Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici16

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iocrista spune:

Citat:
citat din mesajul lui SoriLea

Nu inteleg dc nu s-a copiat asa cum ar fi trebuit lista de inceput??
Stie cineva, oare ce am gresit??


Buna!

Nu stiu cum se procedeaza cu listuta dar am vazut ca tu o gestionezi. Am si eu o "esenta tare" pe nume David Nicholas Marian, nascut pe 15 aug 2009, la 34 sapt, cu 2510 gr si 45,5 cm.
Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Bine ai venit Cristiana, sa-ti traiasca baietelul!
Asteptam sa ne spui mai multe despre voi.

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iocrista spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikaela2009

Bine ai venit Cristiana, sa-ti traiasca baietelul!
Asteptam sa ne spui mai multe despre voi.

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836


Bine v-am gasit!
Puiul meu are acum 2 luni si 4800 gr. Nu au putut sa-mi spuna doctorii de ce s-a grabit sa vina la 34 de sapt. Fiind sarbatoare mare in acea zi imi place sa cred ca cineva acolo sus il vegheaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Bine ai venit cristina,sa-ti creasca piticul ,sa fie sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Cristiana,important e ca sunteti bine, trebuie sa vedem partile bune.
Asa cum am mai spus mai devreme Dumnezeu le stie pe toate si le aranjeaza cum stie el.

Eu inca astept sa se trezeasca piticul, ma mira cum doarme asa mult, dar intre timp ii fac supa cu carne(azi e prima data cand ii dau carnitza)
Vreau sa iau un steamer, ca asa prin fierberea legumelor se cam duc proprietatile. Dar nu am gasit din sticla, iar plasticul prin fierbere repetata elimina BPA, care e toxic.Asa e si cu sticlele pt baby, cautati sticlute pe care scrie fara BPA

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mai cata activitate aici pentru o zi de weekend!

La multi ani Vlad Alecandru! Sa cresti mare si sanatos!

Bine ai venit in club Ctistina si bebe David Nicholas!

Chiar asa....oare cine ar putea sa ne reactualizeze listulita?! Lipsesc cam multe esente de pe ea. Poate citeste Sheannamp si ne ajuta. Doamne nestiutoare suntem .

Valy la multi ani sotului si distractie frumoasa la nunta!

Despre noi mari nouati nu avem doar ca azi am mancat tocanita din carne de vitel si ne-a placut . E venita cumnata mea la noi... asa ca doua zile am timp pentru mine ca se inteleg tare bine una cu alta.

Va revin mai tarziu dupa ce adoarme piticul.


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Cristina, am primit mail-ul de la tine si am vazut si mesajul de mai sus, dar am sa te dezamagesc spunandu-ti ca nu stiu sa fac modificari in lista, dar am vb cu Ayla, ea a deschis subiectul si stie cum sa faca adaugarile, dar acum nu poate pt ca acest capitol e deschis de mine, o nestiutoare (dar invata incet-incet si pana la urma am sa stiu s-o fac si pe asta ).
Asa ca putintica rabdare stimabilele mele, la urmatorul capitol se vor face adaugarile.
Cine mai vrea sa fie adaugat in lista sa-mi de-a un PM, fac listuta si o trimit catre Ayla, ea nu poate sa intre zilnic pe forum, in momentul in care v-a deschide noul capitol, v-a face si adaugarile.

M-am intins cat o placinta, va pup

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_n spune:

Mikaela multimesc frumos pentru carti,sunt foarte interesante,abia acum am putut sa ma it pe ele,am reusit s-o adorm pe Ana-Mari ca tare nazdravana a mai fost azi,de abia a vrut sa doarma.mai aveam putin si adormeam eu inaintea eimula energie au copilasii nostri si cand ne gandim ca au fost asa micinoapte buna sa dorm putin ca mai are un pic si vine masa de 23.30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iocrista
Nu stiu cum se procedeaza cu listuta dar am vazut ca tu o gestionezi. Am si eu o "esenta tare" pe nume David Nicholas Marian, nascut pe 15 aug 2009, la 34 sapt, cu 2510 gr si 45,5 cm.
Multumim!

cristiana

Cristina, bine ai venit!

Lista doar tu o poti completa acum SoriLea, editand mesajul. Daca nu te descurci, si sper sa fiu pe faza sa dechid subiect nou, o editez eu. Fiecare are acces doar la propriile mesaje. (in afara de moderator).

La multi ani Vlad Alexandru!

Va las doua poze haioase ale Luanei si aici

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika82 spune:

Multumim frumos de urari fetelor!
Noi azi am fost pe la nasi ca ne plictisisem rau in casa.Cu papatul vad ca incepem sa ne dam pe brazda,am inceput sa ii acresc ciorbita cu bors si vad ca ii place.
Cei 2 pici din poza sunt nepoteii mei (copii surorilor mele)care sunt nascuti in aceeasi zi, unul nascut la termen si unul nascut prematurla 36 de saptamani.
Fetelor nu reusesc sa imi activez PM-ul,datele noastre sunt:Vlad Alexandru,17 februarie 2009,34 saptamani 2.300kg si 46 cm,apgar 8 ora 2.20.
Pupici!

Mergi la inceput