Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici16

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ramonika, mergi la Profil personal (lista din chenarul din stanga paginii), ai in mijlocul paginii sus, o bara albastra, dai pe Mesaje private, pe ultima casuta Options, si bifezi in cerculet Activeaza mesajele private.
Apoi pe buton Trimite modificarile.


Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Pt voi www.youtube.com/watch?v=JsFT1xEIHzM" target="_blank">premature babie

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

In primul rand va multumesc de urari

La nunta a fost ca la tara(sa nu credeti ca am ceva cu persoanele de la tara si eu sunt tot de acolo)dar sa vina ei inbracati in trening,si cisme de cauciuc in fine Luca a fost cumintel a cam plans el...dar in mare sa comportat ok
Cristina bine ai venit in casuta noastra,sa iti traeasca cavalerul,sa fie sanatos si sa te bucuri de el,aseptam sa il cunoastem

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Vazut poze o scumpete de fata

Sa va arat o pozitie de somn...ca tot ma plictisesc as dormi acum dar ce fac la noapte?asa ca acum bantui pe aici,Luca sta cu tati la caldura si eu joc remi si va scriu voua,fug ca ma bat astia mai vb

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Ce liniste azi pe aici..Valy,foarte tare faza cu treningul si cismele de cauciuc.
Ce frumos doarme Luca.Ana Maria s-a cam invatat sa doarma in pat cu mami,cui nu i-ar place
Numai duminica nu a fost azi la mine,servici si musafiri...de-abia acum am scapat si eu..maine iar servici..cred ca o sa imi iau un concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iocrista spune:

Mersi fetelor ptr urarile de bun venit!!!
Aici sunt poze cu puiul meu!

http://picasaweb.google.ro/ioanapetan/Ioanapatrik#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

O dragalasenie puiul tau Cristiana!

Monica multumesc de filmuletul cu prematurei. Mi-a amintit inca o data cat de mandra pot fi de minunea mea. Mi-a amintit de o toamna atat de frumoasa cum rar am vazut, de un soare care isi trimitea razele in fiecare dimineata asupra unui incubator in care o minune dadea prima lupta cu viata. A castigat-o....acum zambim soarelui si si stropilor de ploaie de toamana de la fereastra camerei cu pitici si trimitem ganduri bune oricarei minuni care are de trecut prin ce am trecut noi.

Noi acum...neastamparati, chiuitori, zambitori....si foarte morocanosi...ne iasa cei doi incisivi de sus deoadata ....si asa vom fi mai cu mot ca alti copii...cu un dintisor jos si doi sus . Mancam bine si am descoperit camara....si mama are acolo cartofi, ceapa, mere pe care le-am facut jucariile mele si le-am transportat pe furis in camera si depozitat sub patut., doar ca azi dimineata nu mai erau acolo.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Salutare ce mai faceti?noi suntem in pregatiri saptamana asta nu prea mari ca nu o sa avem parti mare cateva persoane dar se gaseste de munca,trebuie sa mergem sa dam comanda de tort,sa ajungem la constanta sa ridicam cadoul de la mamaie,sa facem cumparaturi si cel mai inportanat sa-i luam cadoudar ce astai buba ca nu avem nimica in minte...sper sa ne putem hotara la fata locului

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Cristina vazut poze e un dulce mi-a amintit putin de Luca micut

Cami in legatura cu dormitul in pat eu am fost foarte stricta nu l-am culcat cu noi decat cand nu sa simtit bine sau cand era tati de noapte (asta de 3-4 ori) si acum nu am treaba fie noapte sau zi el acolo isi face siesta
acum sfatuitima cum sa il fac sa bea laptele iar este in greva cand ne bucurasem si noi ca a ajuns la 180-210ml.... bum iar a scazut am ajuns la 120-150ml in reprize,plus ca noaptea de vreau sai dau nu vrea si se enerveaza de-l fortez si il fac degeaba si daca nu il pun iar la titica nu adoarme si titica mea mai ca nu mai este cu tot ceaiul pe care il beau 2 cani pe zi si lapte plus apa...ma fac o broscuta in burta numai ca sa aiba el dar degeaba credde m-as mulge nu cred ca scot mai mult de 50 din amandoi plus ca este apa chioara cand nu o mai fi deloc ce va face?

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Te intelegem Valy ca esti prinsa in pregatiri stim cum e...

De mancat laptic sau mai bine spus baut eu nu prea pot spune mare lucru. Karla din biberon nu bea deloc, din canita cu cioc si canita normala se face ca bea. Ea laptele il mananca: paine cu unt cu miere/gem inmuiata in lapte, biscuiti cu lapte, gris in lapte, orez in lapte, taitai in lapte. E drept ca eu inca am lapte, uneori chiar imi curg inca sanii. Eu beau cam un litru si jumatate de ceai pe zi. Poate e doar o faza trecatoare la Luca, daca nu incearca sa il indulcesti cu putina miere poate il va incanta. E lapte praf sau lapte de vaca?

Referitor la cadou, daca pot sa imi dau cu parerea, ar trebui sa fie ceva de care sa se bucure el chiar daca inca nu realizeaza bine ce se intampla.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput