Frumuseti in miniatura (Toddlers & Tiaras)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrada

Bebeii lui Annes nu sint modificati prin procese chimice (depilat, decolorat, vopsit, bronzat si imbracati in haine de prostituate din anii 60), e imortalizata frumusetea corpului omenesc nu sexualizarea copilariei.

Ca tot vorbeam de abuz, barem todlerii aia stau pe scena, dar Duggars aia de au 19 copii, baiatul de 5 ani spala zilnic 16 masini de rufe, desparte ciorapii si chilotii de fete/baieti pune in saci separati etc, dupa spalat, uscat impacheteaza...etc. Asta numai ptr maica-sa crede ca are menirea sa umple pamintul si toate garurile vulcanice.



Chiar asa, asta nu se considera abuz asupra copilului, sau sclavie, cum spunea Ilse? De ce sa te mai miri daca la varsta maturitatii respectivul copil va detesta ideea de familie si de copii, cand iobageste de la 5 ani, in loc sa copilareasca? Foarte trist.

Edit: si de ce toti au prenume care incep cu J? E un rappel la Jesus?

Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Bedrosmart ! ai sintetizat perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

Bedrosmart ! ai sintetizat perfect.

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur



Adica sa inteleg ca singura sansa in America de a-ti depasi conditia este sa defilezi in costum de cabaret de la 3 ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

Bedrosmart ! ai sintetizat perfect.

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur



Adica sa inteleg ca singura sansa in America de a-ti depasi conditia este sa defilezi in costum de cabaret de la 3 ani?


LadyJ, sunt convinsa ca nu e singura sansa, dar banuiesc ca acei parinti asa considera: ca le ofera copiilor lor o sansa (poate mai facila) la un viitor de aur. Si, banuiesc eu, isi ofera si lor, ca parinti, acelasi viitor de aur, nu-i asa?

Oricum, e mai usor sa fii miss decat sa inveti 20 de ani (per total) ca sa ajungi medic sau avocat, ca sa nu mai vorbim de costuri. Plus ca una e sa fii un profesionist oarecare si alta e sa ajungi vedeta internationala.

Eu nu ii scuz (brrr, ma trec fiorii cand vad hidosenia), dar incerc sa le gasesc o motivatie cat de cat omeneasca. Altfel cum Dumnezeului sa accepti sa-ti vezi fetita costumata ca o prostituata de doi bani si sa te mai si lauzi cu asta?

America este tara tuturor posibilitatilor, dar este si tara tuturor exceselor. Totusi, ma repet, unde este protectia copiilor (cum s-o numi ea in SUA) si de ce accepta asemenea manifestari?

Bedrosmart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, eu ma retrag ... mi-ati epuizat energia si plec cu senzatia nu sunt inteleasa ...

Realitatea este ca nici eu nu mi-as trimite copiii la asemenea concursuri, nici mie nu imi plac, asta e gustul meu personal, dar nici nu ma scandalizez, acuz, revolt si judec pe cei care ii trimit. Personal le consider niste competitii ca oricare altele, care implica efort, sacrificii, ca orice alta competitie, intr-o lume ideala activitatea prezinta perspective, in lumea reala prezinta si o multitudine de riscuri ... pana la urma fiecare are motivele lui pentru care se indreapta cu copilul intr-o directie sau alta ...

Nu le vad ca pe niste abuzuri malefice. Si in societatea americana care este efectiv isterizata in ceea ce priveste protectia copilului, cu siguranta ca ar fi fost interzise de mult daca se gasea o picatura de sange de copil pe podiumul de concurs, cu atat mai putin ar fi fost televizate si raspandite in lumea intreaga.
Ah ! Ca or exista si parinti care stau cu biciul pe copil daca nu a zambit cu toti dintii - foarte posibil, nebuni exista peste tot, in orice domeniu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Si despre sotiile in miniatura ce spuneti?

http://thelastcrusade.org/2009/08/07/hamas-plays-host-to-pedophilia/comment-page-6/#comment-2461



ce povara s-a pus pe umerii acestor copile,Doamne....la 7 ani acesta ar trebui sa fie inca un joc alaturi de: "de-a mama si tata","de-a mama si copiii"... nu sa li se dea in serios rolul de sotie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Nunta respectiva e faimoasa si a avut loc in corturi in Gaza (google, youtube etc).
Fetitele sint surorile/rude/flowergirls lor nu miresele.
Dupa cite stiu eu n-au voie sa se tina de mina inainte de nunta iar rochiile de mireasa palestiniene nu arata asa decoltate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui principe

http://the*crusade.*



Ce mizerie de site!

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Aici e nunta despre care vorbeste Andrada http://www.youtube.com/watch?v=RYmtaXQHEtw

O verificare mai atenta la ce postam e binevenita, nu de alta dar nu ar fi ok sa semanam ura in mintile noastre la fel cum fac cei de pe situl TheLastCrusadepunctCOM...

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Aceste fetite vor avea acelasi probleme la maturitate ca orice fost copil abuzat. Parintii au acumulat atatea frustari, incat isi revarsa asupra propriilor copii toate visele lor de a fi cei mai frumosi dintre frumosi. Cel mai probabil, nici ei nu au fost invatati ca nu este atat de important in viata sa fii cel mai frumos dintre cei mai frumosi. Mai e nevoie si de tarie de caracter pt a reusi sa te mentii pe linia de plutire.
Felicici spunea ca aceste concursuri ar trebui sa fie interzise. Sunt de acord.

allinta

Mergi la inceput