Va place Mircea Badea?

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Rufus, nu ma tem ca mi se sterge contul:) Prefer sa o iau ca pe o gluma intrebarea asta, altfel chiar m-as simti destul de nelalocul meu pe un forum unde nu ar fi agreata decat prezenta celor pro anume partid politic si s-ar "exmatricula" cei cu alte vederi, sau pur si simplu fara pareri politice sau apartenente la vreun grup politic.

Pur si simplu incerc de ceva vreme sa traiesc fara sa ma mai infig la critici frustrate despre x, y si z. Nu toti trebuie sa faca asa ca mine, bineinteles. Eu fac un exercitiu, incerc sa nu mai cedez tentatiei simpliste de a critica si judeca si trece prin ciur orice si pe oricine imi intra in vizor.

Asa cum spuneai gusturile nu se discuta asa ca poate ca si subiectul asta cu "va place MB" este o catapulta catre polemica, normal ca sunt oameni care-l plac ca si realizator de emisiune si oameni care nu-l plac nici ca realizator, nici ca barbat, nici ca om poate.

La ce am facut eu referire cand am ales sa-mi postez parerea: eu am zis simplu de ce-mi place emisiunea lui. In rest nu ma intereseaza persoana lui si ce face, cum arata etc. Imi place ca pamfletist, e teatral, e amuzant felul cum satirizeaza chestiunile, nimic mai mult. Cand merg la teatru nu merg pt ca-mi place un anumit actor ca om, ca aparitie fizica, merg pentru piesa de teatru si pentru felul cum stiu ca actorul respectiv isi va juca rolul. Imi place cum isi face Badea rolul in acest caz. Ala e jobul lui pana la urma, ce pamfletist ar mai fi daca ar canta ode, osanale cuiva?

By the way, nu contest ca sunt femei si barbati care se uita la nu stiu ce film pt ca sunt extaziati de actor ca aparitie fizica, sunt profund impresionati de zambetul sarmant al sau, de ochii lui albastri sau de buzele ei senzuale, si mai putin de rolul in sine. Asta e, fiecare se focuseaza pe ce-l relaxeaza/amuza mai tare.

Mi se pare nepotrivit sa folosim jargon si epitete tendentioase la adresa cuiva, a oricui ar fi, doar pentru ca nu ne place. Putem sa ne exprimam acordul sau dezacorsul cu cineva si folosind argumente mai light, mai friendly, ceva de genul: nu-mi place MB pentru ca tipul nu-l suporta pe presedinte, il infiereaza non-stop, insa mie-mi chiar imi place presedintele" sau ceva de genul

incerc si eu sa fiu mai pacifista si nu ma lasati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia

Rufus, nu ma tem ca mi se sterge contul:) Prefer sa o iau ca pe o gluma intrebarea asta, altfel chiar m-as simti destul de nelalocul meu pe un forum unde nu ar fi agreata decat prezenta celor pro anume partid politic si s-ar "exmatricula" cei cu alte vederi, sau pur si simplu fara pareri politice sau apartenente la vreun grup politic.




Dorsilia, bineinteles ca era o gluma cum crezi ca ar fi fost altfel?
Subiectul MB nu trebuie tratat politic, ca atunci chiar n-as mai intelege nimic: cei ce-l plac o fac numai ca e impotriva PDL si Basescu? O fi si asta un motiv...ca atunci se explica si uitatul la Dan Diaconescu, Ciutacu si altii ca ei. Te uiti si-ti plac ca zic ce-ti place tie sa auzi. Te uiti pentru ca sunt injurati cei pe care nu-i suferi,La asta chiar n-am nimic de comentat.

Da' mai am o nedumerire (mare-mare): daca ti se par nepotrivite jargoanele si epitetele tendentioase la adresa lui MB, cum de-ti place "pamfletul" din emisiunile lui? Pentru ca acolo "pamfletarul" vorbeste buruienos, injura, jigneste, ridiculizeaza, minte, in fine, are un comportament execrabil fata de cei pe care-i vizeaza; ti se pare cumva ca ceea ce face el este light&friendly?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Rufus, nu imi place emisiunea lui MB din cauza ca zice ceva impotriva celor cu care am si eu vreun cui.
Eu sunt complet pe dinafara politicii, nu ma pricep la asta, nu o practic, nu-s cu vreun partid si impotriva altuia, deci nimic din toate astea...pur si simplu ma amuza si daca satiriza pe Einstein sau pe Marin Preda.
Si cum mai scria cineva aici mai sus, da, uneori vorbeste cam prea buruienos si pt mine, se infierbanteaza prea mult, ar putea folosi un umor mai calitativ in locul invectivelor pt ca poate mai mult, trec cu vederea...cand o ia prea mult pe aratura si pamfletul nu mai e pamflet schimb si eu canalul, nu ascult chiar orice doar pt ca e emisiunea lui MB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia

si din cate am remarcat aici, nici macar un singur barbat dintre cei care sunt activi pe DC nu il agreaza pe MB, oare de ce? il eticheteaza pe MB drept cocalar, slinos, emisiunea creepy...nu e putin cam .... ciudat ?


Pentru ca sunt putini barbati pe DC, comparativ cu numarul de femei :) Eu cunosc multi barbati carora le place MB. Ba chiar, daca e sa te iei dupa EVZ, barbatii ar constitui principalul segment al fanilor lui.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/dezbatere-evz-de-ce-va-place-mircea-badea-884401.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adisirazvan spune:

L-ati vazut pe Mircea la stiri? cum vi s-a parut?
Eu l-am ratat...

hainutecopilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui adisirazvan

L-ati vazut pe Mircea la stiri? cum vi s-a parut?
Eu l-am ratat...

hainutecopilasi


Mie-mi place MB, dar emisiunea pe care o are impreuna cu dana grecu e de-a dreptu' jenanta, niste replici si reactii invatate pe de rost, pe tot parcursul emisiunii mi-au parut amandoi artificiali si penibili.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adisirazvan spune:

Ce-a mai facut Mircea? nu mai apuc sa-l vad.
Poate stiti voi, s-a mai calmat?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=1" target="_blank">Razvan in concurs. Votati ads1 si ads2. Multumim!

Mergi la inceput