Va place Mircea Badea?

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Btw, vineri dimineata la Guerilla dobro si craio vorbeau cu turcescu despre conflictul lui cu MB si l-au catalogat pe MB drept "cocalar media" I se potriveste perfect!

Aoleu si "dobro si craio"sunt cine stie ce modele sau cum?
Pentru cine nu doreste sa vada pe x,y,z la tembelizor exista telecomanda!Eu nu-s ce va chinuiti sa-l urmariti daca nu-l placeti!
Nu-mi place Cristoiu, schimb canalul, nu-mi place Badea, de asemenea!nu pot sa-i sufar pe carcotasi, pa, ura si la gara!
E atat de simplu!

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania


De mancare
Dulciuri
Din gradina mea


Te asigur ca la mine in familie nu se urmaresc "antenele", deci nu aflu despre faptele de vitejie ale sus-numitului decat din presa. Cat despre dobro si craio, mie imi sunt simpatici. Si au haz, din punctul meu de vedere, ceea ce nu pot spune despre MB (iarasi, din punctul meu de vedere).
Dar eu nu pretind ca cei doi ar fi mari formatori de opinie, ci ca sintagma respectiva mi-a placut :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Rufus, uite o mostra din isteria penibila a nebunei Grecu. Ca sa nu fim acuzati de partinire politica am ales o secventa in care moderatoarea isterica tipa la niste ... oamenii de stiinta.

Tu ti-o imaginezi prezentand vremea? Tipand din toti rarunchii ca-n Bucuresti vor fi 30 de grade?


Probabil antenele au introdus zbieratul isteric cocalaresc ca proba eliminatorie la angajare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Mircea Badea cu inconfundabila-i voce :

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Vocea ca vocea...dar inteligenta ma lasa masca...
Doamne fereste! (mi-am facut trei cruci)

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

O sa fie cu adevarat interesant de urmarit pe Badea alaturi de Dana Grecu :)) (ca experiment media)
Probabil ceea ce vor reusi ei cu brio, sunt sigura, va fi transformarea stirilor intr-un numar de clovni tristi!
In alte tari, stirile sunt spuse/citite de persoane care nu au voie sa schiteze nici un zambet personal pentru a nu introduce o nota personala stirii. Ma rog dar la Antene, BBC e departe ...

Vom dedica o galerie de youtube acestor doi noi stiristi ...;)

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii


In alte tari, stirile sunt spuse/citite de persoane care nu au voie sa schiteze nici un zambet personal pentru a nu introduce o nota personala stirii. Ma rog dar la Antene, BBC e departe ...

Vom dedica o galerie de youtube acestor doi noi stiristi ...

Off topic
Nici la alte televiziuni din Romania regula nu se respecta. Stirile de 18:30 de la Kanal D sunt teroare in modul cum sunt prezentate, stirile Pro Tv, cand Esca a prezentat mamica ce a alaptat in Parlament a zis ceva de felul cum ar scandaliza au astfel de gest pe unii, si nu cred ca jurnalistic vorbind ar avea dreptul de a emite judecati de valoare asupra unor stiri, ca e o stire si nu un reportaj, documentar sau mai stiu eu. Situatia este probabil similara si la alte posturi din Romania nu doar la Antene.

MB imi place datorita modului de a transmite niste informatii. Uneori exagereaza rau de tot, alteori nu sunt de acord cu ce declara, si de cele mai multe ori ii dau dreptate. ** Ca daca te-ai facut diva, atunci arata ca o diva'' Corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Pamfletul este o specie literara cu caracter satiric, īn care oratorul sau scriitorul īnfiereaza anumite tare morale, conceptii politice, aspecte negative ale realitatii sociale, trasaturi de caracter ale unei persoane etc. Pamfletul face parte din Stilul publicistic.

MB asta face in emisiunea lui de la miezu` noptii- PAMFLET- si isi face bine treaba, si se mai stie ca inca "din vemuri stravechi" pamfletistii incomondeaza pe unii si pe altii

Daca unii se fac presedinti, atunci sa se poarte ca niste presedinti, daca unele femei se trasforma din din femei obisnuite in printese fiindca si-au gasit un print, atunci lumea asteapta de la ele sa se poarte ca niste printese nu ca niste vanzatoare de legume; unii se fac pamfletisti si, in mod evident, au ales asta pentru ca se pricep la vorbe, au "limba ascutita", un anumit nivel de cultura, educatie, moralitate. Au mai incercat si altii sa faca ce face MB insa au fost atat de "palizi" si fara talent incat au disparut rapid, nu se uita probabil nimeni la ei, nu captau atentia si interesul nimanui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

si din cate am remarcat aici, nici macar un singur barbat dintre cei care sunt activi pe DC nu il agreaza pe MB, oare de ce? il eticheteaza pe MB drept cocalar, slinos, emisiunea creepy...nu e putin cam .... ciudat ?

daca as afirma, ipotetic, de exemplu ca mi se pare ca presedintele se comporta ca un cocalar vorbind ca la usa cortului despre orice personalitate politica trecuta sau prezenta a Romaniei, care a avut un impact pozitiv asupra tarii, nu veti sari oare cu ironiile?

nu o luati personal, am facut doar niste observatii citind postarile si am vazut ca mereu se incearca reducerea la liniste a celor ce indraznesc sa satirizeze sau sa spuna ceva impotriva regimului politic actual....halal democratie si libertate a opiniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Cine este MB? Din punctul meu de vedere, este un realizator de emisiuni la un post de televiziune privat care isi castiga existenta in exclusivitate din rating, nu din bani publici. Si asta de ani buni, deci si-a format o audienta fidela.
Imi place pamfletarul Mircea Badea in majoritatea aparitiilor sale. Are meritul de a-si fi format un stil original, inconfundabil. Ai ghici imediat ca este el daca ai asculta doar cateva cuvinte rostite de el. E, cumva, "marca inregistrata". In majoritatea cazurilor sunt de acord cu ceea ce spune, inteleg tinta ironiilor sale, umorul lui este de cele mai multe ori pe gustul meu, chiar daca uneori duritatea limbajului imi face auditia oarecum incomoda. Pamfletul este insa facut sa "intepe", sa "biciuiasca".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia

si din cate am remarcat aici, nici macar un singur barbat dintre cei care sunt activi pe DC nu il agreaza pe MB, oare de ce? il eticheteaza pe MB drept cocalar, slinos, emisiunea creepy...nu e putin cam .... ciudat ?



De ce este ciudat? Uite, este un subiect cu Clooney si "nici macar un singur barbat dintre cei care sunt activi pe DC" n-are ceva de rau de spus despre el. Asta nu-i cam...ciudat? Nu cred ca trebuie sa gasesti vreo paralela intre sexe si placutul de Badea, pur si simplu cine nu-l place, nu-l place si gata. Bine, cred ca vorbim daca-l placem sau nu ca si om de presa, nu pentru altele...cum se vorbeste de Clooney. Caci altfel, eu de exemplu nici nu cre ca-i barbat. Dar asta nu conteaza.
Daca vrei sa spui ca Basescu vorbeste ca un cocalar, de ce nu incerci s-o faci? Mai ales ca si de la el exista chiar dovezi ca o face... Ce, crezi ca ti se sterge contul?
Eu nu vad aici vreo incercare de a-l reduce la tacere pe Badea. Ca doar nu suntem vreun soi de CNA sau vreo Securitate.
Asa cum unora le place umorul sau porcos, altora le pute. Le pute rau.

PS: intrebarea era: Va place Mircea Badea?
PS2: Am cunostiinte carora le place individul. Doar nu crezi ca le stimez mai mult sau mai putin pentru asta. Nu prea-i inteleg...dar nu scad sau cresc in ochii mei. Nu-i cazul...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput