intai sau pana la majorat??? Ce ziceti?


Poze Raru

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Hai ca am urmarit derularea ostilitatilor si pot sa va spun cu mana pe inima ca nu s-a intamplat nimic chiar atat de grav incat sa determine retrageri de pe forum.

Gigelica, lasa ca te stim si pentru alte chestii nu numai pentru morcovi, care oricum erau urati . Glumesc. Lasa-ne si pe noi sa facem morcovi si cupe de sampanie si care ce mai putem - intre noi fie vorba eu nu pot sa fac nimic - ca doar nu e marca inregistrata. Eu cred ca ti-a fost frica de un strat plin in care nu vei mai avea ... culoare

Kea, crezi ca te lasam sa pleci asa, cu una, cu doua????

Provista, esti tare dulce

Pisigri, bine ca ai explicat ce ai vrut sa spui. Sincer vorbind, pe mine nu m-a frapat ceea ce a observat Kea, cat expresia "s-a pisat pe ea"

Daaaaaarrrrrr, desi mai exista unele malentendus - ca mi-a placut frantuzeala lui Monvas - suntem aici sa facem schimb de experiente nu sa dezvoltam antipatii!

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

eu una nu m-am retras, dar nu am avut timp sa mai citesc din urma, asa ca....

Felicitari Maya! Sa fii sanatoasa si sa o faci fericita pe mami .

Sper ca Ayla e bine, si de altfel toate fetele.

NOUTATI: azi (la 6 luni si jumatate) Sofia are 9 kg si 71 cm . Am facut vaccinul si a fost f. cumintica. Noi papam mar+nectarina+biscuite , mai nou nu vrem sa mai papam supa si legume pasate , a mancat ieri 1/2 iaurt+ branzica de vaci (din comert-si a fost Ok), ii dau carnita de pui, i-am dat de cateva ori si de vita si 1 data 1/4 galbenus. A incepit sa se trezeasca noaptea, dar daca ii dau suzi adoarme la loc, in cel mai rau caz o pun in carucior si adoarme iar - nu vreau sa-i dau lapte sau apa ca nu vreau sa o obisnuiesc asa.

A, si ne dau dinti de jos si noua : de vreo saptamana a spart unul si azi se vedea un pic si din al doilea .

In rest, eu sunt f. ocupata: merg sa-l ajut pe sot cu actele firmei cam 4 ore/zi, apoi o iau pe Gabi de la gradi, iesim afara, iar seara cand intram: baie la fete, mancare pt fete si culcat fetele - ca acum de exemplu, apoi repede si eu la somn Mi-a fost si imi e f. folositoare cartea cu alim bebelului - ca nu prea mai stiam de la Gabi (pt cine le-a pus pe mail).

la toate fetele si toti ghiocei, si nu care cumva sa va desfiintati , ca era cineva pe aici care se ocupa cu:.


Mergi la inceput