Va place Mircea Badea?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Mie a inceput sa-mi fie mila de el. Are mare nevoie de un umar pe care sa planga.

Nici intr-o trupa de hip-hop nu i-ar sade rau.
Una e repetitii extenuante, sezon de concerte, altii ca tine care sa te aclame pe stadion si alta e sa incerci sa te eliberezi intr-o amarata de emisiune de o ora, de 5 ori pe saptamana. Se vede cu ochiul liber ca e insuficient .




Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinell

Influentata de o persoana care poarta atat dispret in suflet si atata ironie?
Hai ma...
Chiar daca apare la tv si e persoana publica nu inseamna ca pt mine e un exemplu pozitiv. Am de unde sa iau exemplu bune, uite de aici de pe Dc sunt atatea persoane care au ceva de spus: bun si foarte bun


Adinella

"Cand Isus era pe cruce, tu erai in inima Lui!"


Andrei si Adriana




Nah ca trebuie sa mai comentez eu ceva : macar de-ar fi vorba de dispret si ironie... dar eu cred ca e doar un actor, cu ceva debit verbal. Semneaza condica, injura pe cine trebuie (eventual pe cine vrea, daca e voie de la stapanire), isi ia chenzina si gata. Genul asta de justitiaruldursiincoruptibil prinde bine la public (vezi laptopul cu om:):)) asa ca merge si el pe formatul asta.

acum promit ca-l las in pace:)

Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:


Subscriu la lingau si ipocrit. As adauga si badaran/mitocan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinell

Deci am ramas uimita. A aratat la Cronica Carcotasilor pe Mircea Badea cum era oripilat de un mesaj primit de la un barbat care nu mai stiu ce ii spunea, in fine nu ceva vulgar, in tot cazul.


Deci poate ai pierdut esentialul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

in niciun caz eu nu cred ca el e facut ptr televiziune,e doar umplutura acolo.

POZE

BAZAR PENTRU MIHAITA
BAZAR PENTRU BOGDAN
BAZAR PENTRU EMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Intr-o vreme imi placea, mi se parea haios si din aceeasi generatie cu mine. DIn pacate nu e decit un badaran:
http://economie.hotnews.ro/stiri-media_publicitate-6320954-antenele-1-3-amendate-pentru-limbajul-injurios-lui-mircea-badea.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Imi placea cand prezenta o emisiune alaturi de Teo. Acum, pur si simplu nu am rabdare sa-i urmaresc debitul verbal. Turuie vrute si nevrute, ca sa fie. Imi pare cam infantil.

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Cate-odata imi face placere sa ma uit la el dar uneori ma enerveaza la culme pentru ca mi se pare ca exagereaza cu comentariile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Citat:
citat din mesajul lui adinell

Deci am ramas uimita. A aratat la Cronica Carcotasilor pe Mircea Badea cum era oripilat de un mesaj primit de la un barbat care nu mai stiu ce ii spunea, in fine nu ceva vulgar, in tot cazul.


Deci poate ai pierdut esentialul.



Am scris ca nu era ceva vulgar, era ceva normal.
Si m-am exprimat cu DECI pentru ca era ca o replica la ceea ce a facut el, exact urmarea de la emisiunea la tv...



Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinell
... Si m-am exprimat cu DECI pentru ca era ca o replica la ceea ce a facut el, exact urmarea de la emisiunea la tv...

Adinella


Asta nu e deloc un motiv pentru a folosi "deci", no offence .
Asa, ai putea incepe orice fraza cu "deci", ca sigur fraza ta poate fi urmarea a ceva care apartine altcuiva etc...
niciodata "deci la inceputul unei expuneri, deoarece el se utilizeaza pe post de "in consecinta" (la ceva ce ai expus tot tu, nu altcineva )Scuze de off-topic

Mergi la inceput