Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici16

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui c.valy

poza inspirata de la Monica si diferenta noastra cum eram si cum suntem pentru marire dati clic pe poza fug sa ii termin tortuletul pentru maine

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Au prematurii niste trasaturi, mor de dragul lor. Va amintiti ce spuneam, da? Alea le stiu, alea le iubesc. Atata imi sunt de dragi.
Valy ce a crescut gandacelul tau. Aveti deja un an? Wow!
La multi ani Luca Daniel!

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...
Iar apoi ii voi multumi Lui Dumnezeu pentru tine si nu-i voi cere nimic altceva, decat o alta zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SoriLea


Monica, vad ca acum intri mai des, te rog sa nu uiti sa treci si fetele noi venite in lista

Puiule sa stii ca postarea cu lista e a ta, numai tu o poti edita. Daca vrei iti fac exact cu cod ce sa scrii, si iei cu copy/paste, editezi prima postare si treci. Eu ziceam ca doar daca urmatorul capitol il deschid eu pot trece, fiind postarea mea.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...
Iar apoi ii voi multumi Lui Dumnezeu pentru tine si nu-i voi cere nimic altceva, decat o alta zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui c.valy

Fetelor imi vine sa pot?nu va suparati nu?
am un gol in stomac,ma napadesc amintirile anul trecut pe vremea asta eram terminata,perfuzii,tratamente,singura in spital departe de al meu sot,imi era frica nu stiam ce este aceea o nastere prematura ma rugam sa fie totul bine,sa nu mai am contractii,sa mai stea in burtica mea macar cateva zile mai ales ca la ecco se strambau toti doctorii si nu imi ziceau nimic decat ca este ff mic abia are 1.300g ,of ce vremuri nu doresc nimanui asa frica si experienta...dar nu a fost sa fie ca la 8.20 dimineta mi sa rupt apa si finis de atunci nu mai stiu mare lucru decat ca veneau dr pe rand sa ma consulte,pe mine mai ales pe el,bataile inimii ii scadeau asa ca sa strigat pregatiti urgent sala de operatieera deja pregattita o sala pentru alt doctor si o alta pacienta zic asta ca atunci cand am ajuns o alta doamna era deja acolo...atata imi amintesc mai clar apoi iar confuz,imi amintesc iar injectia in spate chiar zambesc acuma o asistenta dotata nu gluma zice:ii vezi stai cu nasul acolo si nu te misti pana nu zic eu m-am conformat ce era sa fac si iar nu ma-i imi amintesc decat o voce de femeie e 9.40 e baiat 1.700 nu scancet,nu aratat nu nimicam ramas pe masa fara sa am curajul sa intreb nici macar daca traeste,daca e intreg...abia a 2-a zi l-am vazut doamne ce frumos era,era un zambet era asa micut,abia acum realizez ca atunci nul vedeam asa...
De aia vreau sa-i multumesc LUI D-ZEU pentru minunea vietii mele si lui Mamaie ca de acolo de sus a avut grija de el

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari




Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...
Iar apoi ii voi multumi Lui Dumnezeu pentru tine si nu-i voi cere nimic altceva, decat o alta zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Multi ani fericiti, Luca!

Iocrista, sa-ti traiasca,sa fie sanatos si papacios!!!!

Mirela n,multumesc si tie de raspuns. Ma ajuta foarte mult sa stiu ca nu e chiar anormal ce se intampla cu ea.

C.Vali , acele amintiri si clipe de cosmar nu se vor sterge niciodata,important este ca el e sanatos!

Astazi am cantarit-o pe Annabelle.....well,papase cu vreo 30-40 de min in urma....avea 2700g! Chiar daca nu e corect(pt ca papase),stiu cu siguranta ca a mai luat in greutate!!!
Am vb cu pediatra astazi,ne va vizita duminica sau luni. A spus ca multi copilasi respira asa,chiar si cei nascuti la termen. Atata timp cat starea generala e buna, cica ar fi bine....Maine sun si medicul de familie si vad cum si pe unde vb,poate mai `fac rost` de inca un pediatru!
Cu scaunul,nu stiu....astazi a facut bilute,ca oile.Cred ca e o usoara constipatie. Pediatra a zis sa ii dau Baby Drink intre mese. Ce nu inteleg eu este cum? Intre mese,ea doarme....cica nu e bine sa-i trezesti. Inainte de masa,nu i-as strica pofta de mancare...dupa masa,e satula si nu mai are chef,nici sa o fortez nu vreu,ca ori scuipa,ori regurgiteaza. Deci,CAND?

Asa ati fost si voi,sau exagerez eu?



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

La multi ani Luca!!! sa cresti mare, sanatos si sa ai parte de tot ce e bun si frumos in viata asta.
http://dl3.glitter-graphics.net/pub/1378/1378843j0nkir7nwk.gif
Valy, trimite si la noi o felie de tort
Valy ai cumparat tot magazinul, daca ai mers cu Luca sa-si aleaga jucarii?
Bine ai venit Lumi, sa-ti creasca pitica si sa aiba multa sanatate, si asa cum ti-au spus fetele, nu renuntza la alaptat, ca asta e cel mai important.Iar pt colici pune-o pe burta ta, sau pune-i un scutec cald pe burtica, ajuta mult.
Monica, e o scumpa Luana, ce mare a crescut si sta in picioare!!wowow

Azi am fost la pedi, si asa cum bine m-am gandit nu e normal ca a luat asa putin in greutate iar pt asta mi-a dat sa-i fortific laptele. Mi-a zis ca trebuie sa aiba 3 mese principale si 3-4 intre ele.
In rest e foarte bine, ceea ce ma bucura tare.
Nu mai pot scrie ca tocmai s-a trezit dinozaurul si trebuie sa ma oup de el, ca tata experimenteaza ceva

Poate revin mai incolo daca nu scriu maine, oricum nu e nimeni acum pe aici...bantui singura . buhhhhaaaaa

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

La multi ani Luca,Valy,sa iti creasca mare si sanatos si sa va ofere multe multe bucurii
Eu tot cred ca prematurii sunt cei mai iubiti,eu nu am trecut prin asta,dar am vazut-o pe Mirela cum ii luceau ochii cand isi vedea bebita ei crescand,cum nu se mai satura de povestit ce a mai facut nou,cat a mai luat in greutate,cat a mai mancat...
Mamicilor de prematuri,sa va dea DD multe multe bucurii si sa va recompenseze pentru grija si rabdarea pe care ati avut-o si mai ales sa aiba grija de bebitii vostri.
Si ma scuzati ca m-am intins atatadar simteam nevoia sa va scriu lucrurile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Luca Daniel! Sa cresti mare, sanatos, si mami si tati sa se bucure de tine. Sa fi la fel de lupatator toata viata ta!

Am mai spus eu pe aici ca, eu cred, ca noi, mamicile de prematuri avem dreptul sa fim putin mai mandre de copii nostrii decat celelelate mamici! Avem niste puiuti putin mai speciali.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Buna,tuturor.Fetele,cred ca ne-ati uitat,mi-e si rusine de cand nu am mai postat.Baietii sunt bine,doar ca ma storc de toate puterile;dar ii multumesc bunului Dumnezeu ca sunt sanatosi.

Ayla,foarte util blogul tau.L-am adaugat in listuta mea de pe blog,sper sa nu te superi.

Vali,ce m-a emotionat ultima ta postare.

Fug sa incerc sa citesc,cat de cat,din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Valy La Multi Ani sa creasca Luca mare,mare si sanatos sa-i dea D-zeu multe bucurii in viata si sa va incante numai cu minunatii.Lumi in leg.cum sa-i dai Baby Drinkul intre mese(eu asa am facut)cand se trezeste ii dai ceiutul chiar daca nu mai poti sa=i dai laptic si ea adoaqrme iar urmatoarea data cand mananca ii dai laptic atunci nu se intampla nimic daca bea numai ceai o masa si lapte nu,stai linistitaeu asa am procedat ci Ana-Maria si nu s-a intamplat nimic ba din contra la urmatoare masa manca mai bine lapticul,Joklk ma bucur sa aud ca sunteti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

MULTUMESC fetelor pentru urari

sunt franta cu toate ca petrecerea nu a fost azi decat asa in familie(noi trei),dimineata la 9.40 un mic tortulet mai degraba prajiturica ca sa o bosoleasca el,dar nu a tinut mult ca sa plictisit repede,apoi am facut o poza cu mami,am gustat putin tort si am primit un prim cadou
apoi am plecat la constanta sa luam cadoul cel mare jucaria dar...planul de acasa nu sa potrivit cu cel din targ si in loc de jucarie am venit cu o geaca de toamna-iarna si o carticica ca sa invatam fructele ca deja suntem mari,cei drept la real jucarii frumoase nu prea am gasit si ce era mai dragut trebuia sa pui urechea langa ea sa vezi ce zice... a ramas pe alta data
gata iara fug la nani ca la 7 dimineata ne da trezirea ca na baiatul si-a facut somnul

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Mergi la inceput