Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici16

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui c.valy

MULTUMESC fetelor pentru urari
sunt franta cu toate ca petrecerea nu a fost azi decat asa in familie(noi trei),dimineata la 9.40 un mic tortulet mai degraba prajiturica ca sa o bosoleasca el,dar nu a tinut mult ca sa plictisit repede,apoi am facut o poza cu mami,am gustat putin tort si am primit un prim cadou
apoi am plecat la constanta sa luam cadoul cel mare jucaria dar...planul de acasa nu sa potrivit cu cel din targ si in loc de jucarie am venit cu o geaca de toamna-iarna si o carticica ca sa invatam fructele ca deja suntem mari,cei drept la real jucarii frumoase nu prea am gasit si ce era mai dragut trebuia sa pui urechea langa ea sa vezi ce zice... a ramas pe alta data
gata iara fug la nani ca la 7 dimineata ne da trezirea ca na baiatul si-a facut somnul

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Bravo Luca, frumoasa aniversare pt ziua ta!
Valy sunteti amandoi niste frumosi.
Nu fi suparat Luca pt jucarii, stii tu, copiii cuminti primesc jucarii indiferent de ocazie.
Eu ii caut acum Luanei papusica my little baby born, ca nu are parti mici si s-ar poate juca cu ea.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

FETELE AJUTATI-O PE ALINA SA TRAIASCA !!! ARE NEVOIE URGENTA DE O OPERATIE PE CREIER LA HANNOVRA IN GERMANIA !!!

ACUM PUTETI FACE SI DONATII ONLINE ACCESAND LINK-UL DE PE BLOGUL DE MAI JOS! VA ROG OFERITI O MANA DE AJUTOR ACESTOR TINERI CARE MERITA SA ISI TRAIASCA VIATA !!!

http://alinadonescuumanitar.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika82 spune:

Buna!
La multi ani Luca!Sa cresti mare si sa fii sanatos!
Vali,ai povestit asa de frumos!Am citit cu lacrimi in ochi.Sa le dea D-zeu sanatate copiilor si noua ca sa ii putem creste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Mama ce liniste

LUCA zice:noi gata am terminat cu aniversarea in mare a fost frumos numai ca obositor,am primit cadouri multe si frumoase si ma alergat o gagica toata casa ea mergea in picioare eu in 4 labute sa vezi fugareala noroc ca-i casa mare
am mai primit o geaca de iarna de stia mami nu ii lua o jucarie,asta este ....am mai primit multe hainute,costumase,am primit un lantisor cu cruciulita de la nasi,o bratara cu numele meu asta ca sa il invat mai repede (pe care n-o suport)de la fina,un tortulet de ciocolata tot de la nasii mei pacat ca nu il mananc nu ca nu mi-ar fi dat dar nu ma prea omor cu dulciurile (seman cu mama) si inca ceva multe,multe inbratisari si pupicuri
am pus cateva poze aici de vreti sa le vedeti
gata Luca a terminat ce avea de zis,acuma a fugit la nani si eu o sa-l urmez mai vb maine va si inca odata multumim pentru urari

www.lilypie.com/Second_Birthday_code.php" target="_blank">Luca Daniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Super pozele, Valy. Ati taiat si motz? A ales pix, telefonul (logic, nu?), piaptan si foarfeca? Ce se face in viata? Hair stilist?

Noi ce sa mai spunem, suntem bolnaviori. Azi noapte a facut Luana febra 39.2, a tusit, nu respira, asa ca am mers cu ea la urgenta. Acum ii dau flixodine, bromhexim, ambroxol si ventolin. La siropel vomita, ne chinuim si cate 10 minute, cate un pic sa-i dau, apoi cand o apuca vomita tot. I-am pus si in ceai si cand tuseste vomita opicum. Ii dau novocalmin pt febra, sper la noapte sa nu mai faca.
In rest e vioaie, doar cand o pun in pat incepe sa tuseasca rau.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Ia priviti ce inotator are mama http://community.webshots.com/album/575245421Ftusis

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SoriLea

Ia priviti ce inotator are mama http://community.webshots.com/album/575245421Ftusis

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL



Bravo Razvanel
Ce tare esti, i-ai pus colac de salvare?
Uite cum facem noi baita.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Hello mamici, am revenit si eu in cele din urma, dar vad ca nu a fost activitate prea mare pe aici.
Valy, am vazut pozele , a primit multe cadouri ..sa se bucure de ele
Monica, imi pare tare rau ca Luana e bolnavioara, sper sa-i treaca repede.
Tu cum te simti? Inca nu stii ce este bobita?
Pepina, pupici pe colaceii lui Razvanel
Si acum despre noi, Dennis tot asa mananca, deci nimik schimbat. Au fost 2 nopti in care nu s-a trezit decat la 6Dar eu nu am dormit bine ca-l tot verificam, nefiind obisnuita sa doarma atata. Iar in a 3-a noapte cand zic "k, se pare ca isi revine pot sa dorm si eu" ghici, se trezeste la 2,4, 6Asa ca am revenit la vechiul program, de fapt cotinuam cu programul

Am fost joi intr-un magazin si eu ii cautam niste ciorapei, iar tata se juca cu el, l-am auzit zicand" ma-ma", nu ne venea sa credeam, am fost tare fericitiA mai zis el acu o saptamana inca o data, dar atat.
Daca vreti sa ne vedeti http://picasaweb.google.com/mihaelamold/Film#
Scuze de imagine, dar originalul era calitate mai buna, asa s-a cam stricat imaginea.



http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Ayla,cum se mai simte printesa ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Valy, superbe pozele sarbatoritului. Ma bucur ca v-ati simtit bine si a iesit petrecerea cum ati vrut.

Monica scumpetea racita si speram sa treaca repede. E tare simpatica in vana.

Sorilea, inotator se face baiatul

Mihaela, de acum nu mai sta si analizeaza de ce doarme Dennis ci profita caci vezi ce schimbator e programul.

Noi ne-am petrecut weekend-ul in Cluj cautand scaun de masina caci in scoica nu mai incapem. Intr-un final am gasit, dar bineinteles caci pe langa asta am mai cumparat o gramada de nimicuri ca, copilul s fie fericit.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput